Meclis’te suya yüzde 20 indirim, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı, AVM, Sanat Akademisi ve OSB’de fabrika ziyareti, Kadem yönetimi buluşma, Mahalle halkına Erciyes jesti, çocuklara özel tiyatro,

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN “SUYA YÜZDE 20 İNDİRİM” KARARI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 115 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, su faturalarına yüzde 20 indirim kararı verildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mecliste 54 asıl, 61 ek olmak üzere toplam 115 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi’nden “Evde Sağlık Hizmetleri” İş birliği

Meclis üyeleri, evde sağlık hizmetlerinin etkin ve kesintisiz sürdürülebilmesi için 3 adet aracın tahsis edilmesi amacıyla Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalamak üzere Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç veya görevlendireceği bir kişiye yetki verilmesi talebini görüştü.

Büyükkılıç, talep ile ilgili yaptığı açıklamada, “İl Sağlık Müdürlüğümüz ile iş birliği halinde evde sağlık hizmetlerine destek oluyoruz. 3 aracımız ayrıca hizmet veriyor. Bunun devamı yönünde bir protokol yetkisi istiyoruz” dedi. Talep, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Develi Belediyespor Voleybol Takımı’na 2 Milyon 500 Bin TL’lik Destek

Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler Ligi’nde mücadele eden Develi Belediyespor Voleybol Kulübü’nün nakdi yardım talebini de görüşen meclis, 2 milyon 500 bin TL’lik destek verilmesi kararını aldı.

Suya Yüzde 20 İndirim Kararı Alındı

Mecliste 115’nci maddede su faturalarına yüzde 20 indirim talebi görüşülürken, Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen ay malumunuz su fiyatları ile sabitleme yapmıştık. Kamuoyunda ister istemez beklenti oluşuyor. Elektrik ve doğalgaz konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın sübvanse yaklaşımı içerisinde desteği söz konusudur. Gönül ister ki bedava verelim. Sabitlemeyle 600 milyon TL gitti, şimdi de yüzde 20 indirim yapalım diyoruz. Enflasyonla mücadeleye destek olalım. Bu konuda da bir 500 milyon TL gitmiş oluyor. İnsanların yatırım beklentisini de göz ardı edemeyiz. Bu süreç içerisinde fedakârlık yapıyoruz, aynı zamanda GES, RES yatırımlarını sürdürüyoruz. Kendi kendine yeten kurumlar haline gelmesi yönünde irade gösteriyoruz. Yüksek müsaadenizle yüzde 20 indirim yapalım. Şubat ayının 1’inden itibaren ödenecek olan su faturalarının 2024 yılının sonuna kadar yüzde 20 indirimli olmasını ifade ediyorum. Kayseri önceden 30 büyükşehir içerisinde su fiyatı sıralamasında 15’inci sıradaydı, bu indirimle 22’inci sıraya düşmüş oldu. Suyun metreküpü 17,48 TL’ye inmiş oluyor.”

Başkan Büyükkılıç, meclis üyelerine teşekkür ederek, “Şehir hepimizin, yapmış olduğumuz meclis ile ilgili özellikle teşekkür ediyorum. Katkınıza, iyi niyetinize, süreç boyunca böyle oldu. Yapılacak çalışmanın hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU BAŞKANI DURMUŞ İLE SPOR ŞEHRİ KAYSERİ’YE YAKIŞACAK PROJELERİ İSTİŞARE ETTİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve iş insanı Kemal Şahin’i ağırlayarak, spor şehri Kayseri’de yapılacak tenis yatırımları ile ilgili istişarelerde bulundu.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, iş insanı Kemal Şahin ve beraberindeki heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Kayseri hep sanayi, ticaretle, sucuk, pastırma, mantıyla anılıyor. İşin gerçeğinin öyle olmadığını sizler de teşrif edince görüyorsunuz. Kayseri, ACES Europe kuruluşu tarafından Avrupa Spor Şehri olarak ünvanını aldı. Bizim bunu kalıcı ve daha geliştirici ve başkent olması yönünde gayret göstermemiz lazım” dedi.

“Hem Sporun Çeşitliliği Hem de Altyapısı İtibariyle Çok Güçlü Bir Konumdayız”

Büyükkılıç, hem sporun çeşitliliği hem de altyapısı itibariyle çok güçlü bir konumda olduklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kışın Erciyes Kayak Merkezi’miz ön plana çıkarken, otellerimizin sayısının artması ve yatırımcıların otelleri yazın da açık tutacağı yönünde bizleri yüreklendirici yaklaşımda bulunması, bizim de spor alanında hem çeşitlendirmek hem de kamp imkânlarını daha da arttıracak gayretin içerisinde olmak adına çalışmalarımız, projelerimiz var. Kayseri, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi ile futbol kulüpleri açısından tercih edilen bir şehir olacak. Ulaşım kolaylığı bağlamında, yeni bitmiş havalimanı terminal binasının hayata geçmesi, Sayın Cumhurbaşkanımıza ne kadar teşekkür etsek az, şehrimize yakıştı. Gastronomi alanında Kayseri’miz iyi bir noktada, bunun da farkındayız, ön plana çıkaracak projelerimiz var.”

Tenis ve golf sporu ile ilgili çalışmalar olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, “Bakanımızla iş birliği halinde burada sadece tenis değil, golf konusunda şehrimizi tanıştırma adına çalışmalarımız var. Sizlerle iş birliği halinde üzerimize ne düşüyorsa yapacağız, yaptıracağız. Hep beraber Kayseri’yi hem açık hem kapalı tenis alanlarıyla iyi bir noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. Bundan hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

Yerel Yönetimlerin Her Şeyden Önemli Olduğunu Söyledi

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise özellikle son 10-15 yılda Türkiye’de sporun çok önemli hale geldiğini ifade ederek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da her ilde, ilçede spora dönük proje yatırımları yapıldığını belirtti. Durmuş, imkân tanındığında her ilin başarı gösterebileceğini anlattığı konuşmasında, sporun tabana yayılması gerektiğini, bu noktada da yerel yönetimlerin her şeyden önemli olduğunu ifade etti.

Dünyanın En Fazla Uluslararası Turnuvalar Düzenleyen Ülkesi Haline Geldiklerini Vurguladı

Başkan Durmuş, “Sizlerin huzurunda olma şansını, şerefini bugün biz spora borçluyuz” diyerek, tenisin bağdaştıran, birbirine sevgi saygı oluşturan dilini ulusal ve uluslararası turnuvalar yaparak dünyanın en fazla uluslararası turnuvalar düzenleyen ülkesi haline geldiklerini vurguladı. Durmuş, son olarak her gün yeni bir rekor kırdıklarını, çıta atladıklarını ve dünyanın en güzel coğrafyasına sahip, dünyanın en yetenekli insanına, gencine, sporcusuna sahip olan Türkiye’de, “Bugün burada huzurlarınızda projelerimizi arz etmeye geldik. Sizlerin desteği bizim için her şeyden önemli” diyerek sözlerini tamamladı.

Yatırımcı iş insanı Kemal Şahin ise Başkan Büyükkılıç’ın çok dinamik bir belediye başkanı olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Aslında Antalya’da doğudan da çok kamp yapmaya gelen var. Güneydoğu’dan çocuklar geliyor. Büyük iller var, zengin iller. Tenisi çok hızlı geliştirecek ve yayacak, Başkanımızın vizyonuna da uygun olarak bir yer olacağız. Siz de elinizden geleni yapıyorsunuz, bu tür konularda hep beraber genişlersek, biz başkanımızla beraber bunu Antalya’da yaptık. Şuanda 700 kişi var. Antalya’da ilk önce 25 kortumuz vardı onu büyüttük 60-70 tane oldu. Daha da yapacağız. Dünyadan çocuklar geliyor, Türklerle karışıyor, Türkiye’yi, Antalya’yı tanıyor. O da çok güzel. Biz onu Kayseri’ye de eriştirelim, beraber yapalım diye buradayız. İnşallah sizlerin de yardımıyla, zaten çok dinamik arkadaşlarımız da var. Siz de çok dinamik bir belediye başkanısınız, inşallah hep beraber Antalya’da yaptığımız şeyi buraya da taşıyacağız.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “BU BELEDİYE SİZİN, BU ŞEHİR SİZİN, BU BÜTÇE SİZİN”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Organize Sanayi Bölgesi’nde DNZ Mobilya ve Akansu Boru firmalarını ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, “Bu belediye sizin, bu şehir sizin, bu bütçe sizin” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan, üreten ve kentin istihdamına katkı sağlayan firmalara ziyaretlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan DNZ Mobilya’yı ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, çalışan personel ile bir araya geldi.

Kendilerini firmalarında misafir eden İsmail Demir ve Serdar Türkoğlu’na teşekkür eden Büyükkılıç, burada DNZ Mobilya personeline hitap etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Asıl burada üreten, kazandıran, evine helal ekmek götürmeye çalışan Kayseri’mizin hem ekonomisine hem de ihracatına katkı sağlayan, siz dostlarımızın alnından bir büyüğünüz olarak öpüyorum. İyi ki varsınız diyorum. Cenab-ı Allah sizlere sağlıklı, huzurlu, ömürler versin. Helalinden bol rızık versin” dedi.

Kayseri belediyeciliğinin bir model olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Yıllardır hizmet etmeye çalışıyoruz. Yapabileceklerimizi söylüyoruz. Bu şehri daha iyi noktaya taşımak için bu birlikteliğin bereketiyle sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Şehrimiz iyi bir noktaya taşındı. Herkes ağzını açtığı zaman Kayseri belediyeciliği diyor” diye konuştu.

“Kayseri’yi Kalkındıracak, Geleceğe Taşıyacak Gayreti Gösteriyoruz”

1 buçuk milyon nüfusu ve 16 ilçesi ile etrafındaki sekiz şehrin cazibe merkezi konumunda olan Kayseri’yi ‘Anadolu’nun parlayan yıldızı, Türkiye’nin ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan ticaretin, sanayinin merkezi’ diye niteleyen Büyükkılıç, tarım ve hayvancılıkta Kayseri’yi daha da geliştirme yönünde gayretleri olduğunu dile getirerek, 16 ilçesi ile birlikte Kayseri’yi kalkındıracak, geleceğe taşıyacak, hem merkezi ile hem çevresi ile çevreyi en güzel şekilde yaşayacak hale getirme yönünde gayretleri olduğunu sözlerine ekledi.

Gençlere, çocuklara, hanımlara yönelik projelerinin bundan sonra daha da fazla artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, sosyal, kültürel belediyecilik anlamında sportif, eğitim, sağlık alanında gereken çalışmaları da yapacaklarını söyledi. Kayseri’nin bir üretim üssü olduğunu vurgulayan başkan Büyükkılıç, iş ve istihdama ortam hazırlayan üreticilerin önünü açma yönünde gayret göstermenin gerekliliğinin farkında olduğunu paylaştı. Konuşmasında eğitime ve ulaşıma yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahseden Başkan Büyükkılıç, dayanışma içerisinde çalışmaları sürdürdüklerini, Kayseri’yi daha yeşil, daha çevreci ve yaşanabilir, herkesin aradığını bulduğu bir şehir olması doğrultusunda her türlü çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, şehre yönelik aidiyet duygusuna vurgu yaptı.

Büyükkılıç, kendisine şahsında yük ve sorumluluk verildiğini ancak bu yükün herkesin olduğunu söyleyerek “Ankara’da değerli bakanlarımızla, burada teşkilatlarımızla, sizlerle, dualarınızla, desteklerinizle, bizler de burada elimizden geldiği kadar çaba göstererek, belediye başkanı kardeşlerimizle dayanışma içerisinde berekete vesile olarak sizlere layık olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Deprem ve pandemiden sonra müstakil evlerin sayısında artış yaşandığına ve buna bağlı olarak yatırım beklentisinin arttığına dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, içme suyu tarifesinde yüzde 20’lik indirimin meclisten geçeceğini açıkladı. Büyükkılıç, “Bütün bunlarla birlikte aynı zamanda yatırım bekleniyor. Deprem ve pandemiden sonra müstakil evlerin sayısı arttı. Bu insanlar yol istiyor, su istiyor, kanal istiyor, elektrik istiyor, doğal gaz istiyor hatta internet istiyor. Bunların hepsi yatırımı gerektiriyor, hepsiyle de belediye muhatap oluyor. Böyle bir anlayış içerisinde yüzde 20 daha indirelim dedik. Şuanda, bugünkü meclisimizden karar çıkacak 1 Şubat’tan itibaren okunacak olan faturalarda yüzde 20 ayrıca indirim” ifadelerini kullandı.

“Bu Belediye Sizin, Bu Şehir Sizin, Bu Bütçe Sizin”

Başkan Büyükkılıç, Kayserililere layık olma adına hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, “Bu belediye sizin, bu şehir sizin, bu bütçe sizin. Biz sizler adına, sizlere layık olma adına kamu hakkını gözeterek, yetim hakkını gözeterek hizmet etmeye çalışıyoruz. Hem bilgilendirme yapmış oldum hem teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun diyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ziyaretlerine Akansu Boru ile devam etti.

Başkan Büyükkılıç, şehrin önemli firmalarından olan Akansu Boru’da kendilerini ağırlayan Yılmaz Akansu’ya ve sofralarında konuk edip ekmeklerini paylaşan personele teşekkür etti.

Hayırseverliği ile bilinen bir kuruluş olduklarını belirten Büyükkılıç, “Şehrimizi daha iyi noktalara taşıma adına, bugüne kadar yaptıklarımızla beraber yapacaklarımızı da devamlı paylaşıyoruz. Sizlerle paylaştığımız her işi en güzel şekliyle, günün koşullarına uygun, teknolojiyi göz ardı etmeyen bir anlayış içerisinde hayata geçirmeye gayret ettiğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

“Şehrimizi En İyi Noktaya Taşımaya Gayret Ediyoruz”

Başkan Büyükkılıç, birlik, beraberlik içerisinde sosyal içerikli projeler üretmeye devam edeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Mehmet Özhaseki bakanımızın Ankara’da olması, Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri’ye bakış açısı, Sayın Bahçeli ile olan ülkenin bekası, birliği, beraberliği için dayanışması şehrimiz adına bir zenginliktir. Gerek çocuklarımıza, gerek gençlerimize, her yaş grubundaki kardeşlerimize, özelde de hanım kardeşlerimize sosyal içerikli projelerimizle daha da iyi noktaya taşıyacağız. Ülkemiz, şehrimiz gelişiyor. Bundan sonraki süreçte çocuklarımızın daha donanımlı, daha eğitimli, ay yıldızlı Türk bayrağımız altında öz güven içerisinde geleceğe ümitle bakmaları için onları yüreklendirmemiz gerektiğinin farkındayız. Şehrimizi havaalanıyla, millet bahçesiyle, kayak merkeziyle, yüksek irtifa merkeziyle, alternatif yollarla, tramvay hattı ile en iyi noktaya taşımaya gayret ediyoruz. 16 ilçemizle daha güzel günlere koşacağız. Bu deprem sürecinde vermiş olduğunuz destekten şehrimizin yüz akı olarak, fedakârlığınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum.”

Personel ile hatıra fotoğrafı da çektiren Başkan Büyükkılıç’a firma ziyaretlerinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ile KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan da eşlik etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KADEM YÖNETİMİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kayseri Temsilciliği’ni ziyaret ederek, Kayseri Temsilcisi Sibel Göç Karaosmanoğlu ve yönetimiyle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de yerel yönetim hizmetlerini etkin şekilde sürdürebilmek amacıyla kamu kurum kuruluşları, odalar, dernekler ve Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek istişarelerde bulunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte Kadın ve Demokrasi Derneği Kayseri Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Ziyarette, kadınların ve gençlerin gelişimlerini destekleyen mesleki ve kişisel çalışmalara imza atan derneğin her bir üyesine teşekkür eden Büyükkılıç, yönetime çalışmalarında kolaylıklar diledi.

KADEM Kayseri İl Temsilcisi Sibel Göç Karaosmanoğlu da Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, KADEM tarafından Kayseri ve ilçesi sınırları içinde kadınların ve gençlerin gelişimlerini destekleyecek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Büyükkılıç’a Kayseri Temsilcisi Sibel Göç Karaosmanoğlu ve yönetimi tarafından çiçek takdim edildi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ERCİYES’İ YAKINDAN HİÇ GÖRMEYEN ZİYA GÖKALP MAHALLESİ SAKİNLERİNE JEST

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ziya Gökalp Mahallesi’nde ikamet eden ve aralarında bu zamana kadar Erciyes Kayak Merkezi’ni yakından görme imkânı olmayan 60 kadını Erciyes’e götürerek, keyifli bir gün geçirmelerini sağladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından yönetilen Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş kayak merkezi olan Erciyes, 19 mekanik tesisi, 112 kilometrelik 41 kayak pisti ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Ziya Gökalp Mahalle Muhtarı Nurcan Göktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’tan mahalle sakinlerinin Erciyes Kayak Merkezi’ni ziyaret etmeleri için talepte bulundu. Başkan Büyükkılıç, Muhtar Göktaş’ın talebine anında talimat vererek, aralarında bu zamana kadar Erciyes Kayak Merkezi’ni yakından görme imkânı olmayan mahalle sakinlerini Erciyes Kayak Merkezi ile buluşturdu.

Erciyes Kayak Merkezi’ni yakından gören kadınlar, gondol ile zirve keyfi de yaşayarak, “Teşekkürler Memduh başkanım, Erciyes’e ilk kez geldik” dediler.

“Erciyes’i İlk Defa Gördüler”

Ziya Gökalp Mahalle Muhtarı Nurcan Göktaş, Büyükşehir Belediyesi’nden gelen ücretsiz otobüs ile Erciyes’e ulaştıklarını söyleyerek, “60 kişilik program düzenlendi. Belediye’den gelen ücretsiz otobüsle Erciyes’e ulaştık. Kadınlarımız gondol tecrübesi yaşayarak, zirveyi gördüler. 60 kişilik kadın arasında Erciyes’i hiç görmemiş kadınlarımız ve çocuklarımız vardı. Başka şehirden gelin gelmiş, eşi vefat etmiş, Erciyes’e hiç çıkma şansı olmamış 20 kişi Erciyes’i ilk defa gördüler” diye konuştu.

Hem muhteşem Erciyes manzarasını izlediklerini hem de hatıra fotoğraf çektirdiklerini söyleyen Göktaş, “Belediyemizin sucuk ekmek ikramı oldu, yaklaşık 2 saat kızakla kayak yapan kadınlarımız eğlenceli vakit geçirdiler. Sonra yine ücretsiz otobüs ile tekrar evlerine dönüş yaptılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN “ÇOCUKLARA ÖZEL” TİYATRO

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kral Şakir Kapadokya Macerası” çocuk tiyatrosunu çocuklarla birlikte izledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin kültürel açıdan zengin olması yönünde çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda ‘kültür sanat dostu’ kimliğiyle birçok etkinliğe katılarak, başta gençler ve çocuklar olmak üzere vatandaşlarla bir araya geliyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, Kadir Has Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Kral Şakir Kapadokya Macerası” çocuk tiyatrosunu miniklerle birlikte izledi.

Çocukların sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, çocuklar için çok keyifli bir etkinlik olduğunu söyledi.

Başkan Büyükkılıç, çocukların anne ve babalarına teşekkür ederek, “Sizleri seviyoruz, sizleri bizlere emanet eden annelerinize, babalarınıza teşekkür ediyoruz. O anne, babalara öz güven içerisinde yetişmeniz adına bu tür sosyal etkinliklere katkı sağlamak için bir büyüğünüz olarak teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi.

KAYMEK kurslarında mutlaka bir enstrüman öğrenmelerini tavsiye eden Büyükkılıç, “KAYMEK’in kurslarından faydalanın, KAYMEK sizin için bedava hizmeti veriyor. Hunat Hatun’un, Mimarsinan’ın, Gevher Nesibe’nin, Mehmet Melikgazi’nin torunları olarak inşallah el ele, gönül gönüle, ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında hep beraberiz diyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, eserlerle çocukları geleceğe hazırladıklarına vurgu yaparak, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmak, eserlerle, sizleri yetiştirmekle, geleceği hazırlamakla olur. Sağ olun, var olun” diye konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “AVM” ZİYARETİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Meysu Outlet Alışveriş Merkezi’nde esnafı ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Yerel yönetim hizmetlerini bizzat sahada yürüten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sık sık esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelerek onların talep ve önerilerini de bizzat dinlemeye özen gösteriyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, Meysu Outlet Alışveriş Merkezi’ni ziyaret ederek, onlarca vatandaşla ve esnafla bir araya geldi.

Güler yüzle ve hoş sohbetle karşılaşan Büyükkılıç, esnaf ve vatandaşların taleplerini de dinledi.

Fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları geri çevirmeyen Başkan Büyükkılıç, çocuklar ve gençlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek, esnafa hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulundu.

Kıbrıs Gazisi bir vatandaş Büyükkılıç’a başarılarının devamını dilerken, Melike Şengül isimli genç de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiklerini, kendisine selam gönderdiğini söyledi.

Başkan Büyükkılıç, birlik, beraberlik içerisinde çalışmalara devam edeceklerini belirterek, “Şehrimizi ve bizleri seven, seçen, güvenen canlarımıza layık olmak için şehrimiz adına gayret gösteriyoruz” dedi.

Büyükkılıç, çocuklara sinema bileti, gençlere 10 GB internet paketi hediye etti.

Başkan Büyükkılıç’a, ziyaret esnasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Türkmen, daire başkanları ve genel müdürler de eşlik etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN GELECEĞİN SANATÇILARINA: “SİZLER BİZİM ÜMİDİMİZSİNİZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi’ni ziyaret ederek, eğitim gören çocuklar ve gençlerle bir araya geldi.

Kentte eğitim ve kursların hemen her türü ile her kademesinde görev üstlenmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, bu doğrultuda konservatuvar kurslarını da gençlerin hizmetine sunuyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi’ni ziyaret etti.

Yan flüt, bağlama, gitar, piyano, keman ve tiyatro kurslarını ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, sınıf sınıf gezerek, çocuklarla ve gençlerle buluşurken, öğrenciler de Büyükkılıç’a gençlere yönelik bu tür hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

“Ailelerinize Selamlar, Bizlere Güvendikleri İçin Teşekkürler”

İlk olarak bağlama öğrenen gençleri izleyen ve onlara eşlik eden Başkan Büyükkılıç, “Bu gençlik alkışlanır, ne kadar güzel. Bu yaş grubunda bir enstrüman öğreniyorsunuz. Okulları, eğitimi ihmal etmeden ‘ben de varım’ diyerek, tatil günlerini değerlendiriyorsunuz. KAYMEK de size her türlü ortamı sağlıyor, başarılar dileriz. Ailelerinize selamlar, bizlere güvendikleri için teşekkürler, sizleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Büyükkılıç, daha sonra gitar kursu verilen sınıfa girerek, gitar çalan gençleri ilgiyle izleyip, “Sevgili yavrularımız sosyalleşme adına, okullardaki eğitime ilave olarak, farkındalık oluşturma adına bir enstrüman öğrenme arzunuza ve yeteneğinize hayranım. Sizleri kutluyorum, sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

“Yeni Barış Manço’lar, Cem Karaca’lar Olarak Yolunuza Devam Edeceksiniz”

Ünlü sanatçı merhum Barış Manço’nun yerli ve milli anlayışın sahibi bir değer olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Allah rahmet eylesin, çocukları çok severdi, hep çocuklara özel parçalar üretirdi, o bizim için yerli ve milli anlayışın sahibi bir değerdi. Yeni Barış Manço’lar üretecek olan hocamız ve sizlersiniz. Bizler sizlere imkân sağlayacağız, sizler de yeni Barış Manço’lar, Cem Karaca’lar olarak yolunuza devam edeceksiniz. Bizlerin geleceği, ümidi, çağdaş uygarlık düzeyine adım adım ilerleyen bu ulusun çocukları olmaya devam diyoruz, alnınızdan öpüyorum. Sizlere her hafta bir oyun, her hafta bir zengin etkinlik. Kayseri’mizin gençleri, öğrencileri bunları hak ediyor.”

Daha sonra piyano sınıfında çocuklarla buluşan Büyükkılıç, “Sabahın erken saatinde gelmişsiniz, hocamızın derslerinden yararlanıyorsunuz, bir yeteneğinizi ön plana çıkarıyorsunuz. Bu, zihinsel bağlamda da bu sizi çok ön plana çıkarır” dedi.

“Kayseri Büyükşehir Belediyesi de Bu Güveni Hak Ediyor”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ardından yan flüt sınıfında hünerlerini sergileyen çocukları ilgiyle izleyerek, onlara eşlik etti. Başkan Büyükkılıç, “Güzel bir enstrüman, insanın yüreğini titreten bir anlayış, hocamız ve sizleri tebrik ediyoruz. Aileniz güvenerek sizleri gönderiyor, Kayseri Büyükşehir Belediyesi de bu güveni hak ediyor” şeklinde konuştu.

Keman grubunu da ziyaret eden Büyükkılıç, “Şanslı bir grupsunuz. Sizi tebrik ediyorum, kişiliğinize, sosyal yönünüze zenginlik katıyorsunuz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle, çağdaş uygarlık düzeyine çıkmak, geleceğimiz olan gençlerimizin donanımlı, eğitimli, öz güven içerisinde geleceğe umutla bakmasıyla olur, sizler bizim ümidimizsiniz” ifadelerini kullandı.

“Geleceğin Tiyatro Sanatçıları İçin Gayret Ediyoruz”

Başkan Büyükkılıç, tiyatro salonunu da gezerek, geleceğin tiyatrocuları ile bir araya geldi. Büyükkılıç, tiyatronun önemine işaret ederek, “Tiyatro kişiliğimizin gelişmesinde en önemli bir eğitim aracı, sanat ürünüdür. Kayseri’mizde de Devlet Tiyatrosu profesyonelce mevcut, Kayseri Büyükşehir Belediyesi de ona altyapı oluşturmak, geleceğin tiyatro sanatçılarını üretmek adına hem hobi hem de ileri doğru profesyonelce sizleri yetiştirme adına gayret içerisindedir. Çok güzel bir alan seçmişsiniz, sizleri tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

Son olarak toplu hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Büyükkılıç, “Sevgili yavrularımız, başarılar diliyoruz, sizleri kutluyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin konukları olarak değerli hocalarımızla beraber yol alıyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, çocuklara, sinema bileti, 10 GB internet kartı ve Kayserispor forması hediye etti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Matematik kampı, Bilim Merkezi’nde Lösemili Çocuklara Özel Program, Çocuklar Yaz Tatilini Dolu Dolu, E 38’den El Emeği Göz Nuru Ürünlerde Yaz Kampanyası ,

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, MATEMATİK KAMPI TÖRENİ’NE KATILDI, ÖĞRENCİLERE BELGELERİNİ VERDİ Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427