Kayseri çevrelerinde Kuvvetli Sağanak Yağış, Fırtına Bekleniyor!

Kayseri Valiliği ve Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü / Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Kayseri çevrelerinde  iki gün Fırtına Beklendiği uyarısında bulundu.

Kayseri Valiliğinden yapılan açıklamada ‘Kamuoyu Duyurusu (Meteorolojik Uyarı) Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda, 18.11.2023 Cumartesi ve 19.11.2023 Pazar günleri rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde esmesi  ve sağanak yağış beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.’ denildi.

Meteorolojiden iki uyarı

18 Kasım saat 11.00 ile 19 Kasım saat 03.00 arasında etkili olması beklenen fırtına uyarısı ile ilgili ‘18.11.2023 Cumartesi ve 19.11.2023 Pazar günleri rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Oluşması muhtemel riskler, Çatı uçması – Ulaşımda aksamalar – Ağaç veya direklerin devrilmesi – Soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeleri – Yüksek kesimlerde tipi. Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması’ denildi.

Bir başka uyarıda  18 Kasım 18.00 ile 19 Kasım 06.00 saatleri arası içinde şöyle denildi.

Kayseri Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Sağanak Yağışlara Dikkat!

“Kayseri çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir. Kuvvetli yağışların, Pazar günü (19.11.2023) sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Kuvvetli yağışların sebep olacağı olumsuzluklara karşı dikkat edilmesi gerekmektedir. Olması muhtemel riskler: Ani Sel- Su Baskını – Yıldırım- Yerel Dolu Yağışı- Yağış Anında Kuvvetli Rüzgar- Ulaşımda Aksamalar. Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kadir gecesi ve mesajlar…Tıpkı Basım Mushaflar Kur’an-ı Kerim Sergisi..

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “KADİR GECESİ” MESAJI Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, On Bir Ayın …