Kalkan: Gelenek Bozulmadı: Eğitim Bir Sen Yetkili Sendika

Eğitim çalışanlarının sorunlarının, özlük ve özgürlük mücadelelerinin takipçisi olan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube, 15 Mayıs’ta yapılan İl mutabakatına göre yine açık ara liderliğini sürdürdü.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Kalkan, Eğitim Bir Sen 2006’dan beri Kayseri’de yetkili sendika, eğitim çalışanlarının zor zamanlarında sürekli onların yanlarında olan bir sendika olarak 16 yıldır üyelerimizin yüklediği sorumluluğu hakkıyla yerine getirmeye çalıştık, dedi.

Aydın Kalkan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: Kayseri’de 20443  eğitim çalışanı bulunmaktadır. 15.624 eğitim çalışanı herhangi bir sendikaya üye durumda. Sendikalara üye olan eğitim çalışanlarından 8928’si eğitim Bir Sen’i tercih eti. Ekonomik problemlere rağmen üyelerimizle birlikte her türlü zorlukla mücadele etmenin gayreti içerinde olduk.

Ekonomik krizlerden en çok sabit ücretliler etkilenmektedir, fakat uluslarası arenada yaşanan olumsuzluklar Türkiye’yi daha fazla etkiledi. Bizim sendikacılık anlayışımızda vatan, devlet, millet kavramları da çok önemlidir. “Devlete ne olursa olsun” anlayışında olmadık. Gerçek anlamda yerine göre fedakârlık da yaptık ama hiçbir zaman kaldırımın taşıyla, esnafın camıyla işimiz olmadı.

Bu dönemde 3600 ek gösterge talebimizi gerçekleştirdik, öğretmenlik kariyer mesleği oldu, uzman ve başöğretmenlik sisteminin çalışmasını sağladık, ücretlerdeki vergi yükünü hafiflettik, yerelde haksızlığa uğradıklarını düşünen üyelerimizin haklarını davalar açarak kazandık, Milli eğitim bürokrasisi ile sürekli iletişim ve eşgüdüm halinde çalıştık.

Bizi ve diğer sendikaları destekleyen eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum, Eğitim Bir Sen ailesinin değerli üyelerine özellikle teşekkür ediyorum, mücadelemizi her şartta ve ortamda sürdürmeye devam edeceğiz.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Gürer:Silinen borçların miktarı ve mükellef sayısı açıklandı: 4 milyar TL’yi aştı. Borç silinse de borçlu sayısı azalmıyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 1 Ocak 2023 tarihi öncesi asli ve feri toplamı …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427