KAYDEM YENİ PROJELERLE GENÇLERİN YANINDA

Kayseri Valiliği bünyesinde kurulan Kayseri Değerler Eğitim Merkezi (KAYDEM) yeni bir projeye imza attı. ‘Mimar Sinan’ın Yolunda Öncü Gençler’ projesi yeni eğitim-öğretim döneminde eğitim kurumlarında gerçekleştirilmeye başlandı. Bu çalışma çerçevesinde eğitimci ve araştırmacı yazar Tahir Fatih Andı ilk olarak Talas ilçesinde bulunan Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.
Kayseri Valisi  Gökmen Çiçek projeyle ilgili olarak: “Gençlerimiz kendi kahramanlarımızı tanısın, öz değerlerimize sahip çıksın, milli ve manevi duygular içerisinde topluma yararlı çalışmalar içerisinde bulunmalarını için uğraşıyoruz. Bu topraklarda yaşamış Mimar Sinan’ı, Seyyid Burhaneddin’i, İncili Çavuş’u yakından tanısın; gençliklerinde neler yaptılar, kültürümüze neleri bıraktılar, nasıl ölümsüz yapı ve yapıtlar inşa ettiklerini öğrensinler. Bu projede çocuklarımızda lider gençler olsunlar, edilgen olmasınlar istiyoruz.” Açıklamasında bulundu.
KAYDEM Genel Başkanı Vali Yardımcısı Ömer Tekeş ise KAYDEM çalışmaları ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Gençlik geleceğimizdir; en büyük ve kalıcı yatırım gençliğe yapılan yatırımdır. Onların yüksek özgüvenli, disiplinli, maddi ve manevi değerlerine sahip çıkan kişilikler olması amacımızdır. İlimizde, birçok proje uygulanmaktadır. Kişiler ve kurumların eğitimle ilgili birçok çalışması vardır. KAYDEM’de bu dönem çok önemli projeleri hayata geçirmeyi planlamaktayız. Geçen yıl başlayan Erdemlerimizle Varız (ErVa) projesinden aldığımız dönütler doğrultusunda daha çok okulumuza ulaşacak şekilde çalışmalarımızı genişlettik. Bu amaçla gençlerin tarih ve kültürlerini tanımaları için eğitimci araştırmacı yazar Tahir Fatih ANDI okullarda ‘Mimar Sinan’ın Yolunda Öncü Gençler’ konulu konferanslar verilmeye başlandı. Bu doğrultuda gençlerin öncü insanları örnek almaları ve bu insanlar gibi yaşadıkları topluma değer katmalarıdır.”
Yazar Andı ise konferansların gayesi olarak : “Tarihe mal olan lider ve kahraman olan insanlar da bir zamanlar çocuk ve genç olduğu unutulmamalıdır. İşte bu yüzden gençliğe ve geleceğe yatırım önemlidir. Fatih Sultan Mehmet Han, bu günün eğitiminde üniversitede okuyan gençlerimizin yaşında İstanbul’u fethetti. 1058 yıllık Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu’na son verdi. II. Mehmet iken hem sultan oldu, hem Fatih oldu. Sizlerin yakından tanıdığı, Kayseri’de ismini sıkça duyduğunuz Mimar Sinan 22 yaşında, orduya asker yetiştiren Acemi Oğlanlar Ocağı‘na girdi. O zamanlar sıradan bir dülger iken şimdi dünyanın tanıdığı örnek ve öncü mimarlarda oldu. Görünen şu ki; gençliğimizde yaptıklarımız geleceğimizi belirlemektedir. Yeter ki amacınız olsun, derdiniz olsun, değerleriniz olsun.” Açıklamada bulundu.
Eğitimci ve araştırmacı yazar Tahir Fatih Andı, geçen yılda okullarda, “Bir Yazar Bin Öğrenci” temalı konferanslar vermişti. 8 İlçede 80 okulda 3 fakültede 143 konferans vermiş, 14 bin 500 öğrenciye ulaşmıştı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Âşık Sanatı Sempozyumu, Alev Alatlı Proje Anadolu Liseleri Açıldı, Iv. Mednıght’tan Masallar’ın Bir Parçası Olma Zamanı

Kapadokya Üniversitesinin Dördüncüsünü Düzenlediği Âşık Sanatı Sempozyumunda Bu Yıl Erzurum Konuşuldu Kapadokya Üniversitesi Türk Dili …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420