KÜN 2023 Yılında da Dünyanın İlk 500 Sürdürülebilir Üniversitesi Arasında Yer Aldı

IU Greenmetric Dünya Sıralaması 2023 yılı değerlendirme sonuçları 5 Aralık 2023 tarihinde açıklandı. Kapadokya Üniversitesi, 2023 yılında toplam 84 farklı ülkeden 1183 üniversitenin katıldığı sıralamada 388. sırada yer alarak sürdürülebilir dünya üniversiteleri arasında ilk 500 içerisinde yer almaya devam etti.

Bir önceki yıl Türkiye’deki 20 vakıf üniversitesinin katıldığı sıralamada 8. sırada bulunan Kapadokya Üniversitesi, 28 vakıf üniversitesinin katıldığı 2023 sıralamasında da toplam puan bazında 8. sıradaki yerini korudu. Yine bir önceki yıl 83 Türk üniversitesinin katıldığı ve KÜN’ün 30. sırada yer aldığı Greenmetric’in 2023 değerlendirmesinde ise 97 Türk üniversitesi arasında 34. sırada yer aldı.

Greenmetric 2023 yılı sıralamasında KÜN’ün “Ulaşım” başlığında bütün Türk üniversiteleri arasında 12. sırada ve vakıf üniversiteleri arasında 3. sırada yer alırken; “Enerji ve İklim Değişikliği” ve Atık” başlıklarında vakıf üniversiteleri arasında 10. sırada yer aldı. KÜN, güçlü olduğu diğer bir alan olan “Eğitim-Araştırma” başlığında ise vakıf üniversiteleri arasında 7. sırada, ulusal sıralamada ise 30. sırada bulunuyor.

Kapadokya Üniversitesinin 2023 sıralamasında “Toplam Puan”ının yanı sıra “Enerji ve İklim Değişikliği”, “Ulaşım” ve “Eğitim-Araştırma” başlıklarındaki puanlarının arttığı ve bu puanların Üniversitemizin sıralamaya ilk kez katıldığı 2019 yılından bu yana aldığı en yüksek puanlar olduğu da görüldü.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında  İş Birliği Protokolü İmzalandı

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında “Sağlık Bilimleri Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” …