Erciyes’te kar ve kayakçı rekoru

Türkiye’nin önemli dağ ve kış turizm merkezlerinden biri olan Erciyes’te aralıklarla devam eden kar yağışı ile pistlerde kar kalınlığı 2,5 metreye ulaştı.  Dünyanın ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden Erciyes’e gelen kayakçılar tesisleri doldururken, turizmciler ve kayak eğitmenleri, bu sezonun uzun süreceğine dikkat çekti.

Karla mücadele ekipleri Kayseri-Erciyes-Develi yolunu açık tutmak için büyük mücadele verirken, yoğun kar yağışının yanı sıra sık sık tekrarlayan tipi yolu kapatıyor, açıldıktan sonra ise ulaşımı aksatıyor. Erciyes’te hava sıcaklığı gece eksi 25, gündüz eksi 10 dereceye kadar düştü. Erciyes’te kar yağışının aralıklarla, zaman zaman kuvvetli olarak Cuma gününe kadar devam edeceği öğrenildi.

Sömestri tatili ile kayak öğrenmek  ve yapmak isteyenlerde  günübirlik olarak  Erciyes’e gidip dönüyor. Ekipler, Erciyes’e çıkarken ve inerken dikkatli araç kullanılmasını, kış şartlarına göre lastik kullanılmasını, malzeme bulundurulmasını önerdi.

Kayseri Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği  (KAYBOYDER) Başkanı Numan Değirmenci, kayak öğretmenlerinden Veysel Değirmenci, tesis sahibi Fikret Çelikesir kayak öğrenmek ve kışın tadını çıkarmak isteyenleri Erciyes’e davet etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KOCASİNAN BELEDİYESİ, BİR HAFTADA 3 TESİSİN DAHA TEMELİNİ ATTI

KOCASİNAN, YUNUSEMRE’DE AİLE SAĞLIK MERKEZİ’NİN TEMELİNİ ATTI Kocasinan Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Yunusemre ’ye …