Melikgazi’de dijital alt yapı, bayramlaşma, Kocasinan’da hizmet üretici, Belediyelerde meclis

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN DİJİTAL ALT YAPISI BİNA KİMLİK SİSTEMİNE HAZIR

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, E-Devlet ve E-Belediye uygulaması dijital alt yapısının Melikgazi Belediyesinde başarı ile uygulandığını söyledi.

Resmi yazışma ve kayıt altındaki tüm çalışmaların bilgisayar ile internet üzerinden yapıldığını ve belediye olarak e-imza ile hizmet ve yatırımları kısa sürede sunduklarını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediye Akıllı Şehirler uygulamasını gerçekleştiren nadir kurumlar arasındadır. Belediyenin tüm iş ve işlemleri bilgisayar ve internet üzerinden yapılmaktadır. Vergi ödeme, imar projeleri onayı, İmar planlamaları, plan ve projelerin onayı, araç takip sistemi, otomatik sulama gibi tüm çalışmalar internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Şu anda proje olarak bina kimlik sistemi çalışmasına hazırız.” dedi.

Bina Kimlik Sistemi ile tüm binalara dijital bir çip takılacağını ve çip içerisinde binanın projesi, teknik bilgileri, elektrik ve su sistemi gibi bilgilerin bulunacağını ifade eden Başkan Palancıoğlu, bu dijital veri sayesinde mülk sahiplerinin her türlü bilgilerini cep telefonundan öğrenebileceklerini sözlerine ekledi.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, BELEDİYE PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ramazan Bayramı sonrası ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaşarak personele kolaylıklar diledi.

Birimleri gezerek mesai arkadaşları ile tek tek bayramlaşan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Pandemi süreci ile geçen bir bayramı daha geride bıraktık. Bayramın sonrasındaki ilk mesai günümüzde personelimizle bayramlaştık. Bayram için mutluyuz ancak Hemşehrilerimizle ve yakınlarımızla kucaklaşamadığımız için üzgünüz. İnşallah bu bayramda aldığımız tedbirlerle önümüzdeki bayramlara hep birlikte virüssüz ulaşacağız ve kucaklaşarak bayramlaşacağız. Bu zor şartlar altında çalışan mesai arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ederim. Bundan sonrada el birliğiyle ilçemize hak ettiği hizmeti sunacağımızdan şüphem yok. Daha güzel çalışmalar için elimizden gelen bütün çabayı hep birlikte gösteriyoruz ve göstereceğiz.  Melikgazi Belediyesi ailesinin üyeleri olan değerli çalışma arkadaşlarımın Ramazan Bayramı’nı kutluyor, birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğimiz nice sağlıklı ve huzurlu bayramlar diliyorum.” dedi.

YAHYALI BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI TOPLANTISI YAPTI

Yahyalı Belediye Meclisi, 2021 yılı Mayıs Ayı olağan meclis toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Esat Öztürk başkanlığında belediye meclis salonunda toplanan mecliste 6 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantıda; Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet Sinek İlaçlama Aracı alınması, Orta Anadolu Kalkınma Ajansına (ORAN) proje başvurusunda bulunulması gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile karar bağlandı. Mecliste, 2020 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesap Cetvellerinin görüşülmesi, Otopark bedeli ile ilgili olarak yerleşim bölgelerinin gruplara ayrılması, 100. Yıl Mahallesi L34-C-12-C-2-C, L34-C-13-D-1-D, L34-C-12-C-3-B, L34-C-13-D-4-A ve L34-12-C-3-C nolu paftalarda ilave uygulama imar planı ve değişikliği yapılması ve Yenice, Kirazlı ve Derebağ Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan L34-C-18-A-4-C, L34-C-18-A-4-D, L34-C-17-B-3-C, L34-C-17-B-3-D, L34-C-17-B-4-C, L34-C-17-B-4-D, L34-C-17-B-1-A, L34-C-17-D-2-B ve L34-C-17-D-2-A paftalarında ilave uygulama imar planı yapılması gündem maddeleri ise araştırılmak üzere ilgili komisyonlara sevk edildi.

Meclis toplantısında meclis üyelerinin bayramını kutlayan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “Geçmiş Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Buradan Filistinli kardeşlerimize alçakça saldıran işgalci İsrail Devleti’ni kınıyorum. Şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Filistin halkının her zaman yanındayız. Bu bayram sevdiklerimizden uzakta, evlerimizde, buruk bir bayram geçirdik. Rabbim tez zamanda Koronavirüs illetinden bizleri kurtarsın. Eskiden olduğu gibi coşkulu geçen, sevdiklerimizle doya doya hasret giderdiğimiz bayramlara kavuşalım. İnşallah alınan tedbirler ve aşılama çalışmaları neticesinde Kurban Bayramını daha güzel bir şekilde kutlarız.” diye konuştu.

KOCASİNAN, TAM KAPANMADA HER ALANDA HİZMET ÜRETTİ

Tam kapanma sürecini fırsata çeviren Kocasinan Belediyesi, ilçenin dört bir yanında asfalttan temizliğe, park bahçeden yol yapımına, ilaçlamadan sokak hayvanları olmak üzere her alanda hizmet üretti. Sahaya inerek çalışmaları yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle Kocasinan’ı her alanda kalkındırdıklarını ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir ilçe bırakmak için emin adımlarla yürüdüklerini söyledi.

Fen İşleri, Temizlik İşleri, Sosyal Yardım İşleri, Kırsal Hizmetler, Park ve Bahçeler, Veteriner ve Zabıta Müdürlüğü gibi bütün birimlerden ekipler, tam kapanma sürecinde sahada olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, ekiplerin yaptıkları çalışmalarla Kocasinan’ın daha güzel bir çehreye kavuşmasına katkı sağladıklarını ifade etti. Hizmetlerle Kocasinan’ın her bir noktasında 7 gün 24 saat kesintisiz vatandaşların yanında olduklarını vurgulayan  Başkan Çolakbayrakdar,  “Kocasinan Belediye olarak sahadaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tam kapanma sürecinde ve Ramazan Bayramı’nda bütün ekiplerimizle birlikte Kocasinan’ın her bir bölgesinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Nerede yaşam var ise oraya belediye hizmeti ulaştırdık. Belediye hizmeti denildiği zaman hafta sonu ve bayramı olmaz. Her daim vatandaşımıza hizmet üretmek zorundayız. Gece-gündüz demeden bu hizmetleri vatandaşımız ulaştırmalıyız ki hemşehrilerimiz huzurlu bir şekilde hayatına devam etsin. Bu doğrultuda bayram demeden çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirdik. Özellikle tam kapanma nedeniyle esnafların olmamasını fırsat bilerek sitelerin içerisinde Temizlik,  Fen İşleri, Veteriner ve Park-Bahçeler Müdürlüğü olmak üzere bütün belediye birimlerimizle birlikte Kocasinan’ımızın her bir köşesinde çalışmalarımızı artırdık. Esnaf sitelerinin yoğun olduğu bölgemizde bütün sitelerimizde teker teker çalışmalar gerçekleştirdik. Özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgeler tam kapanmada bizim için fırsata dönüştü. Trafik yoğunluğunun azalmış olmasını altyapı çalışmaları için bir fırsat olarak değerlendirdik ve hızlı bir şekilde bütün ekiplerimizi sefer ederek çalışmalarımızı yerine getirdik. Vatandaşlarımıza hizmet edebilmek ve hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak için olağan gayretle çalışmalarımızla devam ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan ve Kayseri için çalışmaya ve üretmeye hız kesmeden devam edeceklerini sözlerine ekledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN TARIMA DAYALI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜJDESİ

Kocasinan Belediyesi’nde Mayıs Ayı Meclis toplantısı tam kapanma sürecinin ardından ilk mesai gününde gerçekleştirildi. Oturumu meclis üyelerinin ve vatandaşların geçmiş Ramazan Bayramını kutlayarak açan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kudüs’te İsrail işgal güçlerinin saldırısına maruz kalan Filistinli Müslümanların yanında olduklarını söyledi. Tarımda yapılan projeler ve farklı üretim metotlarıyla Türkiye’ye örnek olduklarını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, tarımsal üretimin daha fazla yayınlaşması, modern teknolojik sera ve iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi amacıyla başlangıç olarak 1 Milyon metrekare alanda Organize Sanayi Bölgesi kurulacağının müjdesini verdi.

Kocasinan Belediyesi, Mayıs ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında 19 gündem maddesi görüşüldü. Meclis toplantısında konuşan Başkan Çolakbayrakdar, meclis üyelerinin ve vatandaşların geçmiş Ramazan Bayramını kutladı. Kudüs’te İsrail işgal güçlerinin saldırısına maruz kalan Filistinli Müslümanların yanında olduklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Filistin’de Müslümanlar evlerinde ve yurtlarında ibadet ederken saldırıya uğrayarak, yurtlarından edinmeye çalışıldı. Yıllardan beri Filistin topraklarında bir işgal devleti, günden güne işgal ederek kendilerine toprak edinmeye çalışıyorlar. Bazı ülkeler duymamazlıktan bazı ülkeler ise görmemezlikten geliyor. Küçücük yavruların orada vahşice öldürülmesi hakikaten Dünyanın vicdanını sarsıyor. Bu noktada bütün dünyanın karşısında durup da yaşananlara karşı, oradaki vahşeti haykıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yapılması gereken konularda Türkiye’nin tavrını ve Türk insanının sesi olmuştur. İnşallah dualarımıza Filistin’i ekliyoruz. Orada yaşanan hadiselerinde son bulması için dua ediyoruz. Çocukların, kadınların ve sivil halkın özgür bir şekilde yaşamalarını ümit ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı adına konuşan İyi Parti Meclis Üyesi Kazım Yücel ise; Kudüs’te İsrail işgal güçlerinin saldırılarını kınadıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından 19 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda Erkilet, Zümrüt, Mimarsinan, Cırgalan, Kayabaşı, Şeker, Fevziçakmak, Tanpınar, Mithatpaşa ve Sümer Mahallesinde çeşitli imar plan maddeleri görüşüldü.

Ayrıca toplantı maddesinde yer alan Kayseri Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Kayseri Sera TDİOSB) kuruluşunda, Kocasinan Belediyesi’nin kurucu üye olarak yer alması, katılım oranı ile müteşebbis heyette temsil edeceği üyenin belirlenmesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye ve Kayseri adına ‘Hayırlı’ bir işe imza atacaklarını belirterek, “Elmalı Mahallemizde bulunan jeotermal sıcak su kaynağı ile birlikte tarıma dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak. Kayseri Valiliği önderliğinde; Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası ve müteşebbis heyetin katılımlarıyla başlangıç olarak 1 Milyon metrekare alanın üzerinde bir İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmaya başlanacak. Bununla ilgili Kocasinan Belediyesi olarak müteşebbis heyette yer almak ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içerisinde pay almak için meclis üyelerimizden yetki talep ediyoruz. Tabi ki üretim ve endüstriyel üretim çok önemli ve değerlidir. Ama burada tarımsal üretim daha önemli ve değerlidir. Yıllardır dediğimiz ve uyguladığımız tarımsal üretimler, Türkiye’ye model olmuştur. İnşallah bu noktada Kocasinan’ımıza ve Kayseri’mize bir OSB kazandırmış olacağız. Başlangıç olacak olan bu uygulama, çok daha büyük alanlarda çok daha büyük tarımsal üretimin kapısını açacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Toplantı Başkan Çolakbayrakdar’ın Mayıs ayı meclis toplantısında alınan kararların şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunmasıyla sona erdi.

HACILAR BELEDİYESİ MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN ÖZDOĞAN’DAN İSRAİL ZULMÜNE TEPKİ

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesine istinaden Mayıs ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis toplantısında Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan İsrail’in, Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki göstererek yaşanan zulmü meclis olarak kınadıklarını belirtti. Başkan Özdoğan, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Mazlum kardeşlerimiz en kısa zamanda bu zulümden kurtulmuş olurlar diye dua ediyoruz” dedi.

Hacılar Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen, üç gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıya başkanlık eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, alınan kararların Hacılar ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Özdoğan; İsrail’in Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdiği konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Malesef Ramazan Bayramı’nda ve öncesinde Müslüman kardeşlerimize zulme devam eden İsrail’i Meclisimiz adına şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyorum. Bütün dünya zulmü izlerken Türkiye’miz gerekli girişimlerde bulunuyor, birleşmiş milletler nezdinde toplantılar yapıldı. İnşallah buradan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Mazlum kardeşlerimiz en kısa zamanda bu zulümden kurtulmuş olurlar diye dua ediyoruz. Ramazan Bayramımız tabii ki hem pandemi dolayısıyla hem de İsrail zulmü nedeniyle buruk geçti. İnşallah önümüzdeki bayramlarda, birbirimizle bayramlaşacağımız bayramlar olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bayram sonrasında tüm iş ve işlemlerimize durmadan devam ediyoruz, dolayısıyla Ramazan ayında ilçemizde sosyal yardımlaşmayı en üst seviyede yaşamımıza vesile olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederken devletimizin tüm birimleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için koordine olduğunu belirtmek istiyorum.”

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin birinci maddesi 2020 Yılı kesin hesap ve taşınır kesin hesabın kabulü görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.04.2021 tarih ve 749 sayılı müzakerede belirtilen, Akdam Mahallesi 306 ada, 19 parselin satış talebinin encümende görüşülmesine oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin üçüncü maddesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.04.2021 tarih ve 751 sayılı müzakerede belirtilen, Beğendik revizyon imar planlarının karara bağlanması talebi imar komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Meclis toplantısının sonunda alınan kararların Hacılar ve Kayseri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Belediyelerden haberler (18.06.2021)

DEVELİ BELEDİYESİ VOLEYBOL TAKIMINDAN VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN’A ZİYARET Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 2020-2021 Voleybol …