Gecikmelide olsa kar ile kavuştuk

Meteorolojinin , şiddetli rüzgar, fırtına, yağmur, karla karışık yağmurdan sonra nihayet kar yağışı yediden yetmişe herkesi sevindirdi. Meteoroloji‘ Bugün akşam saatlerinden itibaren Kayseri ve Sivas çevrelerinde beklenen yağışların kuvvetli yağmur ile başlayıp, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli yağmur; zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışı, Ulaşımda Aksamalar –Sel- Su Baskını, Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir çevrelerinde beklenen yağışların kuvvetli yağmur ile başlayıp zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli yağmur; zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışı, Ulaşımda Aksamalar –Sel- Su Baskını, Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması’  uyarısı  yapmıştı.

Bu uyarıdan kısa bir süre sonra  etkili olmaya başlayan yağışlar akşam saatlerinde  yerini tamamen kar yağışına bıraktı. Bazı şehirlerarası ve ilçe yollarında ulaşım  aksarken, yüksekte kalan bazı köy yollarında da kısmi kapanmalar görüldü. Karla mücadele ekipleri yolları açık tutmak ve temizlemek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kar yağışı en çok  kış turizmi için sabırsızlıkla bekleyen Erciyes’teki tesis sahipleri, işletmeciler ve tur operatörlerini sevindirdi. meteoroloji kar yağışının bir süre daha etkili olacağını duyurdu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Yeşilhisar’ın turizm açısından önemi üzerine yoğunlaşılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Yeşilhisar Belediye …