Kayseri Valiliğine Günaydın veda etti gitti, Çiçek Şehit ailesi ziyareti ile göreve başladı

Son Cumhurbaşkanı Valiler kararnamesi ile merkeze alınan Şehmus Günaydın veda ederek Kayseri’den ayrılırken, Afyonkarahisar’dan atanan Gökmen Çiçek’e görevine Şehit ailelerini ziyaret ederek başladı.

Vali Gökmen Çiçek, ilk mesai gününe şehit Adem İlkkılıç’ın ailesini ziyaret ederek başladı. Çiçek’in ikinci durağı şehit Ömer Aktaş’in ailesi oldu.Vali Gökmen Çicek, “Allah bizleri sizlere karşı mahcup etmesin”dedi.

Vali Çiçek daha sonra Valilik önünde Polis mangasını selamladı ve koltuğuna oturdu. Çiçek burada” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Kayseri Valiliğine atanarak görevime başladım. Böyle güzel bir şehre hizmet etme fırsatını bana tanıyan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ederim. Kayseri Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri. Kayseri’de görev yapmak her insan için bir onurdur. Bu sadece vali olmak için değil, belediye başkanı olarak, kaymakam olarak, memur olarak, öğretmen olarak Kayseri’de görev yapmak gerçekten Türk Milleti’nin her bir ferdi için onur ve şereftir. Ben de bu büyük şehre, Türkiye için lokomotif olan bu şehre valilik görevi şahsıma tevdi edildiği için ayrı bir onur yaşıyorum. 5 bin yıldır Kayseri diye bir gerçek var dünyada. Kayseri hiç önemini kaybetmiyor. Türk tarihi, Selçuklu tarihinde dahi Kayseri’siz bir Selçuklu tarihi yazılamaz. Aynı şekilde Osmanlı tarihinde yetiştirdiğiniz değerler, Mimar Sinan’lar var. Osmanlı tarihinde mutlaka Kayseri’den bahsedilir. Cumhuriyet tarihinde zaten en son sigortamız, en son sığınak noktamız olarak belirlenen şehrimiz. Kayseri’yi yeniden keşfedecek değilim ben. Ben gece gündüz Kayserililerin yanında olacağım. Beni sokaklarda göreceksiniz, halkın içinde göreceksiniz” diye konuştu.

Kayseri’ye veda eden Şehmus Günaydın’da ‘Görev süresi içinde elimizden geldiği, gücümüzün yettiği, bildiğimiz kadar Kayseri’mize ve ülkemize faydalı işler yapmaya çalıştık. Kayseri’mizin potansiyelinin ne kadar büyük olduğunu biliyoruz. Gerek üretimde gerek ihracatta geldiğimiz nokta iyi ama yeterli değil. Bunun çok daha iyisini başarabilecek bir Kayseri’miz var. Cumhuriyetten sonra uçak sanayisi ile başlayan sanayi hamlesi bugüne kadar aralıksız devam ediyor. Çok daha iyi olacak. Turizm ve tarım konusunda Kayseri’mizin çok büyük bir potansiyeli var ve bu böyle devam edecek. Özellikle pandemi döneminde basın mensuplarımızın verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum’ dedi ve ayrıldı.

KAYSERİ VALİSİ ÇİÇEK: “BENİ MEMDUH BAŞKANIMLA KOL KOLA GÖRECEKSİNİZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’ye atanan Vali Gökmen Çiçek’i protokol ile birlikte Valilik’te karşılayarak yeni görevinde başarılar diledi. Vali Çiçek de gece, gündüz demeden Kayseri’nin yanında olacağını, Başkan Büyükkılıç ile kol kola çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, “Beni sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz. Beni Memduh başkanımla kol kola göreceksiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan son Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın yerine ataması yapılan Vali Gökmen Çiçek, Kayseri’ye gelerek görevine başladı.

Kayseri Valiliği önünde düzenlenen karşılama törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Hv.Tuğg. Haldun Taşan, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Vedat Öncel,  İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, vali yardımcıları, kaymakamlar, üniversite rektörleri, daire müdürleri katıldı.

Çiçeklerle karşılanan Vali Çiçek, Başkan Büyükkılıç’ın da bulunduğu Kayseri protokolünü tek tek selamladı ve protokol üyeleri ile tanıştı.

Merasim mangasını selamlayan Vali Çiçek, daha sonra Valilik makamı girişinde gazetecilere açıklamalarda bulunarak, “Böyle bir şahsiyetli ilde, böyle bir büyükşehirde görevlendirildiğim için başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya öncelikle teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“KAYSERİ’DE GÖREV YAPMAK HER İNSAN İÇİN ONURDUR”

Kayseri’de görev yapmanın Türk Milleti’nin her bir ferdi için onur ve şeref olduğunu vurgulayan Çiçek, “Kayseri, gerçekten bunu açık yüreklilikle herkes bu şekilde ifade eder, Kayseri Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi, Kayseri’de görev yapmak her insan için onurdur. Sadece vali olarak değil, vali, belediye başkanı, kaymakam, memur, öğretmen olarak Kayseri’de görev yapmak Türk milletinin her bir ferdi için onur ve şereftir” diye konuştu.

“KAYSERİ’NİN OLMADIĞI BİR TARİH YAZILAMIYOR”

Kayseri’nin Türk tarihindeki öneminden bahseden Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu Büyükşehir’e, Türkiye için lokomotif olan bu şehre Valilik görevi şahsıma tevdi edildiği için ayrı bir onur yaşıyorum, bu şehirde görev yaptığım sürece bu heyecanı içimde taşıyacağım. Kayseri hiç önemini kaybetmiyor. Türk tarihine bakıyorsunuz, Selçuklu tarihinde Kayseri’nin olmadığı bir Selçuklu tarihi yazılamıyor. Aynı şekilde Osmanlı tarihinde yetiştirdiğiniz değerler Mimar Sinanlarla mutlaka Kayseri’den bahsedilir. Cumhuriyet tarihimizde en son sigortamız, en son sığınak noktamız olarak belirlenen şehrimiz, dolayısıyla hep önemliydi. Bu şehirde bizim dışarıdan gördüğümüz bir huzur, şehrin içerisine girenleri mutlu eden bir atmosferi var.”

“BENİ MEMDUH BAŞKANIMLA KOL KOLA GÖRECEKSİNİZ”

Vali Çiçek, gece gündüz demeden Kayseri’nin yanında olacağını, Başkan Büyükkılıç ile kol kola çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, “Beni sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz. Beni Memduh başkanımla kol kola göreceksiniz. Beni kaymakamlarımızla aile ziyaretlerinde, belediye başkanlarımızla göreceksiniz. Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin son zamanlarda takip ettiğim kadarıyla çok büyük bir tanıtım atağına başlamış, birçok medyada Kayseri son zamanlarda tanıtım atağı içerisinde. Kayseri’nin tüm dünya şehirleri tarafından ilk 10, ilk 20 hedefine girmesi için çok büyük katkıda bulunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Gökmen Çiçek, şeffaf ve samimi bir yönetim anlayışı ile çalışacaklarını Kayseri’nin Valisi değil, Kayseri’nin evladı olmaya geldiğini sözlerine ekledi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ Rektörü Kayseri Lisesi’nde, Büyükkılıç, Üniversiteli Gençlerle, Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı, Rektör Filistin’le Dayanışma Platformunu Ziyaret etti, Dorak Holding Kariyer Buluşması, NNYÜ’de May Fest etkinliği

Rektör Prof. Dr. Altun, Kayseri Lisesi’nde  Öğrenciler ile Bir Araya Geldi Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420