“İpli Kukla ve Çocuk Kabaresi” Kayseri’ye geliyor

KAYSERİ’YE GELİYORUZ… HAYDİ ÇOCUKLAR BU GÖSTERİYİ KAÇIRMAYIN! YOKSA ÇOK PİŞMAN OLURSUNUZ…

Hacivat- Karagöz, İpli Kukla, Ortaoyunu, Barış Manço, Keloğlan, Nasrettin Hoca ve Sihirbazlık Gösterisi ile dolu dolu çocuk kabaresi 28 -29 Ocakta Kayseri Devlet Tiyatrosunda Kültür ve Turizm Bakanlığı maddi katkılarıyla sevenleriyle buluşuyor.

Pandemi nedeniyle seyircilerden bir süre uzak kalan tiyatro gösterilerimiz fiziksel mesafeye riayet ederek tekrar perdelerini açıyor. Özellikle çocuklarımız için bu zor sıkıntılı ve stresli günlere birbirinden güzel ve eğlenceli gösterilerimizle bir nefes olmak istedik.  28 Ocak Perşembe Saat 14.00 – 29 Ocak 2021 Cuma Saat 14.00 Kayseri Devlet Tiyatrosunda unutulmaz bir program sizleri bekliyor.

Geleneksel Türk Tiyatrosu Sanatçısı Kukla Karagöz Ustası Mehmet Ali Karataş, “Tiyatro benim yaşamımın bir parçası binlerce insana tiyatro gösterimi geçekleştirdim. Bugünlerde en büyük hüznümüz Covid 19 korona virüs hastalığı sebebiyle sahnelerden ilham kaynağımız seyircilerimizden uzak kalmamız oldu. Rabbim tez zamanda bu illetten bizleri ülkemizi ve tüm dünyayı kurtarsın, şifasını versin inşallah. Böyle bir zaman diliminde bakanlığımızın verdiği bu destek çok anlamlı ve kıymetlidir. Sayın bakanımıza ve bakanlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. İpli Kukla ve Çocuk Kabaresi ile çocuklarımıza yönelik birbirinden güzel gösteriler hazırladık. Hem pandemi, hem kış mevsimi dolayısıyla sevgili çocuklarımız evlerde sıkıldı bunun farkındayız en azından kısa sürelide olsa yapacağımız gösteri ile onlara eğlenceli bir zaman yaşatmak istiyoruz. Tüm Kayserili tiyatro sever ailelerimizi gösterimize bekliyoruz.” dedi.

Tiyatro oyunumuza katılmak ve sıkıntı yaşamamak için biletinizi aşağıdaki linke tıklayarak alabilirsiniz.

https://biletinial.com/tiyatro/kukla-ve-cocuk-kabaresi-dt

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Rahmi M. Koç Müzesi yeniden açıldı: Eşsiz müze deneyimi yeniden fiziki ortamda

Türkiye’nin ulaşım, endüstri ve iletişim tarihindeki gelişmeleri yansıtan ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. …