Kayseri Sümer Fen Lisesi öğretmeni projesi ile 124 ülkeyi bir araya getirdi

Kayseri Sümer Fen Lisesi İngilizce öğretmeni Tuba Özsoy tarafından kurulan “B.B.C: Building Bridges Creatively” eTwinning projesinde 124 ülkenin öğretmen ve öğrencileri bir araya geldi.

Dünyanın en çok katılımcı ülke sayısına sahip bu eTwinning projesinde, platforma kayıtlı 43 ülkeden 41’i ve kayıtlı olmayan misafir 83 ülke ile toplam 124 ülke yer aldı.

Ülkeler arasında sevgi köprüleri kurma hedefi ile yola çıkılan ve 9 ay süren bu büyük dünya projesinde öğrenciler “Barış, sevgi, saygı, hoşgörü” temalı etkinlikler yaptılar. Ayrıca kültürel miraslarını aktarma amacıyla ülkelerinin kültürlerini tanıttıkları İngilizce sunumlar hazırladılar, yüzlerce ülkenin öğrencileri ile birlikte online yarışmalara ve toplantılara katıldılar, uluslararası ortamda sosyalleşme imkanı buldular.

Yapılan son toplantıda söz alan Sümer Fen Lisesi öğrencilerinden Ahmet Şeref Şentürk “Biz bu proje boyunca iletişimi uluslararası dil olan İngilizce ile sağladık ama evrensel dil olan “Sevgi dili” ile birbirimize bağlandık, ülkeler arasında sevgi köprüleri kurarak bunu başardık. Bu son toplantımız, projemiz sona erdi belki tekrar bir araya gelemeyeceğiz ama kurduğumuz sevgi köprüleri hep baki kalacak!” diyerek büyük beğeni topladı.

Projeye katılan tüm öğretmenler dünyanın dört bir yanından öğrenci ve öğretmenleri bir araya getirdiği için Türkiye’ye teşekkür ettiler.

Proje final ürünlerinden olan “Haydi birbirimizin dilinde barış ve sevgi temalı şarkılar söyleyelim” etkinliği kapsamında dünya çocukları “Hayat Bayram Olsa” adlı şarkıyı seslendirdiler. Dinlemek ve izlemek için bu linki kopyalayın. https://youtu.be/ocFyjqQQ7Ik

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Eğitim ve öğretim yılı sona erdi, karneler dağıtıldı, faaliyetler yapıldı

KAYMEK’TEN MUHTEŞEM YIL SONU PROGRAMI Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve …