Metreküpte Alınan Ücret Sıralamasında 22’nci Sırada, Lojistik Merkezi, Arzen’in Konseri, İl Halk Kütüphanesi’ndeki Çalışmalar,

KAYSERİ, METREKÜPTE ALINAN ÜCRET SIRALAMASINDA 22’NCİ SIRADA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda su faturalarına yüzde 20 indirim kararı verildi. Alınan kararla birlikte Kayseri, metreküpte alınan fiyat sıralamasında 17,48 TL ile 30 büyükşehir arasında 15’inci sıradan 22’inci sıraya geriledi. Bu sıralama ile birlikte en ucuz su kullanan iller arasında Kayseri, 8’inci sırada yerini aldı. Alınan karar kentte memnuniyetle karşılandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde su fiyatları ile ilgili vermiş olduğu yüzde 20’lik indirim müjdesinin ardından gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda alınan karar oy birliği ile kabul edildi.

Alınan kararın ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, metreküpte alınan fiyat sıralamasında 30 büyükşehir arasında 22’inci sırada yer aldı. En ucuz su kullanan kentler sıralamasında ise 8’inci sırada bulunuyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç önce su tarife ücretlerinin 1 yıl süre ile sabitlendiğini, daha sonra ise yüzde 20 oranında indirim yapılacağının müjdesini vermişti.

“Amacımız En Makul Seviyelerde Tutmak”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayserililere her zaman en ucuz ve kaliteli suyu ulaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Memba kalitesindeki içme suyunu sorumluluğumuzdaki bütün bölgelere ulaştırmaya gayret ediyoruz. Çok şükür Kayseri’miz musluktan akan suyun gönül rahatlığı ile tüketilebildiği kentlerin başında geliyor” dedi.

Temiz ve güvenilir içme suyunu hanelere ulaştırmanın belirli bir maliyeti olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:

“Geçen ay malumunuz su fiyatları ile sabitleme yapmıştık. Kamuoyunda ister istemez beklenti oluşuyor. Elektrik ve doğalgaz konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın sübvanse yaklaşımı içerisinde desteği söz konusudur. Gönül ister ki bedava verelim. Sabitlemeyle 600 milyon TL gitti, şimdi de yüzde 20 indirim yaptık. Bununla birlikte bir 500 milyon TL gitmiş oldu. Kayseri önceden 30 büyükşehir içerisinde su fiyatı sıralamasında 15’inci sıradaydı, bu indirimle 22’inci sıraya düşmüş oldu. Suyun metreküpü de 17,48 TL’ye indi. İçme suyumuzu vatandaşımıza en asgari fiyatla ulaştırmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Vatandaşımıza feda olsun. Gönül ister ki daha fazla bir şeyler yapalım ancak her şeyin bir maliyeti olduğu gibi bu hizmetin de belli bir maliyeti var. Yatırımlarımız geçmişte olduğu gibi hız kesmeden devam edecek.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN NAKLİYE SEKTÖRÜNÜ YAKINDAN İLGİLENDİREN PROJE: “LOJİSTİK MERKEZİ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bölge Toplantısı’na katılarak, ulusal ve uluslararası nakliye sektörün temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, Lojistik Merkezi Projesi’nden bahsederek, “Bu projeyle birlikte hem lojistik altyapılar güçlendirilecek hem ulaşım ağlarının ulusal ve uluslararası entegrasyonu sağlanacak” dedi.

Vatandaşlara hizmet etme doğrultusunda ortak akıl ve istişareyi önemseyen ve daima dayanışma içerisinde olmaya özen gösteren Başkan Büyükkılıç, bu anlamda çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Büyükkılıç’a UND Yönetimi’nden Ziyaret

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve yönetimi Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bölge Toplantısı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, dernek yönetimine nazik ziyaretleri için ayrı ayrı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra bir otelde gerçekleşen Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bölge Toplantısı’na Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, kente değişik illerden gelen ulusal ve uluslararası nakliye sektörünün temsilcileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tek tek masaları dolaşarak, sektör temsilcileri ve çalışanlarıyla sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, “Kayseri’mizin dayanışma içerisinde başta Valimiz, belediye başkanı kardeşlerimiz, odalarımız olmak üzere birliğin, beraberliğin, fedakârlığın zirvesinde olan her yere koşuşturan, hiçbir zaman emeğini esirgemeyen bir yaklaşım içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kamu kurum ve kuruluşları ile dayanışmanın, sivil toplum teşkilatlarıyla birlikte olmanın bereketini yaşamaktayız” diye konuştu.

Kayseri Ticaretin Üssü, Sanayinin ve Hayırseverlerin Merkezi

Kayseri’nin ticaretin üssü, sanayinin ve hayırseverlerin merkezi olduğunu belirten Büyükkılıç, bu anlamda deprem döneminde yaptıkları çalışmalardan dolayı sektör temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Lojistik alanında gerekeni Kayseri’ye yakışır şekilde yapacaklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Binlerce üyesi ile güçlü bir konuma sahip olan bir Sivil Toplum Teşkilatı olarak ülkemizde kendisinden söz ettiren bir yapı olan UND’yi göz ardı edemeyiz, taleplerini göz ardı edemeyiz. Yerel yöneticiler olarak Kayseri’mizde bu alanda ne gerekiyorsa, lastik tekerlekli Lojistik Merkezi adına üzerimize düşeni yapmak mecburiyetindeyiz. Bizim için önemli olan lastik tekerlekli Lojistik Merkez. Örneklerini gördüğümüz, Kayseri’mize de yakışır dediğimiz bir lojistik merkez” diye konuştu

Lojistik Merkezi Projesi’nin kente ve lojistik firmalarına sunacağı imkânlardan söz eden Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Yeri hazır, projesi hazır, Ankara yolunda. İş birliği halinde bu projeyi üretir, iş birliğinde yönetirsek Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak biz öncüyüz, UND’nin de desteğini isteyelim. Sizlerle birlikte şehrimize, ülkemize yakışanı yapacağımızı ifade etmek istiyoruz. Bu projeyle birlikte hem lojistik altyapılar güçlendirilecek hem ulaşım ağlarının ulusal ve uluslararası entegrasyonu sağlanacak. Lojistik hizmetleri veren firmalarımızın iş kapasiteleri artmış olacak. Bu hizmetleri veren firmalarımız planlı şekliyle bu hizmetleri verecek. İthalat ve ihracat hacmimizin artacağını zaten biliyoruz. Lojistik 4.0’a geçilerek firmalar arası iş birliği sağlanacak. Kamu kurum kuruluşları için imkânların yanında diğer idari ofisler, firma ofisleri, ticari alanlar, sosyal tesisler şehrimizin yüz akı olacak, insana değer veren bir anlayış içerisinde hayata geçirilecek.”

Büyükkılıç, konuşmasının sonunda 6 Şubat depremleri sürecinde nakliye noktasında destek veren lojistik firmalarına da teşekkür etti.

“Biz Her Zaman İçin Odalar Olarak Emrinizdeyiz”

KTO Başkanı Ömer Gülsoy da Başkan Büyükkılıç’a başarılar dileyerek, “Allah yar ve yardımcınız olsun. Sektörle sizin ne kadar ilgili ve alakalı olduğunuzu biliyoruz. Biz her zaman için odalar olarak emrinizdeyiz” dedi.

Başkanı Mehmet Büyüksimitci ise “Toplam üretimde yaklaşık 10 ila 11’inci iliz. 11 milyar dolar civarında gayri safi yurt dışı hasılamız var, bunu arttırmak için bizim en büyük gücümüz lojistik sektörüdür. Bunu da sizlerle beraber daha ileriye götüreceğimize inanıyorum. Özellikle acı içerisinde hatırladığımız depremde burada bulunan ağabeylerim öyle bir destek verdiler ki bütün dünya gördü, hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

Projede Neler Olacak?

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda nakliyecilerin bir talebini Başkan Büyükkılıç’a ileterek, “Allah razı olsun sizden, şehrimizin ihtiyacı olan, sorunu olan istek ve taleplerimizi dinliyorsunuz. Müthiş çaba gösterdiğinize birebir şahidim. Sayın başkanım, nakliyecilerin konusu, 39’uncu meslek komitemizin talebi, lojistik merkez istiyoruz” demişti.

Başkan Büyükkılıç da ticaret dünyasının beklediği o haberi vererek, Büyükşehir Belediyesi olarak yeni dönem projeleri arasında yer alacak ‘Lojistik Merkez ve Kamyon Garajı’ projesini üsteleneceklerini ifade etmişti.

Proje ile birlikte lojistik altyapılar güçlendirilecek, ulaşım ağlarının ulusal ve uluslararası entegrasyonu sağlanacak. Lojistik hizmetleri veren firmaların iş kapasitelerinin artması sağlanacak. Lojistik hizmetleri daha planlı şekilde yürütülecek. Ülkemizin ithalat ve ihracat hacminin artmasına katkıda bulunulacak. Lojistik 4,0’a geçilerek firmalar arası iş birliği sağlanacaktır.

Proje kapsamında kamu kurum ve kuruluşları için idari ofisler, diğer idari ofisler, firma ofisleri, ticari alanlar, sosyal tesisler, kiralanabilir alanlar, geçici depolama alanları, antrepo, gümrük antreposu, supalan, serbest depo alanları, serbest kamyon ve tır parkı makine ekipman garajı yer alacak.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TÜRKİYE YÜZYILI MARŞI’NIN BESTEKÂRI ARZEN’İN KONSERİNE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ve Milletvekili Şaban Çopuroğlu ile birlikte Türkiye Yüzyılı Marşı’nın bestekârı, şair, ses sanatçısı ve piyanist AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen’in konserine katılarak, birbirinden güzel parçalara vatandaşlarla birlikte eşlik etti.

Başkan Büyükkılıç, Talas Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri kapsamında Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Yüzyılı Marşı’nın bestekârı, şair, ses sanatçısı ve piyanist AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen’in konserine katıldı.

“Birliğimizin, Beraberliğimizin, Dayanışmamızın Bereketini Yaşıyoruz”

Konsere Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar ve vatandaşlar katıldı.

Sanatseverlerle bir araya gelen Büyükkılıç, rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında sanat, sanayi, turizm gibi her alanda ‘biz de varız anlayışı’ içerisinde çalıştıklarını, sanat ve kültürde ön plana çıkacak şekilde gayretlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Başkan Büyükılıç, burada sanatseverlere gerçekleştirdiği konuşmasında, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçe başkanı kardeşimizle el ele vermek suretiyle bu çalışmaları yaparken, Talas’ımız üniversitelerimizin merkezinde bulunması sebebiyle bir adım öne çıkmakta, bunu da hak ediyor. Sağ olsun, var olsun” dedi.

Yeni dönemde de kültür, sanat alanında çalışmaların süreceğini vurgulayan Büyükkılıç, “İnşallah Mevla’m nasip eder, siz de teveccüh ederseniz, önümüzdeki dönemlerde bu alanlarda daha da fazla etkinlikler yapıp, sevgili yavrularımızı, gençlerimizi siz sanatsever dostlarımızı inançlarıyla ve kültürleriyle buluşturup, geleceğe taşımak adına gayretlerimizi sürdüreceğimizi ifade ediyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmamızın bereketini yaşıyoruz” diye konuştu.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği konserde, şair, ses sanatçısı ve piyanist AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen birbirinden güzel eserler seslendirdi.

BÜYÜKŞEHİR’İN DEVASA İL HALK KÜTÜPHANESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARI YÜZDE 90’I GEÇTİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yapımı süren devasa boyuttaki İl Halk Kütüphanesi’nin inşaat çalışmalarının yüzde 90’ı geçtiğini ifade etti.

Kütüphaneler şehri Kayseri’ye yakışacak yeni bir kütüphane projesini daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine yapılan il halk kütüphanesinde sona yaklaşıldığını duyurdu.

Başkan Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine 6 bin 100 metrekarelik alanda, klasik kütüphane anlayışının dışında özel olarak tasarlanmış ortak buluşma alanlarını da içeren devasa boyuttaki İl Halk Kütüphanesi inşa çalışmalarının yüzde 90’ı geçtiğini dile getirdi. Başkan Büyükkılıç, Seyyid Burhaneddin Türbesi önündeki İl Halk Kütüphanesinin de taşınarak, söz konusu yerden kaldırılacağını ve meydan düzenlemesi yapılacağını ifade etti.

“Kütüphanemizle İlgili Çalışmalarda Aşağı Yukarı Yüzde 90’ları Geçtik”

Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısı’nda Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine inşa edilen İl Halk Kütüphanesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kütüphanemizle ilgili çalışmalarda aşağı yukarı yüzde 90’ları geçtik. Seyyid Burhaneddin Hazretleri önündeki İl Halk Kütüphanemizi de inşallah buraya taşıdıktan sonra kaldırılmasını sağlayacağız. Oranın meydan düzenlemesine de dolaylı olarak imkân sağlamış olacağız. Böyle bir kültür bakanlığımızın vereceği destek ve donanım ile ilgili çalışmalar esas olmak üzere bakanlığın kendilerine tahsisi yönünde talepleri var. 6 bin metrekare büyüklüğünde bir alan” dedi.

Büyükşehir Meclisi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Devredilmesi Talebi Oy Birliği ile Kabul Edildi

Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirilen Şubat ayı Meclis Toplantısı’nda, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yer alan il Halk Kütüphanesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne devredilmesi talebi oylamaya sunuldu. Talep, meclis üyeleri tarafından oy birliğince kabul edildi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Göremeli kadınlar Erciyes’te, Başkan Osman Süslü’ye Uçhisar halkından destek, Göreme Belediye Başkan Durmaz Gazetecilerle buluştu, Kadınlara özel konser, eğlence, okullarda spor etkinliği,

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR Göremeli kadınlar Erciyes’te Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında …