Melikgazi, Talas, Kocasinan, Hacılar belediye haberleri (22.06.2022)

KOCASİNAN SPORCUSU, U15 AKDENİZ ŞAMPİYONASI’NDA 3.OLDU

Türkiye’yi temsil eden Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Sporcusu Ayşe İzel Bilgiç, TT Union U15 Championships müsabakalarında takım halinde dördüncü, Tek Bayanlarda ise üçüncü oldu. Spora ve sporcuya verdiği destekle dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, başarıdan dolayı Bilgiç’i tebrik ederek, “Spor yatırımlarımız, başarılarla taçlanıyor” dedi.

Türkiye tarihinde Avrupa Şampiyonası Yıldız Bayan kategorisinde ve Akdeniz Oyunları’nda ülkemize madalyalar kazandıran Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Bayan Masa Tenisi Sporcusu Özge Yılmaz’ın ardından bu sefer de Ayşe İzel Bilgiç, Avrupa’da tarih yazdı. Milli Takımı temsil eden Ayşe İzel Bilgiç, 18-24 Haziran 2022 tarihlerinde İtalya’nın Rimini Kentinde devam eden mediterranian TT Union U15 Championships müsabakalarında takım halinde dördüncü, Tek Bayanlarda ise üçüncü oldu. Akdeniz Oyunları’nda performansıyla dikkat çeken Ayşe İzel Bilgiç, Kayseri’yi ve Türkiye’yi bir kez daha gururlandırdı.

Ayşe İzel Bilgiç’i tebrik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Milli Takım sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Takımımız ve Milli sporcularımız, elde ettiği başarılar sayesinde adlarını tarihe altın harflerle yazdırmaya devam ediyor.  Kocasinan Belediyesi olarak spora yaptığımız hizmetler, meyvelerini veriyor. Sportif alanda birçok branşta başarı üstüne başarı elde ediyoruz. Bilindiği üzere kulübümüz sayesinde Kayseri, masa tenisinde Türkiye sıralamasında en başarılı il unvanını taşıyor. Bu vesileyle gerek Kocasinan Belediyesi olarak gerek ise şahsım olarak her zaman sporcularımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

HAVACILIK VE UZAY LİSESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Melikgazi Belediyesi, Kayseri’de hem havacılık sektörünü canlandırılacak hem de sektöre kalifiye eleman yetiştirecek olan Havacılık Ve Uzay Lisesi için çalışmalara başladı.

Yapılacak okulda ulusal ve uluslararası havacılık standartları bilen, teorik, teknik ve uygulama bilgisine sahip öğrenciler yetiştirecek.

Eğitim alanında heyecan verici bir müjdeyi daha paylaşan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Erciyes Üniversitesinde daha önceden Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu olan okulumuz şimdi sivil havacılık ve uzay ile ilgili bir fakülteye dönüşmüştü. Burada dekanımız ve hocalarımızın da desteği ile Kayseri’ye Millet Bahçesi’nin yanında yeni bir Havacılık ve Uzay Lisesi kazandırıyoruz. Bu lise imalat ağırlıklı, gençlerimizin istihdamına yönelik güzel bir proje. Özellikle son yıllarda havacılık alanında İHA’lar ve SİHA’lar ile ilgili büyük gelişmeler oldu. Belediye olarak bu sene TEKNOFEST’e 1 milyon TL’nin üzerinde 33 projeye destek veriyoruz. Görüyoruz ki gerçekten gençler, üretim, havacılık konusunda farklı konularda çalışma yapabiliyorlar. Kabiliyetleri var. Bu kapsamda açacağımız Havacılık ve Uzay Lisesi ile birlikte hem bu fakültemize öğrenci yetiştirmiş olacağız, hem de gençlerin istihdamı sağlanacak. Okulun yapımıyla birlikte sektörün kalifiye eleman sorunu çözülecek.” dedi.

Projenin Kayseri’nin tayyare fabrikası ile birlikte başlayan havacılık geçmişine büyük bir katkı sunacağını düşünen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “İnşallah bir iki ay içerisinde projeyi tamamlayıp ihaleye çıkacağız. Bu sene temelini atmayı hedefliyoruz. Kayseri’nin göz bebeği bir lise olacak. Hayırlı olsun inşallah.” diye belirtti.

Kayseri Valisi Çiçek: İncesu’ya hayran kaldım

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere İncesu’ya geldi. Ziyaret kapsamında İncesu Kaymakamlığı ve İncesu Belediyesini ziyaret eden Vali Çiçek, ilçedeki tarihi mekânları ve sokakları ziyaret etti. Vali Çiçek ilçe ziyareti sonunda yaptığı açıklamada “ İncesu’ya hayran kaldım. Gördüğüm andan itibaren büyülendim” dedi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek beraberindeki heyetle birlikte İncesu ilçesini ziyaret etti. Kaymakamlık binasını ziyaret eden Vali Çiçek’in bir sonraki durağı İncesu Belediyesi oldu. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve belediye personeli tarafından karşılanan Vali Çiçek, Belediye şeref defterini imzaladı. Başkanlık makamında bir süre Belediye Başkanı Mustafa İlmek’ten ilçe hakkında bilgi alan Vali Çiçek, beraberindeki heyetle Osmanlı Döneminin en önemli eserlerinden olan Merzifonlu Karamustafapaşa Kervansarayını, Arasta Çarşısını ve Merzifonlu Karamustafapaşa camini ziyaret etti. Bir süre vatandaşlarla çay içen Vali Çiçek daha sonra Bulgurcu mahallesinden yürüyerek restorasyonu yapılan Kilise’de incelemelerde bulundu. İlçe ziyaretinin sonunda değerlendirmelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek “ İncesu’ya hayran kaldım. Gördüğüm andan itibaren büyülendim.  Gördüğüm kervansaray, arasta çarşısı beni bambaşka diyarlara götürdü. Sanki 1600’lü yıllarda İncesu’da dolaşıyorum. Gezdiğim yerlerde sanki o dönemlerden biri bana selam verecek gibi. Böyle bir ilçenin tarihi eserlerinden varlığından haberdar olmamak bahtsızlık olur diye düşünüyorum. Bütün vatandaşlarımızın İncesumuzu görmesi gerekir. Muhteşem eserlerin olduğu bu ilçemizi herkesin görmesini istiyorum. Buraya Kayseri’den tüm öğrencilerin gelmesi bu eserleri görmesi için özel bir talimatım ve çalışmam olacak. Burayı bu saatten itibaren Vali olarak üstüme emanet olarak aldım. Bu kadar eserin bir arada olduğu bir yer görmemiştim.  Bu yüzden herkese tanıtmak istiyorum. Kayseri Valisi olarak her geçen gün şaşkınlığım hayranlığım devam ediyor” dedi.

Ziyarette İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek Vali Çiçek’e hat sanatı ile yazılmış Osmanlıca İstiklal Marşı’nın tablosunu ve İncesu Pekmezini hediye etti.

13 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE ÇALIŞMASI BAŞLADI

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Akdam Mahallesi’nde başlatılan kilitli parke çalışmasını yerinde inceledi. Özdoğan Akdam Mahallesi’ne 13 bin metrekare kilitli parke çalışmasının yapıldığını söyledi.

Birim amirleriyle birlikte Akdam Mahallesi Uhud Sokak’da yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Özdoğan, yapılan çalışmanın hayırlı olmasını diledi. Özdoğan, bölgeye 13 bin metrekarelik kilitli parke çalışması yapıldığını belirterek şöyle konuştu;

“Akdam Mahallesi Uhud Sokak’da alt yapı işlemleri biten bölgemizde kilitli parke çalışmasına başladık. Bu bölgede 13 bin metrekare kilitli parke yol yapım çalışması gerçekleştirerek konforlu bir alan oluşturuyoruz. Alt yapısı tamamlanan bölgelerde üst yapı çalışmalarımız bu yazda hızla devam edecek. Ekiplerimiz birçok noktada çalışıyor. Bu alanda kilitli parke yol çalışması ve imar uygulamalarından sonra ulaşımın rahatlaması tabi ki üst yapının da konforlu hale getirilmesine vesile oldu. Bu vesile ile her türlü alt yapı sorununu çözdüğümüz bölgemizde yapılan kilitli parke çalışması hayırlı olsun.”

BATTALGAZİ’DE 23 BLOK, 1000 DAİRELİK 2. ETAP İÇİN İLK YIKIM BAŞLADI

Kentsel Dönüşüm’de marka projelere imza atan Melikgazi Belediyesi, Battalgazi Mahallesi’nde 23 blok, 1000 dairelik 2. etap çalışmaları için yıkım çalışmalarına start verdi.

Uyum içerisinde, hak sahiplerini mağdur etmeden referans bir dönüşüm çalışması yaptıklarını vurgulayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Battalgazi Mahallesi’nde 1. Etap kentsel dönüşüm çalışması tamamlandı ve binlerce vatandaşımız orada yeni bir mahalle oluşturdu. Memnuniyet çok yüksek. Şimdi yıkımına başlayacağımız yer 2. Etap. Burada 23 blok, 1000 daireden oluşan alanda yeni kentsel dönüşüm çalışması Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle ocak ayında imzalanmıştı. Destekleriyle bizlere güç veren Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mıza, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’mıza teşekkür ediyorum. Bu dönemde böyle bir projeyi başlatmak hem belediyemiz açısından hem Bakanlık açısından vatandaşımızın yükünü almaktı. Bu yükü alma da bize yardımcı oldular teşekkür ediyoruz.” dedi.

Büyük emek ve özveri ile büyük bir dönüşüm çalışması başlattıklarını söyleyen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Dönüşüm için bugün 14 yıkılıyor. Yüzde 85 oranında anlaşma sağlandı. Burada vatandaşlarımızla uyum içinde el ele veriyoruz ve bu yıkımları yapıyoruz. Kavga gürültü olmadan hayır dua alarak bu işlerimizi yapıyoruz. Şu anda buradaki proje maliyeti yaklaşık 700 milyon TL. Parklar, tesisler, yol çalışmaları derken bu maliyet daha da artacak. Dolayısıyla 1000 daireden oluşan büyük bir kentsel dönüşümü başlatıyoruz Allah hayırlı mübarek etsin, kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin.” diye konuştu.

MELİKGAZİ’DE 4 KÜTÜPHANE VE 3 TEKNOLOJİ ATÖLYESİ HİZMETE AÇILIYOR

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Danışment Gazi, Demokrasi, Köşk ve Hunat Mahallelerinde yapımı tamamlanan kütüphaneler ile Yıldırım Beyazıt, Danışment Gazi, Tınaztepe’deki sosyal tesisler içine yapılan teknoloji atölyelerinin hizmete açılacağını söyledi.

4 Kütüphane ve 3 Teknoloji Atölyesi’nin 25 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te açılışının yapılacağını hatırlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Melikgazi’de birçok projeyi hayata geçiriyoruz. İhtiyaç olan yerlerde hızla çalışmalarımızı yapıp tamamlıyoruz. Ama özellikle butik projelerle mahallerin ihtiyaçlarını gideriyoruz. Amacımız merkezde yoğunluk oluşmasını önleyip herkesin kendi mahallesinde hizmet almasıdır. Böylece vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını mahallelerde karşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin ders çalışacak rahat mekânların olması önemliydi. Bizde bu noktada Eğitimin daha kaliteli bir seviyeye gelmesi için elimizden gelen tüm çabaları sarf edeceğiz. İnşallah bu güzel kütüphaneler, güzel nesillerin, iyi nesillerin yetişmesine hizmet edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Köşk Mahallesi Kütüphanesinde 25 Haziran Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz toplu açılış törenimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.

TALAS KIRSALINDA YOLLAR GENİŞLİYOR

Talas Belediyesi tarafından ilçenin kırsal mahallelerindeki yol yapım, genişleme ve asfalt çalışmaları hız kazandı. Bu kapsamda Yamaçlı, Sosun ve Süleymanlı mahallelerini birbirine bağlayan yolun genişliği iki katına çıkartılıyor.

Belediye yol yapım ve asfalt ekipleri asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte çalışmalarına hız verdi. Şehir merkezinde kışın bozulan yolların bakım ve onarımının yanı sıra kırsalda da atağa geçen ekipler, Kamber Mahallesinin yeni çevre yolunda altyapı çalışmalarını sürdürürken, Alaybeyli ve Çevlik arasındaki 4 kilometrelik yolda da düzenleme ve genişletme çalışmalarını yürütüyor.

Bir yandan bu çalışmalar devam ederken ekipler diğer yandan ise Yamaçlı, Sosun ve Süleymanlı mahallelerini birbirine bağlayan ana yolda genişletme ve düzenleme çalışmalarını başlattı.

6 METRE GENİŞLİK 12 METRE OLACAK

3,5 kilometre uzunluğunda ve 6 metre genişliğindeki ana yolda çalışan ekipler, keskin virajlar ile kot farkını azaltarak yolun konforlu ve rahat ulaşıma imkan vermesini sağlıyor.

Kamyonlarla taşınan altyapı malzemeleri ekskavatör, 2 greyder, 3 kepçe, arazöz ve silindir yardımıyla yola serilip sıkıştırılıyor.

Mahalle yollarındaki genişliğin iki katına çıkarılmasını sağlayan altyapı çalışmalarının ardından yollar sıcak asfalt serimine hazır hale getirilerek konforlu ulaşım amaçlanıyor.

BAŞKAN ÖZDOĞAN; “ARAÇ FİLOMUZ GENİŞLİYOR, HİZMET KALİTEMİZ ARTIYOR.”

Hacılar Belediyesi, belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere araç parkuruna 2 yeni araç daha ekledi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, “tüm amacımız Hacılarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek.” dedi.

Vatandaşlara en etkin ve en kaliteli hizmeti sunmak için araç filosunun genişletildiğini söyleyen Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, araçların Hacılar’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yaz ve kış aylarında kullanılmak üzere 1 adet kar bıçaklı, tuz serpicili, damperli kamyon, 1 adet kazıyıcı-yükleyici iş makinesi alarak araç filosunun genişlediğini belirten Başkan Özdoğan, vatandaşlara daha hızlı, daha kaliteli hizmet verebilmek adına araç filosunu güçlendirmeye devam ettiklerini söyledi. Özdoğan; “ilçemize yakışır hizmet kalitemizi artırmak adına yaptığımız çalışmalarda kullanılmak üzere araç filomuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu manada Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 2 adet aracı daha filomuza kazandırdık. Yeni araçlarımız ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

ERENKÖY MAHALLESİ’NDE ALT YAPI BİTTİ, ÜST YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Erenköy Mahallesi’nde eski elektrik direklerini yerin altına alan Melikgazi Belediyesi, su ve kanalizasyon hatlarını yenileyerek, asfaltlama çalışmasına başlıyor.

Melikgazi’mizde altyapısı tamamlanan yollarda hemen asfaltlama işine geçtiklerini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Karadere Cadde’mizde eski elektrik direkleri yer altına alındı, su ve kanalizasyon hatları yenilendi, şimdi sıra asfaltlama çalışmasında. İlçemizin tüm mahallelerinde yol ve kaldırım yapmak için çalışıyoruz. Eski direklerin yerine yeni elektrik direkleri dikildi. Karadere Caddesi en çok kullanılan caddelerden bir tanesi. Cenabı Allah kaza bela vermesin. Ara sokaklarla beraber yaklaşık 2 kilometrelik bir hat. Ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ulaşımı güvenli, kaliteli ve akıcı hale getirmek, trafiği rahatlatmak için yeni yollar yapmaya devam edeceğiz. Yeni yolumuz ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Vali Gökmen Çiçek Kocasinan ve İncesu İlçelerini Ziyaret Etti

Vali Gökmen Çiçek, İlçe ziyaretleri kapsamında Kocasinan ve İncesu ilçelerini ziyaret etti. Vali Çiçek, ilk …