MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol: Enerji tasarrufu, enerjiyi verimli kullanmaktır

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, Enerji Tasarrufu Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Enerji tasarrufu, enerjiyi verimli kullanmaktır’ dedi ve şunları söyledi.

Hem Ülkemizin hem de Dünya’nın en önemli ihtiyacı enerjidir. Bir o kadar önemli olan enerji aynı zaman da en önemli ortak problemimizdir. Gelişen teknoloji, artan nüfus her geçen gün enerjiye olan ihtiyacı daha da artırmaktadır. Sanayileşmenin bu kadar arttığı yüzyılda yaptığım her işe enerji gerekmektedir. Teknolojinin sağladığı kolaylıklara bakılacak olursa; iş hayatımızda, evimizde, tarımda ve birçok alanda enerji çok önemlidir. Enerji kaynaklarımız sınırlıdır ve gün geçtikçe enerji için harcanan maliyet artmaktadır. Ülkemiz de Enerji politikaları oluşturularak kendi enerji potansiyeline uygun teknoloji ve projeler geliştirerek enerjide dışa bağımlılığı azalmak için çalışmalar yapılmaktadır. Ancak bu çalışmalar tek başına yeterli değildir. Hepimizin bildiği gibi Enerji tasarrufu, enerjinin akıllıca kullanımı ile kayıpların en aza indirilmesi, aynı iş için daha az enerji kullanılması demektir. Yani toplumun bilinçlenmesi ile bir ailede başlayan enerji tasarrufu, hem aile hem ülke ekonomisine fayda sağlayacaktır. Gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakabilmek için, hem ailemizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlayabilmek için savurganlığı bir kenara bırakıp enerji tasarrufu konusunda bilinçli olmalı ve ona göre davranmalıyız.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

AFAD il müdürlüğünde durum değerlendirmesi yapıldı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AFAD il Müdürü Osman …