İşyeri kurşunlamaktan 2,5 yıl hapis cezası aldı

Kayseri’de  F.A.G. iş yeri kurşunlamak ve silahla tehdit suçundan 2 yıl 6 ay, o an yanında bulunan O.D. ise 3 yıl hapis cezası aldı.

2020 yılında Kayseri’de şehrin tam ortasında faaliyet gösteren bir silah dükkanını gece yarısı av tüfeği ile kurşunladığı iddiası ile yargılanan F.A.G. silahla tehdit suçundan 3 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme bu cezayı  geleceği üzerindeki olası etkileri dikkate alınarak,  1/6 oranında indirim yaparak 2 yıl 6 ay hapis cezasına indirdi. Olay esnasında F.A.G.’nin yanında olduğu anlaşılan sanık O.D.’e ise 3 yıl hapis cezası verilirken indirime gidilmedi.

Melikgazi ilçesi, Hunat Mahallesi, Uçak Sokak’ta 4 yıldır faaliyet gösteren bir silah satan işyeri, 6 Temmuz’da sabaha karşı 02.30 sıralarında gece yarısı kurşunlanmıştı. Emniyet güçleri yaptıkları iş yerine 41 el ateş edildiğini tespit etmişti. Olayı geniş çaplı soruşturan ve çevredeki tüm kameraları ve mobeseleri inceleyen İl Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, olaydan 10 gün sonra saldırıyı gerçekleştiren zanlıyı tespit etti. Gözaltına alınan şüpheli F.A.G.(30) Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünün ardından Melikgazi İlçe Emniyeti’nde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Gerçekleşen mahkeme de  suçunu kabul eden F.A.G.’e  3 yıl 4 ay hapis cezası verilmişti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de DEAŞ’tan 6 Irak’lıya gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Suriye ve Irak’ta terör örgütü DEAŞ içerisinde faaliyet …