Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Önemli Çalışma, Doğal Ürünler Bahçesi, Minikleri Ağırladı, Ulaşım A.Ş. Personeline: “Mesele Toplumun Huzuru”,

BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPUZBAŞI ŞELALELERİ YOLUNDA ÖNEMLİ ÇALIŞMA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Yahyalı ilçesindeki önemli turizm değerlerinden doğa harikası Kapuzbaşı Şelaleleri yolunda dar ve düşme tehlikesi yüksek olan kesimde, 1 yılda 15 kilometre genişletme ve iyileştirme çalışması yaparken, tehlikeli devasa kayaları da Kayseri’de ilk defa madenlerde kullanılan elmas halat yöntemiyle kesiyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın, dar ve düşme tehlikesi yüksek olan kayaların bulunduğu heyelan ve kaza riski çok yüksek bir yol olan Yahyalı ilçesi Kapuzbaşı Şelaleleri bölgesinde hummalı çalışmaları devam ediyor.

YOLUN 15 KİLOMETRESİ GENİŞLETİLDİ VE İYİLEŞTİRİLDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca geçen yıl yolun 15 kilometresi genişletilerek ve iyileştirilerek Bitümlü Sıcak Karışım asfalt yapıldı. Güvenliği ve konforu arttırılan yol turizmcilerin ve bölgede yer alan mahallelerdeki halkın kullanımına açıldı.

KAYSERİ’DE İLK DEFA MADENLERDE KULLANILAN ELMAS HALAT İLE KAYA KESİLİYOR

Yine güzergâhın geri kalan kısmında Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince ulaşım güvenliğinin sağlanması için özverili bir şekilde gece gündüz çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda, Yeşilköy Mahallesi’nden Kapuzbaşı Mahallesi’ne kadar yol genişletme çalışmaları sürüyor. Özellikle Değirmenocağı mevkiindeki yolun üstünde tehlikeli bir şekilde duran devasa kayanın Kayseri’de ilk defa madenlerde kullanılan elmas halat ile kaya kesme yöntemiyle kesim işlemi devam ediyor. Bu kayalardan ilkinin kesim işlemi tamamlanma aşamasında olurken, hemen yanındaki ikinci büyük kayanın kesim işlemine de başlanıp, hızlı bir şekilde yolun trafiğe açılması planlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nurettin Kocabay, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu süreçte Kapuzbaşı Mahalle yolunun Değirmenocağı mevkiinden itibaren trafiğe kapatıldı. Bu yola alternatif olarak Çamlıca Ulupınar güzergâhının ekiplerimizce yoğun çalışmalar neticesinde araç kullanımına uygun hale getirildi” dedi.

Bölgede yapılan çalışmaları yerinde takip eden Kocabay, bu yolun alternatif güzergâh olarak hazırlandığını, vatandaşların gerekli hassasiyet ve anlayışı göstererek bu güzergâhı kullanmaları gerektiğini belirtti.

BÜYÜKŞEHİR’İN DOĞAL ÜRÜNLER BAHÇESİ, MİNİKLERİ AĞIRLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı’nın içerisinde yer alan organik lezzetin tek adresi Doğal Ürünler Bahçesi, Kayseri’deki okulları ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda minikler Doğal Ürünler Bahçesi’nde organik tarımı eğlenerek, öğrendiler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk ve tek olan projelerinden “Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı” tamamen organik ürünleriyle bu kez de miniklerin ilgi odağı oldu. Doğal Ürünler Bahçesi’ni farklı okullar sürekli olarak ziyaret ederken, minikler Doğal Ürünler Bahçesi’ni çok sevdiklerini, burada organik tarımla ilgili çok fazla bilgi aldıklarını ifade ettiler.

“BU GÜZEL İMKÂN İÇİN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Mehmet Emin Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a böyle bir imkân sundukları için teşekkür ederek, Doğal Ürünler Bahçesi’ni çok sevdiklerini dile getirdi.

Derslerdeki konuları uygulamalı olarak burada gördüklerini belirten Şeker, şunları söyledi:

“Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda 3/B sınıfının öğretmeniyim. 30 yıllık öğretmenim. Bizlerin Hayat Bilgisi, Fen Bilgisi derslerimiz mevcut. Bitkiler ve hayvanlar. Onları burada uygulamalı olarak gördük. Sağ olsunlar burada bizimle çok ilgilendiler. Burada çocuklara bizim anlattığımız gibi uygulamalı olarak organik tarımı gösterdiler. Çocuklarımız çok mutlu oldu. Buraya geldiklerinden dolayı çok sevindiler.  Baya güzel oldu. Ders anlamında da çok güzel olduğunu düşünüyorum. Bütün arkadaşlara tavsiye ederim. Çileklerden de yediler. Böyle bir imkânı sunduğu için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç, olmak üzere bütün çalışanlara çok teşekkür ediyoruz.”

Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda öğrenci olan Hacer Nur Turan ise, “Burada organik tarımı öğrendik. Buradaki her şeyi çok sevdik. Özellikle çilekleri. Çileklerin tadı çok güzeldi. Çok beğendim” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Ürünler Bahçesi’nde Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Abdurrahman Özcan, Doğal Ürünler Bahçesi hakkında bilgiler verdi. Özcan, organik tarım ile ilgili de bilgiler vererek, “Burada Büyükşehir Belediyesi tarafından üreticilere destek amaçlı kurulan bir tesis. Organik tarım yapılıyor. Organik tarım denildiğinde mutlaka sertifikanızın olması gerekiyor. Tarım Bakanlığı’nın onay verdiği sertifika kuruluşları denetimini yapıyor. Kalıntı analizleri yapılıyor. Onun sonunda ürettikleri ürünlerin buradaki pazar yerinde satışını gerçekleştiriyoruz. Şu an ürünlerimizden çilek ve yeşillikler oldu. Ayrıca burada okullarımızı da ağırlıyoruz. Onlara organik tarımı anlatıyoruz. Eğlenerek, öğreniyorlar” şeklinde konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ULAŞIM A.Ş. PERSONELİNE: “MESELE TOPLUMUN HUZURU”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından şoför, makinist, parkomat, güvenlik görevlisi, peron görevlisi ve gişe görevlilerine yönelik düzenlenen eğitim seminerine katılarak, personelle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi, personel verimliliğini arttırmak ve vatandaşlara daha sağlıklı hizmet etme amacıyla hizmet içi eğitim programlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından güvenlik personellerine eğitim semineri verildi. Ulaşım A.Ş. Eğitim Personeli Mehmet Emin Yıldız tarafından verilen seminerde “Mutlu Çalışan Mutlu Müşteri” eğitim başlıkları belirlenerek,  güvenlik personelinin işini en iyi şekilde yapabilmesi için gerekli tüm konular anlatıldı.

Seminere katılan ve güvenlik personellerine hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kamu hizmeti veriyorsan sabredeceksin. Sizlere nasıl davranılmasını istiyorsanız, siz de sizden hizmet almak isteyen kardeşinize o şekilde davranın. Tebessüm önemli. Yerel hizmetler zor hizmetler. Özellikle belediyecilik muhatap olmanızı ve temas etmenizi gerektiren hizmetler” dedi.

Dikkate alınması gereken noktanın toplumun huzuru olduğuna işaret eden Başkan Büyükkılıç, “Belediyeleri hep sıcak görmek isterler. Seçtiğin, seçildiğin, birlikte yapılan hizmetlerden yararlandığın kesim olarak görülür. Sizin yaptığınız o güzel hizmetlerin her birisi bize olumlu yansır. Mesele ben değil, mesele toplumun huzuru”  şeklinde konuştu.

“EĞİTİM HER İŞİN BAŞIDIR, OLMAZSA OLMAZIDIR”

Büyükkılıç, Kayserililere hizmet sevgisine vurgu yaparak, “Kayseri’mizde yaşayan bir buçuk milyon canımız, ciğerimiz, kardeşimizdir. Olayı böyle göreceksiniz. İnşallah doğru olanı, aldığımız terbiye, inanç, kültür gereği insanlara layık olan yaptığımız çalışmalar ile iyi niyetle yola çıkın. Niyet hayır olunca akıbet de hayır olur” diye konuştu.

Her yaşta eğitimin önemine dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her biriniz bizim için çok önemlidir. Biz sizleri bağrımıza basıyoruz. Eğitim her işin başıdır, olmazsa olmazıdır. Biz eğitimi çok önemseriz, her yaş grubunda eğitim, mutlaka kendimizi yetiştirmeliyiz. Günün koşullarına uyarlamalıyız, gelişmeleri takip etmeliyiz. Bu da eğitimle olur. Her birinizin alnından öpüyorum. Bugün Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak, Kayseri’deki diğer belediyelerimiz olarak, kamuoyunda elhamdülillah olumlu olarak anılıyorsak bu sizlerin destekleriyle, çalışmalarıyla, yaptığı güzel işlerle ortaya çıkan bir sonuçtur. Hepinizden Allah razı olsun başarılar diliyorum.”

Başkan Büyükkılıç’a Genel Sekreter Yardımcıları Serdar Öztürk ve Ali Hasdal da eşlik etti.

Seminerde, 2023 yılında müşteriye doğrudan temas eden şoför, makinist, parkomat, güvenlik görevlisi, peron görevlisi ve gişe görevlilerine verilmesi planlanan “Mutlu Çalışan Mutlu Müşteri” eğitim başlıkları belirlendi. Çıkarılan eğitim başlıkları altında eğitimler, KAYMEK Huzur Çınarı ekibi tarafının sağlayacağı destekle personele verilecek. Aynı zamanda müşteri şikâyetleri ve disiplin suçlarına göre Kayseri Ulaşım A.Ş. Kurallar, İş Etiği ve Disiplin yönetmeliği eğitimleri de birimlerin belirleyeceği eğitmenler tarafından personele verilecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri OSB Yönetimi İstanbul’daki Fuarlara Çıkarma Yaptı

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, İstanbul’da ziyarete açılan 2 ayrı fuar …