Müftülükten haberler (03.01.2020)

“Evliliğe ilk adım” seminerleri

Yeni evlenen ve düğün hazırlıkları yapan çiftlere yönelik düzenlenen “evliliğe ilk adım” seminerleri ’ne katılan çiftlere katılım belgeleri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven tarafından verildi.

İl Müftülüğünce düzenlenen seminerlerde, “Ailenin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla” yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere nikâh ve sorumlulukları, sevgi, ailede iletişim dili, adalet ve merhamet gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgiler verildi.

Yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere seminere katılımları nedeniyle teşekkür eden İl Müftüsü Güven, seminerlerin 2020 yılı içerisinde de programlar dahilinde devam edeceği ve katılmak isteyenlerin İl  ve ilçe Müftülüklerine  bizzat ya da telefonla başvuru yapabileceklerini belirtti.

Daha sonra “Evliliğe İlk Adım” Seminerleri’ne katılan yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlerde söz alarak düzenlenen seminerlerden çok faydalandıklarını belirterek İl Müftüsü Güven’e teşekkür ettiler. Katılımcılara belgeleri ve İl Müftülüğü tarafından hazırlanan kitap seti verildi.

İL MÜFTÜLÜĞÜNCE “TEMEL AİLE BİLİNCİ EĞİTİMİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca ailenin  kurulması,  korunması  ve  güçlendirilmesi  konularında toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik yapmaktadır. Aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar düzenlemektedir.

Bu  çerçevede  toplumun  en  ücra  köşelerine  kadar  ulaşabilme  imkânına  sahip  din görevlilerimizin kendileri ve ailelerinden başlayarak model olma misyonuna katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda İl Müftülüğü ADRB bürosu tarafından İl Müftülüğü konferans salonunda Kocasinan İlçe Müftülüğü’ne bağlı kadrolu, İmam-Hatip,  Müezzin-Kayyım,  4/B sözleşmeli  erkek  Kur’an  kursu  öğreticileri  ile  Vekil İmam-Hatip  ve  Müezzin-Kayyımlara  yönelik  “Temel Aile Bilinci Eğitimi” semineri düzenlendi.

İl Müftülüğü tarafından 24 Aralık 2019 – 04 Şubat 2020 tarihleri arasında 16 İlçe Müftülüğü’nde görev yapan bütün personele “Temel Aile Bilinci Eğitimi” semineri düzenlenmesi planlanmaktadır.

MELİKGAZİ VE YEŞİLHİSAR İLÇE MÜFTÜLERİNE VEDA PROGRAMI

Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat ve Yeşilhisar İlçe Müftüsü Said Çavuşoğlu yaş haddinden emekli oldular.

İl Müftülüğü tarafından İl Müftülüğü toplantı salonunda düzenlenen İlçe Müftüleri toplantısı sonrası yaş haddinden emekli olan Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, Yeşilhisar İlçe Müftüsü Said Çavuşoğlu ve yine yakın zamanda yaş haddinden emekliye ayrılacak olan Pınarbaşı İlçe Müftüsü Reşat Üstün onurlarına veda programı düzenlendi.

Kendileri için düzenlenen veda programında konuşan ilçe müftüleri, Kayseri’de uyumlu bir çalışma ortamında görev yaptıklarını belirterek, bu güzel ortamı sağlayan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’e teşekkür ettiler.

Daha sonra söz alan İl Müftüsü Sayın Güven, “Memuriyet hayatı ve görevi süresi içerisinde din hizmetleri ve din eğitiminde göstermiş olduğu gayretlerinden ve hizmetlerinizden dolayı ilçe müftülerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bundan sonraki emeklilik yaşamlarında değerli müftülerimize ailesi ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi.
Program,  İl Müftüsü Sayın Güven tarafından yaş haddinden emekli olan ilçe müftülerine teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler takdim edilmesi ile sona erdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Belediyelerden haberler (19.09.2020)

MEVLANA MEYDANI FİKİR YARIŞMASINDA SONA YAKLAŞILDI Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Anayurt Meydanı olarak bilinen Mevlana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.