Kayseri ve Nevşehir Emniyet’inde Asayiş, KOM, TEM, Narkotiğin son bir haftası böyle geçti

KAYSERİ ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerimizce 13.05.2024-19.05.2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde;  6136, 2521 ve 5729 Sayılı Kanun’a Muhalefet olaylarında; 11 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet pompalı tüfek, 16 adet
kurusıkı tabanca, 20 adet kapsam dışı bıçak ve 94 adet fişek ele geçirilmiştir.

Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; 21 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmış, bu olaylarla ilgili 20 şüpheli yakalanmış ve 5 şüpheli Adli Makamlarca tutuklanmıştır. Hırsızlık malı olan 65.000 TL değerindeki malzemeler ele geçirilmiş, tam ve eksiksiz olarak sahiplerine teslim edilmiştir.
Change oto-motosiklet olduğu tespit edilen; 2 çalıntı motosiklet, 2 plakasız ve şase numaraları silinmiş motosiklet ele geçirilerek 3 şüpheli yakalanmıştır.
Kumar oynatıldığı tespit edilen; 2 işyerinde kumar oynatılması için yer ve imkan sağlayan 2 şahsa adli işlem yapılmış, kumar oynadığı tespit edilen 8 şahsa toplamda 51.400 TL idari para cezası uygulanmıştır.
Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma; Kafeste beslenmesi ve üretilmesi yasak olan 21 saka kuşu ele geçirilerek Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğüne teslim edilmiş, 2 şahıs hakkında idari işlem yapılmıştır. Aranan şahıslar; İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından toplam 339 yıl 3 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 225 şahıs yakalanmış, 88 şahıs Adli Makamlarca tutuklanmıştır.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü olayın önlenmesi, suça karışmış şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.

TEM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik 13.05.2024 – 19.05.2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; FETÖ terör örgütü soruşturmaları kapsamında (5),  DEAŞ terör örgütü soruşturmaları kapsamında (4) şahıs olmak üzere toplam (9) şahıs hakkında gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.
Terör Örgütleriyle mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve iş birliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince 13.05.2024 – 19.05.2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; 44.320 dal makaron, 445 kg kaçak tütün, 198 adet kesilmiş TAPDK Bandrolü, 4 adet elektronik sigara dolum makinesi, 208 adet muhtelif tarihi eser niteliğinde eşya, 40 litre etil alkol, 10 adet tüfek ve 125 adet fişek, 5 adet tüfek namlu ve kabzası, 105 şişe sahte içki ele geçirilmiş, Aranan şahıslar kapsamında 16 şahıs yakalanmıştır.
Ele geçirilen suç unsurları ve toplam 10 olay kapsamında 24 şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapılmış olup, adli makamlara sevk edilmiştir. İl genelinde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir.

NARKOTİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince 13.05.2024 -19.05.2023 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; 26 operasyon kapsamında 58 şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapılmış, 19 şahıs Adli Makamlarca tutuklanmıştır.
Operasyonlarda toplamda 465,50 gram narkotik madde, uyuşturucu ve uyarıcı hapların yanı sıra 3 adet tabanca, 1 adet tüfek, 24 adet fişek, 2 adet hassas terazi ve işlenen suçta elde edilen 22.000 TL ele geçirilmiştir. İl genelinde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için Uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edecektir.

NEVŞEHİR EMNİYET ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Asayiş Şube Müdürlüğü Çalışmaları

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde son bir hafta içerisinde yapılan çalışmalarda; 4 “Dolandırıcılık”, 1 “Açıktan Hırsızlık olaylarında toplam 5 şahsa işlem yapılmıştır.   İlde kayıp olarak aranan 1 şahıs bulunmuştur. Ekiplerce yapılan çalışmalarda 4 araca cezai işlem uygulanmış, 1 şahıs üzerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde (esrar)  ele geçirilmiş,  1 adet ruhsatsız pompalı tüfek  ve tüfeğe ait 19 adet fişek ele geçirilmiş 2 şahsa gerekli işlemler yapılmıştır. Yapılan “Şok Uygulamalarda” 187 şahıs sorgulanmış, 3 aranan şahıs yakalanmış, 75 araç kontrol edilmiş, 8 araca cezai işlem uygulanmış 1 araç trafikten men edilmiştir.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Et toplayan vatandaş kendini direğe astı, Talas belediyesi açıklama yaptı, 16 bin acemi kasap hastanelik oldu, cezaevi firarisi yakalandı

Kayseri’nin  Talas ilçesi Reşadiye Mahallesi’nde kurulan  kurban kesim yerinde meydana gelen ilginç olayda,  eşiyle kurban …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420