Kurban kesim yerlerinde 200 veteriner görev yaptı

Kurban Bayramı ve Kurban, İslami bir vecibenin yerine getirilmesi yanında ekonomik ve sosyal boyutlu bir olgudur. Kurban Bayramı’nda, halkın kurban vazifesini sağlıklı bir şekilde yerine getirerek, dini vecibelerini ifa etmenin huzurunu yaşamak istiyor. Bu huzura katkı sağlamak amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak; hayvan pazarları, kesimhaneler, semt pazarları kesim noktaları ve ilçe müdürlüklerinde nöbetçi yaklaşık 200 veteriner hekim ile görev başında oldu.

Kesimlerin en yoğun olduğu bayramın birinci gününde Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin kesim yapılan bölgelerde denetim yaptı. Denetimlerde görevli veteriner hekim ve kesim yaptıran hayvan sahipleri ile sohbet eden Mustafa Şahin şunları söyledi.

“İl Müdürlüğü hayvan sağlık birimi olarak sahada olduğumuzu, kesim yapılan ve ihbar yapılan her kurban için yaklaşık 200 veteriner hekimle seferber olduk. Kurbanlık hayvanların kesimleri Bakanlıktan ruhsat almış mezbaha ve kombinalar veya geçici kesim yerleri olarak düzenlendi. Kurbanlık hayvanlarda mutlaka kulak küpesi olmalı. Kulak küpesi sorgulama ekranı üzerinden sorgulama yapılarak, hayvanın yaş ve sahip bilgileri kontrol edildi. Küpesiz ve mevzuata uygun olarak işletmeler arasında hareket ettirilmemiş hayvanlara tazminat ödenmesi yasal olarak mümkün değil.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …