Büyükşehir’de, KASKİ yatırım, yeni parkomat uygulaması, gençler-velilerle buluşma, hayırsever imza, kütüphane

BÜYÜKŞEHİR-HAYIRSEVER İŞBİRLİĞİNDE YENİ BİR PROJEDE DAHA İMZALAR ATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırsever Ali Başyazıcıoğlu arasında “Ali Başyazıcıoğlu Camii” yapımına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında sosyal, kültürel ve spor alanlarında birçok yatırımı hayata geçiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hayırsever-belediye işbirliğinde yürütülecek yeni bir projeyi daha kente kazandırıyor.

Büyükşehir Belediyesi hayırsever ve belediye arasında işbirliği ile dayanışmanın en güzel örneklerini sergilerken, Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırsever iş insanı Ali Başyazıcıoğlu ve Kayseri İl Müftülüğü adına İl Müftüsü Yusuf Akkuş arasında “Ali Başyazıcıoğlu Camii” yapımı için işbirliği protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Başkan Büyükkılıç, Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve hayırsever Ali Başyazıcıoğlu katıldı.

Büyükşehir Belediyesi, hayırsever Ali Başyazıcıoğlu ve Kayseri İl Müftülüğü arasındaki protokol kapsamında Melikgazi ilçesi Erenköy Mahallesi’nde “Ali Başyazıcıoğlu Camii” yapımı için imzalar atıldı.

Başkan Büyükkılıç, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri isminin zikredildiği zaman ilk akla gelen vasfının hayırseverler şehri olduğunu dile getirerek, hayırseverlik konusunda kentte güzel bir yarış olduğunu ifade etti. Başkan Büyükkılıç, tüm hayırseverlere teşekkür ederek, “Hayırsever büyüğümüz Ali Başyazıcıoğlu dostumuz ile sağ olsun bir cami ve inşallah müştemilatını yapacak şekilde imzaları attık. Cenab-ı Allah edasını nasip eylesin, tamamına erdirsin, cemaatini de bol eylesin diyoruz. Hayırsever büyüklerimizin her birine ayrı ayrı dua ediyor, teşekkür ediyor ve minnet duyuyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkuş ise Kayseri’ye yaklaşık 5 ay önce geldiğini belirterek, “Burada hayırseverlerin gerçekten çok fazla olduğunu gördüm. Allah razı olsun, her tarafta hayırseverlerimiz camiler, Kur’an kursları, diğer sosyal tesisler yapıyorlar. Cenab-ı Hak kabul eylesin. Ali Başyazıcıoğlu beyefendiye de teşekkür ediyorum” ifadelerini kulandı.

Hayırsever Ali Başyazıcıoğlu da desteklerinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Allah hayırlı uğurlu etsin, hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun” dedi.

Hayırsever ile birlikte cami projesini de inceleyen Başkan Büyükkılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman’dan proje detayları hakkında bilgi aldı.

12 ayda bitirilmesi planlanan proje, tamamlandıktan sonra kullanım için Kayseri İl Müftülüğü’ne teslim edilecek.

KAYSERİ ULAŞIM A.Ş.’DEN PARKOMAT ALANLARINDA YENİ UYGULAMA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin parkmetre personelleri, yol kenarları ve otoparklarda daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek için elektrikli scooter kullanmaya başladı.

Otopark işletmesi ile kent yaşamının bir parçası haline gelen trafik unsurunun insan yaşamında bir engel değil bir konfor aracı olarak yer etmesi ve park etmenin bir kaygı olmaktan çıkması için Kayseri halkına hizmet veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. toplu taşıma hizmetlerindeki yeniliklerinin yanı sıra otopark hizmetlerinde de çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Gerek yol kenarı parkomat alanları, gerekse kapalı ve katlı otopark alanlarına yönelik yeni çözümler geliştirip uygulamaya alan Kayseri Ulaşım A.Ş. diğer yandan modern otopark çözümleri konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.

Ulaşımda yenilikçi çözümler geliştirmeyi sürdüren Kayseri Ulaşım A.Ş. parkmetre personelleri tarafından kullanılmaya başlanan elektrikli scooter ile daha hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor.

Toplu taşıma hizmetlerindeki yeniliklerinin yanı sıra otopark hizmetlerinde de çözümler geliştirildiğini söyleyen Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Canbulut, “Otopark işletmemizin 1609 yol kenarı park alanı kapasitesi bulunmaktadır. Sahada görev yapan parkmetre personelimiz elektrikli scooter ile Kayserililere daha hızlı hizmet vermeyi amaçlıyor. Pilot bölge olarak belirlenen yol kenarı otopark alanlarında bu hizmete başlanılmış olup yayılımını en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Bu hizmet sayesinde araçlarını otopark alanından çıkarmak isteyen sürücülerin bekleme süresini daha da kısaltmış olacağız” diye konuştu.

Canbulut, bu hizmetin şu anda pilot uygulama olarak İstasyon Caddesi’nde uygulanmaya başlandığını ifade etti.

KASKİ, YEMLİHA MAHALLESİ’NDEKİ KANALİZASYON SORUNUNU ÇÖZDÜ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Yemliha Mahallesi’ne 1 Milyon 131 Bin TL maliyet ile kanalizasyon kolektör hattı imalatı gerçekleştiriyor.

KASKİ Genel Müdürlüğü, sürekli büyüyen kentin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarını bu yıl da hız kesmeden sürdürüyor.

Kayseri’yi daha yaşanabilir hale getirmek için yüklenmiş olduğu sorumluluğun bilinci ile merkez ve ilçelerde çözüm odaklı projeleri kararlılıkla hayata geçiren KASKİ, Kocasinan İlçesi’ne bağlı Yemliha Mahallesi’nde kanalizasyon kolektör hattı imalatı yaparak artan nüfusa orantılı olarak ortaya çıkan sorunu kökten çözüyor.

Bir süre önce ihalesi yapılan ‘Yemliha İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon Kolektör Hattı 2. Etap İnşaatı İşi’ kapsamında bölgede yeni nesil 300 mm çapında koruge borularla başlatılan 2 bin 650 metrelik hattın yapımı tüm hızıyla sürüyor.

Tamamlanma aşamasına gelinen proje sayesinde mevcutta bulunan kanalizasyon hatları da yeni hatta alınarak İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne iletimi sağlamış olacak. Böylelikle hem doğal yaşam daha iyi korunmuş olacak hem de mahalle sakinleri daha kaliteli ve kesintisiz altyapı hizmetine kavuşmuş olacak.

Yemliha Mahalle Muhtarı Ömer Topal, bölgede yaşanan sorunun çözüme kavuşturulmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Mahallemizde bir süredir devam eden bir sıkıntı vardı. Özellikle şiddetli yağmurların yaşandığı dönemlerde maalesef istenmeyen durumlar ortaya çıkıyordu. Sorunu Kayseri Büyükşehir Belediyemize aktardık. Onlar da hızlı bir şekilde işe koyularak sorunun çözümü için ellerinden geleni yaptılar. Sağ olsunlar her daim gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. Sorunumuz çözüldüğü için başta Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere emeği geçen herkese mahalle halkımız adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TALAS GENÇLİK MERKEZİ’NDE GENÇLER VE VELİLER İLE BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Gençlik Merkezi’nde eğitim gören gençler ve aileleriyle buluştu. Başkan Büyükkılıç, gençlerin donanımlı, eğitimli, özgüven içerisinde eğitim ve öğretim görmeleri için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Talas Gençlik Merkezi bahçesinde gerçekleşen buluşmaya Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, eğitimciler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Başkan Büyükkılıç, burada gençlere ve velilere seslenerek, “Elhamdülillah gerçekten değerlerine bağlı olan bir gençlik yetiştirmek adına her alanda sevgili yavrularımızın donanımlı, eğitimli, özgüven içerisinde olmaları için hocalarımız marifetiyle çaba sürdürülüyor. İnşallah onların sadece Kayseri’mizin değil, ülkemizin ve insanlığın geleceği birer nesil olarak hayatlarına devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

“BİR UYUM KÜLTÜRÜ İÇERİSİNDE BURADA BİR BAŞARI VAR”

Birlik, beraberlik mesajı veren Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada yapılan çalışmalar, verilen bilgiler, elbette ki hepimizin özlemini çektiği bir ortam. Emeği geçen öğretmenlerimize, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Sevgili gençlerimizin de inanıyorum ki aynı doğrultuda bu yapılan fedakârlıkları en iyi şekilde değerlendireceklerine inanıyoruz. Bizler bir kaygunun, bir sevdanın insanlarıyız. Ay yıldızlı Türk bayrağımız, devletimiz, vatanımız, milletimiz, inancımız, Kur’an’ımız ile Allah’a kul, peygamberimize ümmet olma şuuruyla ve o anlayış içerisinde birbirimize sahip çıkma mecburiyetindeyiz.”

Başkan Büyükkılıç, gençlere eğitim ve öğretim hayatında başarılar dileyerek, “Sizleri yavrularımız olarak görüyor, sizi bize emanet eden büyüklerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevgili yavrularımıza başarılar diliyorum. Bir uyum kültürü içerisinde burada bir başarı var” diye konuştu.

“YARININ GELECEĞİ BURADA ŞEKİLLENİYOR”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ise Gençlik Merkezi’nde donanımlı gençlerin yetiştiğini vurgulayarak, “Yarının geleceği burada şekilleniyor diyebiliriz. Başarılı öğrencilerimiz bu imkânlardan faydalanabiliyor. Velileri de bir o kadar ilgili. Buradan çıkan öğrencilerin başarılı olmama şansı yok diyebiliriz, o kadar da iddialıyız” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç’ın gençlerin yetişmesi için büyük destek verdiğini de söyleyen Öztürk, “Allah razı olsun her zaman sizler de bizim önümüzü açıyorsunuz. Bu gençlerin yetişmesi için bütün destekleri veriyorsunuz. Ben velilerimiz adına, kurumumuz adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

Belediye Başkanı olarak değil, bir veli olarak bu toplantıda yer aldığını ifade eden Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da “Burada sevgi ve samimiyetten kaynaklı olarak evlatlarımız geleceğe yetiştiriliyor. Benim kendi evladım da yetişiyor. Hem akademik olarak hem ahlaki olarak gerçekten çok güzel şeyler gördüm. Bir baba olarak başta kıymetli başkanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sıcak ve samimi ortamda velilerin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Büyükkılıç, bahçede hamur açıp, gözleme hazırlayan kadınlara kolaylıklar dileyerek, gözleme pişirmeyi de ihmal etmedi.

Talas Gençlik Merkezi, 68 öğrenciyle Türkiye’de ilk ve tek olan proje kapsamında Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Sosyal Bilimler Liseleri’ni içinde barındıran bütün öğrencilere akademik derslerin yanında İslami ilimler derslerini vererek, birebir aktif öğretmenler ile hizmet veriyor. Ayrıca merkez, gençlere Âdâb-ı Muaşeret, bahçe ziraat, hayvan bakımı, sanat ve atölye, diksiyon ve hitabet derslerini kapsayan bütünleşik bir eğitim programı da sunuyor.

BÜYÜKŞEHİR’İN MEVLANA KÜTÜPHANESİ’NDEN 50 GÜNDE 50 BİN KİŞİ YARARLANDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kenti kütüphanelerle donatma hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği sekizinci kütüphane olan Mevlana Kütüphanesi, 50 günde 50 bin kişiye hizmet verdi.

Genç dostu Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç önderliğinde proje ve yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik hizmetleri arasında yoğun ilgi gören ve vatandaşlardan takdir toplayan yeni kütüphanelerini de bir bir hayata geçiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Kayseri’yi kütüphaneler şehri yapma yönündeki çalışmaları kapsamında 29 Mart’ta Talas Mevlana Kütüphanesi’ni gençlerin hizmetine sunmuştu. Hizmete girdiği günden bu yana kitapseverlerin akınına uğrayan Mevlana Kütüphanesi’nin tanıtım töreni geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Gökmen Çiçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de aralarında bulunduğu protokolün katılımıyla gerçekleştirildi.

Mevlana Kütüphanesi Tanıtım Töreni’ne sevinç ve coşkularıyla katılan çocuklar ve gençler, hizmet vermeye başlamasından itibaren kütüphaneye de yoğun ilgi gösterdi. Hizmete girdiği 29 Mart itibariyle 50 günde Mevlana Kütüphanesi’ne 6 bin kişi üye olurken, yaklaşık 50 bin kişi de kütüphaneden faydalandı.

Kütüphane, 10 bin basılı kitap, 26 bin e-kitap, 3 bin sesli kitap, 100 süreli yayın, 300 kişi kapasiteli, bilgisayar bölümü, sesli çalışma alanı ve ücretsiz internet hizmetleri ile Kayserililere hizmet veriyor.

Ansiklopediler hariç tüm kitapların ödünç verilebilir durumda olduğu kütüphanede, hangi kitabın nerde olduğu ve kitabın başka kullanıcı tarafından ödünç alındıysa ne zaman geleceğinin takip edilebildiği bir otomasyon sistem de yer alıyor.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ONBİNLERCE KİTAP İLE ‘OKUMA AŞKINA’ HİZMET

Başkan Büyükkılıç’ın talimatlarıyla eğitim ve kültürel faaliyetlerini yoğunlaştıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi toplamda 2 bin 950 kişi kapasiteli 8 kütüphanesi ile kitapseverlere hizmet veriyor. Özellikle çocukların ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Büyükşehir kütüphaneleri, 115 bin 212 basılı, 22 bin elektronik, 3 bin sesli kitap ve 100 süreli yayın aboneliği ile şehre önemli bir katkı sunuyor.

YENİ KÜTÜPHANELER KISA SÜREDE HİZMETE AÇILACAK

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde hizmet veren kütüphanelerin sayısını artırmaya hızla devam ediyor. Büyükşehir’in yapımı süren Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nun yanı sıra, Erkilet bölgesinde hizmet verecek kütüphanede de hazırlıklar hızlı bir şekilde başladı. Her iki kütüphanenin de yakın zamanda hizmete açılması planlanıyor.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Valilikte Üç Protokol Birden İmzalandı

Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı Develi İlçesi İzmirli Mahallesi’nde bulunan taşınmaz üzerine hayırsever …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420