KAYSERİ YOZGATLILAR FEDERASYONUNDAN BİRLİK VAKFI KAYSERİ ŞUBESİNE ZİYARET

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kurulu üyeleri, Birlik Vakfı Kayseri şube Başkanı Mehmet Adıgüzel’i ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kurulu üyeleri, Koray Can, Kazım Karagöz, Ersan Dağdeviren ve Dursun Açıkyürek, Tarihi Kayseri Mahallesi içerisindeki Birlik Vakfı’nı ziyaret etti. Burada Başkan Mehmet Adıgüzel tarafından karşılanan Başkan Çağan ve yönetim kurulu üyeleri eski Kayseri Evi’nin avlusunda konuk edildi.

Ziyarette konuşan Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, vakıf olarak Kayseri’de faaliyet gösteren tüm STK’larla ikili ilişkilerinin çok iyi olduğunu belirterek, “bu zor zamanlarda STK’larda görev yapmak bir gönül işidir. Bu işin maddiyatı olmaz. Sizler de bulunu iyi biliyorsunuz. Bu ülkedeki memleketteki insanlara hizmet etmek boynumuzun borcu. Bazı arkadaşlar bana ‘buradan maaşmı alıyorsunuz’ diye soruyorlar. Tabiki almıyoruz ve hiçbir zaman da yüksünmedik. Gençlere topluma hizmet ediyoruz. Şu zor zamanlarda en zor işi yaparak insanların en çok ihtiyacı olan bir işi yapıyoruz. Köprü vazifesi görüyoruz. Bir taraftan alıyoruz bir taraftan veriyoruz. Özellikle öğrenciler de son dönemlerde ciddi manada  ihtiyaç sahibi haline geldi. Burada günlük 150 öğrencilere ücretsiz yemek ikram ediyoruz. Öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birisi de bu. Burs anlamında, kurs anlamında burada gençlerimize hizmet ediyoruz” dedi.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan ise, “Daha önce bizler seçildiğimizde sizler hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştunuz. Bizler de gerek pandemi ve gerekse de gündem yoğunluğundan dolayı bu ziyareti gecikmeli olarak yapıyoruz. Aynı zamanda Genç Birlik Vakfı başkanlığına seçilen hemşehrimiz Erkan Esenyel’e de başarılar diliyoruz. Biz Birlik Vakfı ile ilişkilerimiz her zaman çok kuvvetli olmuştur. Bundan  sonra da temsil ettiğimiz federasyonumuz ve yönetim kurulumuzla aynı şekilde devam edeceğiz. Hatta bu gün Yozgatlı hemşehrilerimiz bizleri arayarak, çocuklarının yurda yerleştirilmesi ile ilgili talepte bulundular. Bu çerçevede ev sahipliğinizden dolayı sizlere ve değerli yönetim kurulu üyelerinize teşekkür ediyorum. Erkan kardeşimize de yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Çağan, öte yandan Mardin ve Gaziantep’te meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek yakınlarına sabır ve başsağlığı temennisinde bulundu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Basın Meslek Örgütleri “BİK’in hukuksuz uygulamalarına hayır!” dedi

TGC, TGS ,TYS ve DİSK Basın İş Sendikası Basın İlan Kurumu’nun haksız ve hukuksuz uygulamalarını …

Gazeteci dostum-arkadaşım Macit Gürbüz annesini kaybetti

Yıllardır  Milliyet Haberler Ajansı’nda birlikte çalıştığımız, o dönem Erzurum Büro şefi  olan gazeteci-yazar Macit Gürbüz, …