Apartman bodrum katında, silah imalathanesi

Kayseri Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, 6136 sayılı Kanuna Muhalefet suçu kapsamında yapılan çalışmalar sonucu; M.B. ve M.B. isimli şahısların Melikgazi ilçesi  19 Mayıs Mahallesi’nde bir binanın müştemilatını  yani bodrum katını imalathane olarak kullandıkları ve kurusıkı tabancaların namlusunu açarak piyasaya sürdüklerini saptadı.  Bunun üzerine adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda mezkur adrese yönelik  gerçekleştirilen operasyonda;

* 3 adet tabanca (orijinal, kurusıkıdan dönme),

* 3 adet kurusıkı tabanca,

* 14 adet tabanca fişeği (çeşitli çaplarda),

* 2 adet kurusıkı tabanca fişeği,

* 10 adet tabanca şarjörü (1 adetinin içi boş/yaysız, kapaksız)

* 39 adet tabanca parçası (namlu, tetik, sürgü vb.)

* 20 adet silah yapımında kullanılan ekipman (matkap, saprail, kumpas, mengene, tel fırça vb.)

* Bir miktar Metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu maddesi ele geçirildi.  Olayla ilgili yakalanan şüpheliler M.B. ve M.B. isimli şahıslar hakkında 6136 sayılı Kanuna Muhalefet ve uyuşturucu madde bulundurmaktan soruşturma başlatıldı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de sahte kimlikle yakalandı, 5 cinayetten 65 yıla hükümlü ve kaçak aşıkları da öldürüp gömen seri katil çıktı

Hakkında; Tarsus İlamat ve İnfaz Bürosunca ayrı ayrı 5 adet  ‘tasarlayarak  kan gütmek saikiyle öldürme’ …