İYİ Partili Erhan Özhan: 4. Organize Sanayi Bölgesi Bünyan’a kurulmalı

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bünyan İlçe Başkanı Erhan Özhan, 4. Organize Sanayi Bölgesinin kesinlikle Bünyan’a kurulması gerektiğini belirterek şu açıklamayı yaptı.
Kayseri’nin özellikle doğusunda kalan ilçelerde sanayinin olmaması “köyden kente” göçü hızlandırmış, kırsalımız hızla nüfus kaybına uğramıştır. Tarım ve hayvancılığın tek başına geçim sağlayamaması gençlerimizi göçe zorlamaktadır. Göç edenlerin ancak asgari ücretle bir iş bulabildiği, ilçesinde kalanların ise günden güne hayattan umudunu kestiği bir ekonomik çöküş ortadadır.
Sarız, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Akkışla, Tomarza üçgeninde, bütün bu ilçelere anayol bağlantıları olan ve uzaklık mesafesi eşit sayılabilecek, Kayseri merkezine yakın konumuyla “Bünyan”, Organize Sanayi Kurulması için ideal özellikleri barındırmaktadır.
Geniş hazine arazileri, anayol ulaşım bağlantıları, Yeni Devlet Hastanesinin yüksek hizmet kapasitesi, işgücü için gerekli insan kaynağı, ara eleman ihtiyacına hitap edebilecek meslek liseleri ile “Bünyan”, Organize Sanayiyi taşıyabilecek potansiyele sahiptir.
Sümerbank’ın kapanışından bu yana gerileme süreci geçiren bölgenin tek kurtuluşu Organize Sanayidir. Kentten kırsala göçü teşvik etmek istiyorsak, bunun en samimi ve gerçekçi yolu sanayi yatırımlarının kırsala yönlendirilmesidir. Bu noktada bölge ilçelerinin tamamının Belediye Başkanlarını, bürokratlarını, siyasilerini, sivil toplum kuruluşlarını talepkâr olmaya davet ediyor; herkesi “Organize” seferberliğe çağırıyorum!

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

YRP: EMEKLİYE UMUT VAR ZAM BELLİ DEĞİL…

YENİDEN REFAH PARTİSİ KAYSERİ MALİ İŞLER BİRİM BAŞKANI KELEŞ, EMEKLİYE UMUT VAR ZAM BELLİ DEĞİL… …