Kocasinan ve Melikgazi’de Özhasekili açılış, ihbar hattı, Talas’ta maharetli eller, personel eğitimi

MELİKGAZİ’NİN WHATSAPP HATTI 100.000 KİŞİ BELEDİYEYE ANINDA ULAŞTI

Vatandaşların taleplerini anında çözebilmek ve vatandaşların taleplerden daha hızlı haberdar olabilmesi için kullandığı WhatsApp ihbar hattı ile belediyeye yaklaşık 100.000 kişi anında ulaştı.

Melikgazi Belediyesi olarak vatandaşla belediye arasındaki iletişimin hızlı ve etkin olması için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “2020 yılı Mart ayında etkin bir şekilde hizmet vermeye başlayan WhatsApp hattımız 100.000 vatandaşımıza ulaşmış durumda. Ulakbel sistemi üzerinden vatandaşlarımızın hızlı ve kesintisiz kurum iletişimi kurması adına geliştirilen yapıda vatandaşlarımız talepleri ve soruları ile ilgili metin, resim video dosyalarını WhatsApp iletişim aracı üzerinden belediyemize iletiyor. Ekiplerimiz tarafından karşılanan mesajlar birimlere iletiliyor ve hızla sonuç alınıyor. Vatandaşlarımızın oldukça memnun olduğu yapıda yıllı 40 bin ile 70 bin talep üretmektedir. Vatandaşlarımızın taleplerinin yüzde 75’ü memnun olarak tamamlandı. 0530 253 91 91 numaralı WhatsApp hattı üzerinden her türlü talepleri hızlı bir şekilde alıyor, çözüme kavuşturmaya devam edeceğiz.  Melikgazi’miz için çalışan emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

KOCASİNAN’IN FEVZİÇAKMAK SİNAN KÜTÜPHANESİ İLE KAFE SİNAN AÇILDI

Kocasinan Belediyesi’nin Fevziçakmak Mahallesi’ne kazandırdığı 535 metrekare alana sahip Sinan Kütüphane ile Kafe Sinan Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı programda konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,  yeni kütüphanenin Türkiye için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, “Gençlerimiz bizim göz bebeğimizdir. Gençlerimiz için ne yapsak azdır” dedi.

Kocasinan Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle yapımı tamamlanan Fevziçakmak Sinan Kütüphane ile Kafe Sinan Tesisi’nin açılış töreni programına; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Dr. Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, AK Parti İl Başkanı Fatih  Üzüm, MHP İl Başkanı Seyit Demirezen, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Selçuk Melekoğlu, sivil toplum kuruluşları, il müdürleri, oda başkanları, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, muhtarlar ve Kayserililer katıldı.

Yeşile büyük önem verdikleri için kütüphanenin alanında bulunan ağaçları da projeye dahil ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kayserililerin mutluluk ve huzur içerisinde verimli ve keyifli vakit geçirecekleri ve onların hayatına değer katacak mekanları inşa ettiklerini vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, insanı merkez alan hizmet odaklı belediyecilik parolasıyla Kocasinan’a yeni bir soluk getirdiklerine dikkat çekerek, “Kayseri için tarihe geçecek hizmetler ürettik ve yeni projelerle ilçemizi cazibe merkezi haline getiriyoruz. Hemşehrilerime daha iyi imkanlarda hizmet verebilmek için durmadan çalışıyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak 7’den 70’e herkes için projeler üretiyoruz. Özellikle göreve geldiğinden bu yana hemşehrilerimin daha mutlu ve huzurlu olabileceği sosyal yaşam alanları ile tesisler yapıyoruz. Bunlardan biri olan Fevziçakmak Mahallemizdeki Sinan Kütüphanesi’ni şehrimize kazandırıyoruz. Gençlerimizin hem ders çalışacakları hem de verimli vakit geçirecekleri ve Kafe Sinan’ında yer aldığı yeni bir tesis daha kazandırdık. Bu şehrin genetiğinde ilim var, alim var, kitap var. Biliyorsunuz ki Kocasinan Akademi, Gençlik Kulübü, Çocuk Kulübü ve diğer bütün alanlarda hemşehrilerimize hizmet ediyoruz. Yaptığımız hizmetlerle her bir mahallemize değişik renk ve heyecan katacak çalışmalar yapıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. Bütün gayretimiz, hemşehrilerimizin mutluluk ve huzur içerisinde verimli ve keyifli vakit geçirecekleri ve onların hayatına değer katacak mekanları inşa edip hayata geçirebilmektir. Özellikle yaptığımız hizmetler,  çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği içindir. Yapılan işlerin daha çoğu gelecek için ve gençler içindir. Gençlerimiz, bizim göz bebeğimizdir. Büyük ve Güçlü Türkiye gençlerin omuzlarında yükselecek. Daha donanımlı bir şekilde dünya ile rekabet edebilmeleri için bu yatırımları yapıyoruz. Gençlerimiz için ne yapsak azdır. Geleceğin Türkiye’sinde ve geleceğin Kayseri’sinde daha büyük işler başaracaklar” ifadelerini kullandı.

Tesisi çok beğendiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise “Hizmetten hizmete yatırımdan yatırıma koşan Kayseri belediyeciliğini model olarak aldığı başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekilli Şaban Çopuroğlu da kütüphanelerin önemine değinerek, yapılan hizmetlerden dolayı başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam ise gençliğe ve medeniyet yürüyüşüne çok anlamlı bir proje olduğunu belirterek, başta Başkan Çolakbayrakdar olmak üzere emeği geçen tüm kurumlara teşekkürlerini iletti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de kütüphanelerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek; “Bu güzel tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Ahmet Bey’i tebrik ediyorum. Kayseri, her alanında Türkiye’ye örnek bir şehirdir. Bizler, şehrimize daha faydalı olabilme gayreti içerisinde yoğunca çalışıyoruz. Özellikle deprem bölgesinde çalışmalarımız örnektir. Burada hizmet anlayışıyla Kayseri’mizde iyi hizmetler veren 17 belediyemiz var. Kayseri’de kol kola girerek hizmet var. Buda şehre bereket olarak geri dönüyor. Allah’a hamd olsun. Bu güzel hizmetlere emek veren Belediye Başkanımız Ahmet Beye teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Özhaseki ve protokolün kürsüde dualar etmesiyle tesis açıldı. Sonrasında Başkan Çolakbayrakdar, protokole tesisi detaylı bir şekilde gezdirmesiyle tören sona erdi.

TALAS, MAHARETLİ ELLERLE EKİME MERHABA DİYOR

Talas’ta bu hafta sonu Ekim ayının ilk ‘Maharetli Elleri’i kuruluyor. Talas Belediyesi’nin kadın girişimcilere destek amacıyla Maharetli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile birlikte hayata geçirdiği ‘Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı’, 1 Ekim Pazar günü misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Tarihi güzelliğiyle dikkat çeken Harman Mahallesi Meydanına her ayın birinci ve üçüncü pazar günü kurulan organizasyonda birbirinden kıymetli el emeği ürünleri vatandaşlarla buluşacak.

Kurulduğundan beri yoğun ilgiyle karşılaşan pazara bu hafta da vatandaşların yoğun katılım göstermesi bekleniyor.

Gerek el işi gerek ahşap ürünleri gibi pek çok el emeği ürünün satışa sunulduğu pazarda ev yemeklerinden süs eşyalarına kadar birçok ürün de alıcı bekliyor.

A.Samet Özer Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi Dualarla Açıldı

Melikgazi Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan A. Samet Özer Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

2023 yılının açılış yılı olacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bu mübarek Cuma günü Samet Özer Kur’an Kursu’muzu açıyoruz. Hayırsever Hasan Özer’in rahmetli oğlu A. Samet Özer’in adı burada yaşayacak. Kuran Kursu’nun temelini çok hızlı bir şekilde atıp bitirmiştik. Burası yalnızca bir Kur’an Kursu değil; eğitim ve kültür merkezi. Kültür merkezimizde 4-6 yaş arası çocuklarımızın anaokulu etkinlikleri, kadınlarımızın düzenleyeceği kermesler yapılacak. Şehrimizde el ele vererek birçok hizmeti hayata geçiriyoruz. 2023 yılı açılış yılı olacak demiştim. Şu ana kadar tam 15 projemiz tamamlandı. İnşallah bundan sonra içeriğinde okul, sağlık ocakları, kütüphanelerin de olacağı 15 projemizin daha açılışını yapacağız. Cenab-ı Allah birlik ve beraberlik içerisinde nice açılışlar yapmayı nasip etsin. Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezimiz hayırlı olsun.” dedi.

Hayırsever Hasan Özer ise, “A.Samet Özer Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin arsasını tahsis ettikleri ve yapımını gerçekleştirdikleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Memduh Büyükkılıç’a ve Melikgazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Palancıoğlu’na şahsım ve ailem adına teşekkür ederim.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, “Kayserimiz kurum ve kuruluşlarıyla, yerel yönetimleriyle ve hayırseverleriyle buluşan ve bu anlamda Kayserimizi ihya eden Sayın Bakanımızın geçmişte yaptığı çalışmalarının izinde giderek şehrimizi ihya ediyoruz, imar ediyoruz. Teşkilatlarımızla, Cumhur ittifakımızla, Belediye Başkanı kardeşlerimizle dayanışma içerisinde bu çalışmaları sürdürürken bizleri seven, seçen, güvenen hemşehrilerimize layık olmaya çalışıyoruz. Emeği geçen hayırseverimize ve Melikgazi Belediye Başkanı’mıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. Murat Cahid Cıngı, “Burada çiçek gibi çok güzel bir bina yapılmış. Kuran Kursu’nun ötesinde bir eğitim ve kültür merkezi olması da mahallemizdeki çocuklarımızın hem milli manevi değerleri hem güzel Kuran-ı Kerim okuma becerisi, aynı zamanda iyi bir vatandaş olma kapasitesini geliştirecek çok güzel bir mektep olacak.” şeklinde konuştu.

Melikgazi Belediyesi’nin açılıştan açılışa koştuğunu, yine açılış yağmuruna tuttuğunu belirterek Melikgazi Belediye Başkanı’na teşekkür eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin hayırlı olmasını diledi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise, “Bulunduğumuz her günde temel atmalar, açılışlar, hayırlı hizmetler arka arkasına geliyor. Bundan dolayı böyle bir şehirde olmak, böyle bir şehrin çocuğu olmak emin olun bir onur meselesi. Bu şehrin en önemli özelliği hayırseverliğidir. Hunat Hatun’u tüm servetini Allah rızası için harcadığından dolayı unutmayız. Hunat Hatun’dan yüzlerce kat zengin olanları da geldi; ama Hunat Hatun’u hayırseverliğiyle hatırlarız.” diyerek hayırsever aileye ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Kocasinan, Melikgazi belediye haberleri (07.12.2023)

“KAYSERİ-GİRNE HATTI’YLA BİZLERİ ONORE ETTİNİZ” Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı, Talas Belediye …