ERÜ ve Koop-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Koop-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında 4-D statüsündeki işçilerin ücretlerinde iyileştirme ve ek sosyal haklar verildi.

Rektörlük toplantı Salonu’nun da düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, ERÜ Genel Sekreteri Murat Yenisu, Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası Genel Sekreteri Av. Zekeriya Sancı, Koop-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İdris Güven ve yönetim kurulu üyeleri ile daire başkanları katıldı.

 İmza töreninde konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, imzalanan protokolün ERÜ işçilerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Rektör Çalış, “Üniversitemizin tüm çalışanları bizler için çok önemli. Kurumları tüm çalışanları ile birlikte kalkınmaktadır. Herkesin emeği çok değerli ve kutsal. Bizim için akademik personelimizin de işçimizin de hiçbir farkı yok. Tüm işçi arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar ise yaptığı konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin ülkenin gururu olduğunu belirterek, imzalanan sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi.

 Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar tarafından toplu iş sözleşmesine imza atıldı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Sanayicilerden Meslek Lisesi’ne Kayıt Yaptıran Öğrencilere Burs İmkanı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Kayseri Valiliği ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki ve …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427