Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü ve mesajları..

KAYSERİ’DE ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 84.YIL DÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI

 10 KASIM 2022 Perşembe

Saat: 09.00 Cumhuriyet Meydanı

– Atatürk Anıtına Çelenklerin Sunulması

Saat: 09.05

– Sirenlerin Çalınması Eşliğinde Saygı Duruşu

– İstiklal Marşı Eşliğinde Şanlı Bayrağımızın Göndere Çekilmesi ve Yarıya İndirilmesi

 Saat: 09.30 YİKOB Gültepe Kültür Merkezi

– Atatürk’ü Anma Programı

Saat 11.00

Raşit Ağa Konağı Atatürk Evi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Salonu

Sine-i Millet Rölyef Sergisi

Vali Gökmen Çiçek’in “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” Mesajı 

Kurtuluş Savaşının lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84 üncü yılında, milletçe saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Savaşımızda göstermiş olduğu üstün askeri liderlik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ortaya koyduğu cesareti, feraseti ve siyasi dehasıyla sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanını, milletini, bayrağını ve manevi değerlerini koruma adına mücadele eden aziz milletimizle birlikte “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında büyük pay sahibi olmuş, bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir

Bugün millet olarak vazifemiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerindeki derinliği kavrayarak, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren nesiller yetiştirmek, ülkemizi birlik ve beraberlik içinde, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 84 üncü yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “10 KASIM” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, vefatının 84’üncü yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andı.

Başkan Büyükkılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında, Cumhuriyet’in banisi, İstiklal Mücadelesi’nin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yılında rahmetle yâd eden Başkan Büyükkılıç, bu toprakların vatan olması için mücadele eden, gözlerini kırpmadan canlarını veren tüm aziz şehitlere, gazilere ve kahramanlara Allah’tan rahmet diledi.

Başkan Büyükkılıç, mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türk milleti olarak en büyük vazifemiz, Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözlerinde belirttiği gibi ülkemizin, vatanımızın birlik ve beraberlik içinde gelişmesi, daha da büyümesi ve ilelebet payidar kalmasını sağlamaktır” dedi.

“DEVLETİMİZE, VATANIMIZA, BAYRAĞIMIZA, EZANIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılına yaklaşırken, ay yıldızlı Türk Bayrağı ile dalgalanan bu cennet vatanda ecdadın mirasına layık olmak için gayretlerinin sürdüğünü belirten Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Atatürk’ün ‘Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar’ ifadelerinde yer aldığı gibi, bizler de birlik, beraberlik içerisinde daha çok çalışacağız. Bu cennet vatanımıza ne olursa olsun sahip çıkacağımızı her fırsatta gösterdiğimiz gibi Osmanlı’nın, Selçuklu’nun ve Cumhuriyetin torunları ve evlatları olarak değerlerimize, devletimize, vatanımıza, bayrağımıza ve ezanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 84’üncü seneyi devriyesinde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.”

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, EMANETİ EN BÜYÜK MİRASIMIZDIR..
Devletimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün 84. ölüm yıldönümünü andığımız bugünde, O’na olan özlemimizi bir kez daha dile getiriyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, askeri dehası, devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları tarihe ismini altın harflerle kazmıştır.
Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş en büyük eser olan Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını Aziz Türk Milleti’ne armağan etmiştir. Atatürk, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmış yegâne liderdir. Son nefesine kadar devleti ve milletinin ilerlemesi, bekası için çalışmış ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.
Mustafa Kemal Atatürk dünümüz, bugünümüz ve geleceğimizdir. Hümanizm, deha, merhamet, asalet, sağlam duruş ve hiç kaybetmediğimiz umutlarımızdır.
Bize ise ona düşen bağlılığımızı, O’nun eserlerine sahip çıkmakla, O’nun bizlere armağan ettiği Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmakla gösterebiliriz. Atatürk’ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.
Bu millet Atamızı, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşlarını ve istiklâl mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutmayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti’ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci’den 10 Kasım Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeni ile yazılı bir açıklama yaparak, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84’üncü yılında saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Başkan Büyüksimitci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandırarak, aziz Türk milletine uygarlık düzeyine yükselme yolunu açmış, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlamıştır. Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet yolunda yorulmaksızın gayret etmek, çalışmak ve üretmekle sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz.

Atatürk daha cumhuriyetin ilk yıllarında Kayseri’de kurdurduğu Türkiye’nin ilk uçak fabrikası başta olmak üzere, dönemin en önemli sanayi tesisleriyle günümüz sanayisinin temelini atmış, sanayicilerimizin ufkunu aydınlatmıştır. Bugün sanayiciler olarak bize düşen, bu mirasa sahip çıkarak, daha çok üretmek, daha çok istihdam sağlamak ve ekonomimizi dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi haline getirmektir. Bu bilinçle, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ölümünün 84’üncü yılında bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz”

KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN 10 KASIM MESAJI

 Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Gülsoy, mesajında  “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, ülkemizin kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84’ncü yılında, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” İfadelerini kullandı.

KTO Başkanı Gülsoy mesajını şu şekilde sürdürdü;

“Milletiyle bütünleşmiş büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkartmaktı. Kadim şehrimiz Kayseri’de, bu kutlu hedefe katkı vermeye inançla ve azimle devam edecektir.

Bizlere, özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onuru kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, her zaman sevgi ve özlemle hatırlayacağız. Atamızı andığımız bu günde onun ilkeleriyle onun gösterdiği hedefe doğru, azim ve kararlıkla aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız.

‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine karşılık bizlerde bugün, her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mirasçıları olarak, Cumhuriyetin kazanım ve değerlerine sahip çıkmak ve onun ebediyete kadar payidar kalabilmesi için çalışmak zorundayız.

Atatürk’ün ve aziz ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyeti, demokrasiyi, milli iradeyi, millet egemenliğini canla başla korumalıyız. Bu tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en büyük ödevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk istiklal mücadelesinin büyük önderi, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi; şükranla, minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun.”

BAŞKAN YALÇIN’DAN 10 KASIM MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Atatürk’ün 20. yüzyılın en büyük devlet adamlarından birisi olduğunu belirten Başkan Yalçın, yayımladığı mesajında yokluklar ve sıkıntılar içerisinde kurduğu devletin ilelebet yaşayacağına vurgu yaparak, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. O, bir askeri deha olmakla birlikte 20. yüzyılın en büyük devlet adamlarından birisidir. Milli Mücadele yıllarında askeri dehasını ortaya koyan Atatürk, sonrasında kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile de devlet adamlığını ve liderliğini tüm dünyaya göstermiştir. Onun kurduğu cumhuriyet, bugün dünyanın en saygın devletleri arasındadır ve bu doğrultuda 100. yılına emin adımlarla ilerlemektedir. Önümüzdeki yüzyıl ‘Türkiye Yüzyılı’ olacaktır. Otomotivden enerjiye, savunma sanayiinden ulaştırmaya kadar birçok alanda atılan adımlar ve sağlanan gelişmeler de bunun gösterisidir.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Yalçın mesajını şu şekilde tamamdı: “Ebediyete intikalinin 84. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle anıyor ve sözlerimi şu veciz ifadesi ile sonlandırıyorum; ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır.”

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın’dan 10 Kasım mesajı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kayseri OSB Başkanı Yalçın mesajında, “Türk milletinin bağımsızlık yolunda önderi, eşsiz devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve saygıyla anıyoruz.” dedi.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın mesajını şu şekilde sürdürdü;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliğin sağlanmasında büyük dirayet göstermiştir. Büyük Önder, cephede kahramanca mücadele eden büyük bir komutan, Türk Milletinin bağımsız ve saygın bir millet olduğunu tüm insanlığın karşısında ispatlayan bir liderdir. Millet olarak bizler de ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylara karşı aynı dirayeti göstererek, bilimin ışığında daha çok üreterek ve elimizden gelenin en iyisini yaparak, Atatürk’ün ve aziz ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyeti ve milli iradeyi canla başla korumalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, O’na, kahraman silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden şanlı gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

KAYÜ Rektörü Karamustafa’dan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü“ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektör Karamustafa mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, hür ve güçlü bir ülke olarak dünyada önemli role sahip olmasını arzu etmiştir. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış Anadolu topraklarını, her daim hür ve bağımsız kılacak şekilde korumak ve yaşatmak, bizim en temel görevimizdir. Bu bağlamda, Türkiye’mizin bölgesinde güçlü ve lider, dünyada da söz sahibi olması için var gücümüzle çalışacağız. Aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve minnetle anarken, tüm şehitlerimizin ve ebediyete irtihal etmiş olan tüm gazilerimizin de ruhları şad, mekânları cennet olsun, diyoruz.”

AK  PARTİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLUNDAN 10 KASIM MESAJI

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu 10 Kasım nedeni ile bir mesaj yayımladı. Çopuroğlu mesajında vefatının 84’cü yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı,minnet ve rahmetle anıyorum dedi.

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu mesajında; Vefatının 84’cü yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milletimizin feraseti ile zor şartlarda kurduğu ve bize armağan ettiği Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz bekçileri olacağımıza inancımız tamdır. Yaptığı hizmetler ve yolunda yürüdüğümüz Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. ”İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu ben kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur! İfadeleri Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal’i en iyi şekilde anlatmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum dedi.

BAŞKAN KALIN’IN 10 KASIM MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP)’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türk Milleti’nin makus talihi tersine çeviren, Türk’ün gücünü tüm dünyaya duyuran Atatürk’ün aziz hatırasını saygı, hasret ve özlemle yad ediyoruz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıldönümü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP)’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, askeri dehası, devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmalarıyla tarihe ismi altın harflerle kazınmıştır. Türk ulusunun yanı sıra tüm dünya ve dünya liderleri Atatürk’ü, yaşamın en nadir dâhilerinden birisi olarak görmekte ve ismini yaşatmaktadır. Yenilikçi, ileri görüşlü olduğu gibi büyük bir komutan olan Atatürk, milleti ile birlikte ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek Türk milletinin makus talihi tersine çevirmiş, Türk’ün gücünü ve özgürlüğüne engel konulamayacağını yedi düvele gösterip, dünyaya duyurmuştur. Bugün gelinen noktada Atatürk’ün kurduğu bu ülkeyi hala kıskaca almaya çalışan dış güçlerin oyunlarını bozup onlara fırsat tanımıyor, en kötü şartlarda, toplu iğneye muhtaç olduğumuz zamanda bile yedi cihanla savaşıp, Türk Milleti’nin gücünü tüm dünyaya duyuran Atatürk’ü bize gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıldönümü dolayısıyla aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, hasret ve özlemle yad ediyoruz.”

BAŞKAN İNCETOPRAK’IN 10 KASIM MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin kalbinde taht kurduğunu ifade eden Başkan İncetoprak mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yüksek kahramanlık şuurundan ve baş eğmeyen ruhundan kuvvet bulduğumuz Türk milletinin kalbinde taht kuran Atatürk; milletine samimiyetle inanmış bir yürek, vatanına sevdalı fazilet timsali bir şahsiyettir. Atatürk; umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur. Onda; karamsarlığa tamah etmek, karanlığa teslim olmak, yılgınlık ve yenilgiyi kabullenmek hiç görülmemiş, hiç rastlanmamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her şeyden önce inanmış bir Türk milliyetçisi olarak milletimizi parlak bir geleceğe götürme ülkü ve amacından asla ayrılmamış ve bundan da vazgeçmemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin ortak ve tarihi bir değeri olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin ana direğidir. Cumhuriyetimiz kuruluş ilke ve iradesiyle yaşadığı müddetçe bu gerçek değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir. Türklüğün engin mavisine ve eşsiz Gazisine, Sarışın Bozkurt’a bin selam olsun! Bu duygu ve düşüncelerle bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında en kalbi duygularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.”

SEMA KARAOĞLU: İZİNDEYİZ ATAM..ATAM EMANETİN EMANETİMİZDİR

HİÇBİR GÜÇ TÜRK’ÜN ATASI ATATÜRK’Ü ASLA UNUTTURAMAYACAK

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği  Başkanı (KİGDER) Sema Karaoğlu, yayınladığı mesajla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84’üncü yılında rahmetle  andı. “Ruhun şad, mekanın cennet olsun” diyen Karaoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sonsuza kadar sahip çıkılacağını belirtti.

Türk ulusuna bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni hediye eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün üzerinden tam 84 yıl geçti. Türk Milleti 84 yıl geçmesine rağmen Ata’sını özlemle ve rahmetle anmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği  Başkanı (KİGDER) Dr.  Sema Karaoğlu, yayınladığı mesajla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84’üncü yılında rahmetle  andı.

Karaoğlu,  “84 yıl önce, ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askeri ve siyasi dehasıyla, olanaksızlıklara boyun eğmeyen kararlı tutumuyla Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmış vatan topraklarının yeniden vatan toprağı yapılmasına önderlik  etmiş  büyük bir liderdir” dedi.

Karaoğlu, “Bedeni aramızda olmayan Mustafa Kemal Atatürk fikirleri ve eserleri ile hem bizim hem mazlum milletlerin lideri olarak yaşamaya devam etmektedir. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet ilk kurulduğunda; “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.” demişti. Bugün, hala kadın haklarını yeterince halledememiş bir dünya düzeninde yaşıyoruz. Lakin Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşlülüğü ile savaş alanlarında, cephede, kadın hakları için kafa yorarak, bu konuya da dikkat çekmiştir. Farkındalığı bu kadar yüksek böyle bir lideri saygı ile, minnet ile anmamak mümkün mü? Cumhuriyetimizin  kuruluşundaki süreçte bize gösterdiği yol  ‘Ya İstiklal Ya Ölümdü’. Bu yolda çok bedeller ödenerek onun liderliğinde bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kuruldu ve Atatürk cumhuriyeti bize emanet etti.” dedi.

Karaoğlu, ” Millet olarak bize düşen görev, büyük bedeller ödenerek kurulan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşamak ve yaşatmak; Ülkemizi Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için, birbirimizden ayrışmadan, bilimin ışığında, memleketimizin  menfaatleri gereği, kadın erkek ,var gücümüzle çalışmaktır. Bu topraklarda yaşayan Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkan her birimiz. Kadın erkek farketmeksizin, siyasal tercihimiz farketmeksizin Atamazın emanetine sımsıkı sarılmak zorundayız. Atam emanetin emanetimizdir. Onu anmaktan çekinenlere inat, Atatürk’ü unutturmaya çalışanlara inat, Gazi Mustafa Kemal’i bütün ruhumuzla yaşatmaya, onun fikirleri ile Türkiyemizi büyütmeye ve demokratik bir ülke yapmaya kararlıyız. Hiçbir güç ve hiçbir karanlık el bize Türk’ün atası Atatürk’ü asla unutturamayacak. Yolun yolumuzdur. Ruhun şad, mekanın cennet olsun Atam” diye sözlerini bitirdi.

BAŞKAN DR. PALANCIOĞLU’NDAN “10 KASIM” MESAJI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Dr. Palancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıldönümü ile ilgili yayınladığı mesajında; “Mustafa Kemal Atatürk, şanlı ve zengin Türk tarihinden aldığı güç ve üstlendiği büyük sorumlulukla milli birlik ve beraberlik için istiklal ve istikbal seferberliği başlatmış bir liderdir. Ülkemizin kurtuluşu için verdiği mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Atatürk, büyük mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan, yorulmadan hayata geçirmeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, geçmişinden aldığı güçle tüm engelleme teşebbüslerine rağmen sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN 10 KASIM MESAJI
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümünde millet olarak onu saygı ve şükranla anıyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Altı buçuk asır dünyaya hükmeden Osmanlı Devleti’nin son yıllarında içerisinde bulunan zor durumda Atatürk’ün önderliğinde milletimizin özverisi, gayreti ve azmiyle topyekün bir seferberlik gösterildi. Bu seferberlik, Türk milleti için yeni bir başlangıç oldu. Bu doğrultuda bizler de ecdadımızdan miras aldığımız mukaddes değerlerimizi gelecek nesillerimize aktararak, Güçlü ve Büyük Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Güçlü bir Türkiye olarak; dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmaktayız ve olmaya da devam edeceğiz. Daha güzel Türkiye için birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet devam etmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz”.
Odakır’dan 10 Kasım mesajı
Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Odakır, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle ve rahmetle anıyoruz. Bugünde yas tutmuyor, gösterdiği hedefe ulaşmak için tüm gayretimizle çalışmamız gerektiğini hatırlıyoruz” dedi.
Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıldönümünde KESOB Başkanı Şeyhi Odakır mesaj yayımladı. KESOB Başkanı Odakır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin üzerinden on yıllar geçmesine rağmen hâlâ Türk milletinin gönlünde, aklında olduğunu, fikir ve düşüncelerini hâlâ yaşatıp bağrında taşıdığını vurguladı.
“BÜTÜN HAYATINI TÜRK MİLLETİNİN KURTULUŞUNA ADAMIŞTI”
Başkan Odakır, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bundan 84 yıl önce bu toprakları vatan yapan liderini kaybetti Türk milleti. 10 Kasım’da, saatlerin 9’u 5 geçeyi gösterdiğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayata gözlerini yumdu. Atatürk, ebediyete intikal etmeden Türk milletine Cumhuriyet’i armağan etti. Türk milleti Atatürk önderliğinde bu toprakları vatan kıldı bizlere. Bütün hayatını Türk milletinin kurtuluşuna adamıştı Atatürk. Ömrü boyunca çeşitli alanlarda devrimler yaptı, Türk milletini bağımsızlığına kavuşturdu. Ve ardında bir fikir bir düşünce de bıraktı. Atatürk, ‘Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır’ demişti. Naçiz vücudu toprak olmuşsa da onun gösterdiği yol, bıraktığı miras ve ilelebet payidar kalacak dediği Cumhuriyet, bizlere en büyük mirası oldu. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyor ve hatırlıyoruz. Bugün yas tutmuyor, Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşmak için bütün gayretimizle vatanımız, milletimiz için gayretle çalışmamız gerektiğini hatırlıyoruz. Bizler, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliğine sahip çıkıp koruyacak, Atatürk’ün bıraktığı mirasa Türk milleti olarak sahip çıkacak, daha da ileri götürmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle ve rahmetle anıyorum.”

İYİ PARTİ’Lİ KAZIM YÜCEL: RAHMETLE, MİNNETLE VE ŞÜKRANLA ANIYORUM

İyi Parti’li Kazım Yücel, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı. Yücel, ” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 84’üncü yıl dönümünde, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Türk Milletinin tarih sahnesinden silinmesinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde önlendiğini belirten İyi Parti’li Kazım Yücel, Cumhuriyetimizin kurucu liderini ölüm yıldönümünde rahmetle, minnetle ve şükranla andığını söyledi.

Yücel, “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık kısa ömrüne çok büyük başarılar sığdırdı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, az zamanda inanılmaz işler başardı ve Türk Milletinin varlığının devam etmesini sağladı. Türk’ün öz yurdu, dört bir yandan işgal edilmişti. Umutlar tükenmiş, Türk Milleti yok olmak üzereydi. Yurdun dört bir yanının işgal edilmesine rağmen devleti yönetenlerin basireti bağlanmış ve o dönemde işgal kabullenilmişti. Bunu asla kabul etmeyen biri vardı. O da Gazi Mustafa Kemal’di. O umutların tükendiği bir dönem olan 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak umutları yeşertti ve Türk Milletinin bağımsızlık ateşini yeniden ateşledi. Gazi Mustafa Kemal, her şeyin bittiği anda yaktığı bağımsızlık meşalesi ile umut oldu, öncü oldu ve lider oldu. Gazi Atatürk,  bağımsızlık meşalesini ateşleyerek esaret altına alınmak ve hatta tarihten silinmek istenen milletimize hür ve bağımsız yaşama inancını kazandırdı. Türk tarihinin şahsına yüklediği sorumlulukları ruhen, fikren ve vicdanen gıpta edilecek düzeyde taşıdı ve sonuçta, Türkiye Cumhuriyeti’ni parlak zaferlerin üzerine özveri ve özgüven içinde bina etmeyi başardı. Bununla birlikte, bir lider olarak, milletimize büyük hedefler gösterdi ve sonrasında da bu yolda ilk adımları atarak en büyük eseri Cumhuriyeti, muasır medeniyetler düzeyine çıkarmak üzere, bizlere emanet etti. Bizler  de bugün; devlet ve millet yekvücut olarak Gazi’nin kutlu emanetlerine sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimizi yıkmak ve Türkiye’yi tarihten silmek isteyenlere karşı yılmadan usanmadan, bıkmadan, Gazi Mustafa Kemal’in verdiği cesaretle mücadelemize devam edeceğiz. Bu manada 10 Kasım bizim için hüzünlü bir tarih olsa da Gazi Mustafa Kemal’in hedefleri doğrultusunda aslında milletimiz adına bir tazelenmedir. Bu vesileyle, Atatürk’ün aziz hatırasını bir kere daha yad ediyorum. Onun yaktığı ve asla sönmeyecek olan ışık sayesinde de Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa kararlılığımızı da bir kere daha tazeliyoruz.Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 84. yıldönümünde,  Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

BAŞKAN ÖZDOĞAN’DAN 10 KASIM MESAJI

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nde, bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak bunu başta Ulu Önder Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın adı duyulmamış kahramanlarına borçluyuz” diyen Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Hakk’a uğurlamamızın 84’üncü yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; Atatürk’ün en büyük eserim dediği, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesi karşısında büyük gurur yaşıyoruz. Milletimizin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir ortamda Gazi Mustafa Kemal, milli ruhu yeniden canlandırmış ve milletimizi milli bir kimlik etrafında toplamayı başarmıştır.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “yurdun ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara rağmen, kararlılıkla Türk Milletini bağımsız Türkiye ülküsü hedefi etrafında birleştirerek zafere ulaştırmıştır.” diyen Özdoğan, “Genç nesillere emanet ettiği ve ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışıyla taçlanmış olarak, yine onun gösterdiği hedefler dâhilinde varlığını devam ettirdiğini” söyledi.

Özdoğan, “Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan için canlarını feda eden şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

DSİ’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ Mehmet Akif Balta, DSİ Genel Müdürü Oldu

‘’Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Balta, Devlet Su İşleri Genel Müdürü oldu. …