Gazeteci Azim Deniz’e otoparkta silahlı saldırı

TEPKİLER

‘LANETLE KINIYORUZ…’

Gazeteci Azim Deniz evinin otoparkında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahla yaralandı. Karnından ve bacağından vurulan meslektaşımız hastaneye kaldırıldı. Başarılı bir operasyon geçiren Azim Deniz’in sağlık durumu iyi ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır.
Silahlı saldırıyla ilgili yazılı açıklama yapan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, “Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik saldırılara bugün maalesef bir yenisi eklendi.  Halkın haber alma özgürlüğü adına fedakârca görev yapan meslektaşlarımız zaman zaman böyle çirkin saldırıya uğruyor. Bugün de Azim Deniz’e kahpece saldırıldı. Tek tesellimiz arkadaşımızın hayati tehlikesinin bulunmaması.
Meslektaşımıza pusu kurularak yapılan kahpe saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırganların bir an önce yakalanması ve adalete teslim edilmesi konusunda kolluk kuvvetlerine güvenimiz tam. Meslektaşımız Azim Deniz’e ve tüm meslektaşlarımıza  geçmiş olsun derken,  konunun takipçisi olacağımızı da kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

DEVA Partisi Kocasinan Belediyesi Başkan adayı Kadir Türkmen, Azim Deniz’e yapılan saldırıyı kınadı

DEVA Partisi Kocasinan Belediyesi Başkan Adayı Kadir Türkmen, sabah saatlerinde evinin önünde silahla yaralanan Gazeteci Azim Deniz’e yapılan saldırıyı kınadı.

Basın Mensuplarının kamuoyunu doğru bilgilendirmek için çaba sarf ettiğini ifade eden DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan Adayı Kadir Türkmen, “Gazeteciler gecesini gündüzüne katarak vatandaşların doğru bilgiye ulaşması için çaba harcayan insanlardır. Şüphesiz ki, basın mensupları, halkımızın kanaat ve beklentilerinin tarafsız bir şekilde gündeme taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak hayati bir görevi yerine getirmektedir” dedi.

Türkmen, bu önemli görevi yerine getiren basın mensuplarına her platformda yapılan saldırıları kınadığının altını çizerek, “Bu gün sabah Gazeteci Azim Deniz evinden çıkarak işine giderken silahlı saldırıya uğradı. Bu saldırı sonrasında yaralanan Azim Deniz’in sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenmek bizi sevindirdi. Bu menfur saldırıyı kınıyor, Kayseri’deki tüm basın camiasına ve Azim Deniz’in ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

TGF “SGK’NIN ALDIGI KARAR BASINI BİTİRME OPERASYONUDUR”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın kurum adına yapılan gayrimenkul …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420