Girişimde Kadın Gücü Projesi Kayseri’de yapıldı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) yürütücülüğünde, Türkiye İş Bankası desteği ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) iş birliğinde hayata geçirilen Girişimde Kadın Gücü Projesi kapsamındaki dördüncü yüz yüze eğitim  Orta Anadolu Girişim ve İş Dünyası Federasyonu (ORSİFED) ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleşti. Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER)  Dr. Sema Karaoğlu bu konuda ‘Tüm katılımcılara ve eğitmenimiz Sayın Umut Yalçın’a @umutyollarda çok teşekkür ederiz. #türkonfed #orsifed #kigder’ paylaşımı yaptı.
Girişimde Kadın Gücü Projesi nedir?

Girişimde Kadın Gücü Projesi, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) yürütücülüğünde, Türkiye İş Bankası desteği ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) iş birliğinde, Türkiye’nin farklı bölgelerinde sektör, ölçek ve bölge fark etmeksizin çalışmakta olan girişimci kadınların, değişen dünyanın dijitalleşmesi süreçlerine daha hızlı ayak uydurmalarına destek olmak amacıyla 2021 yılında hayata geçirildi.

Proje kapsamında hazırlanan araştırma raporu ile Türkiye’nin farklı bölgelerinde çalışan girişimci kadınların mevcut durumları, hangi alanlarda ne tür ihtiyaçlarının olduğu tespit edilmiştir. Rapor neticesinde tespit edilen ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilen eğitim modülleri hem proje kapsamında kurulmuş olan “Girişimde Kadın Gücü Eğitim Portalı” aracılığı ile çevrimiçi olarak erişime açılacak, hem de belirlenen bölgelerde yüz yüze eğitimler düzenlenecektir. Eğitim içerikleri toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı ve teknik kapasiteyi geliştirme olmak üzere iki ayak üzerine kurulmuştur. Teknik içeriklerde dijitalleşme, bütçe yönetimi, tedarik zinciri yönetimi gibi ihtiyaç analizinin sonucunda belirlenen konular yer almaktadır. Eğitim modülleri arasında UN Women teknik desteği ile geliştirilecek olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Tedarik” konusu da yer almaktadır.

Girişimde Kadın Gücü Projesi kapsamında, eğitimlerde katılan 50 girişimci kadına 6-9 ay boyunca, sektöründe başarılı kadınlar ve alanında uzman kişiler tarafından mentorluk / koçluk desteği verilecek ve bu süreci başarıyla tamamlayan 10 kadına Türkiye İş Bankası tarafından iş geliştirme desteği sağlanacaktır.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Ümit Özer: Şiddet sarmalına dikkat çekti..Kayseri’de 2023’te 24 ölümlü, 84 yaralanmalı 75 olay yaşandı

Uİmut Çınarı Derneği Kayseri Şube başkanı Ümit Özer, Kayseri’nin İç Anadolu bölgesinde en çok olayın …