ERÜ Rektörü Kayseri Lisesi’nde, Büyükkılıç, Üniversiteli Gençlerle, Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı, Rektör Filistin’le Dayanışma Platformunu Ziyaret etti, Dorak Holding Kariyer Buluşması, NNYÜ’de May Fest etkinliği

Rektör Prof. Dr. Altun, Kayseri Lisesi’nde  Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Söyleşileri” etkinliğinin konuğu oldu.

Okul Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Fatih Altun’un yanı sıra, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya, Kayseri Lisesi Müdürü Ali Durmuş ile Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Ömer Uzunluoğlu ve Yönetim Kurulu, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, mezunu olduğu Kayseri Lisesi öğrencileri ile bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirterek, Erciyes Üniversitesi hakkında da bilgi verdi. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin konforlu alanda derslerini çalışıp, sınavlarına hazırlanmaları için okul içinde yapımı tamamlanan kütüphaneyi inceledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ hizmet anlayışıyla hizmetlerine devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da gençlerin her zaman yanında yer alıyor.

Başkan Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Mehmet Bayraktar İlahiyat Fakültesi içerisinde yapımı tamamlanan kütüphane incelemesinde öğrencilerle ile bir araya geldi.

Başkan Büyükkılıç’a yanı sıra, AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, ERÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kamil Cihan, akademisyenler ve fakülte öğrencileri eşlik etti.

Büyükkılıç, kütüphaneyi inceleyerek, kendi yayınlarından da kütüphaneye destek verip, öğrencilerin yanında olacaklarını söyledi.

Başkan Büyükkılıç, “Kütüphanemizin gençlerimiz için adeta bir yuva olacağına inanıyorum. Kıymetli dekanımıza, fakülte yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, güzel nesiller yetişmesinde katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.

Dekan Prof. Dr. Ahmet Kamil Cihan da Başkan Büyükkılıç’a eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Daha sonra fakültede sınıfları gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, öğrencilerle samimi sohbetler gerçekleştirdi.

Rektör Karamustafa, Öğrencilerin Filistin’le Dayanışma Platformunu Ziyaret Etti

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Üniversitenin Develi Seyrani Yerleşkesinde öğrencilerin kurduğu Filistin’le dayanışma platformunu ziyaret etti.

Develi İslami İlimler Fakültesi Kültür ve Medeniyet Kulübü tarafından “Kampüs İntifada” sloganı ile oluşturulan Filistin’le dayanışma platformunda öğrenciler ve öğretim elemanlarıyla bir araya gelen Rektör Karamustafa, öğrencilerin etkinliklerinde de yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa burada yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze Şeridinde Filistin halkına yönelik saldırılarını ve buradaki insanlık dramını kabul etmenin mümkün olmadığını belirterek, mazlum Filistin halkına yönelik saldırıları ve zulmü şiddetle kınamaya, protesto etmeye devam edeceklerini söyledi.

Yaklaşık bir ay önce kurulan dayanışma platformunda öğrenciler, Filistin halkına destek etkinliklerine devam edecekler.

Kayseri Üniversitesi’nin danışma kurulu toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi.
Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a vekâleten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu’na vekâleten Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Suat Türkan, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Baktır, Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Çarşıbaşı, ORAN Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Doç. Dr. Alpaslan Baki Ertekin ile Kayseri Üniversitesi mezunu Kadir Can Gökalp katıldı.
Danışma Kurulu toplantısında Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’nin 2018-2024 yılları arasındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Toplantıda Vali Gökmen Çiçek ve Kayseri Üniversitesi’nin diğer danışma kurulu üyeleri, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile üniversitenin çalışmaları ve gelecek hedeflerine yönelik istişarede bulundular.
Ayrıca danışma kurulu üyeleri, Kayseri Üniversitesi’nin 2020-2024 Stratejik Plan hedeflerinin gerçekleşmelerini değerlendirerek, 2025-2029 yıllarını kapsayan yeni Stratejik Plan hazırlıkları çerçevesinde belirlenen amaçlar konusunda da görüşlerini belirttiler.
Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Vali Gökmen Çiçek ve Kayseri Üniversitesi’nin diğer danışma kurulu üyelerine toplantıya katılım ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
NNYÜ ÖĞRENCİ KULÜPLERİNDEN “MAY FEST” ETKİNLİĞİ
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Öğrenci Kulüpleri tarafından May Fest etkinliği düzenlendi.
Öğrenci kulüpleri bilim, kültür, sanat ve spor etkinlikleri kapsamında NNYÜ kampüsü orta bahçede düzenlenen etkinlikte stant açarak faaliyetleriyle ilgili paylaşım yapıldı. Gün boyu devam eden programda Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. etkinlikleri başta olmak üzere çeşitli yarışmalar düzenlendi, bilim, kültür, sanat ve sportif faaliyetler gerçekleştirildi. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı yarıyıl sonu sınavları öncesi öğrencilerin müzik eşliğinde dans edip eğlendiği, birbirinden güzel ve eğlenceli pek çok aktiviteyle stres attığı May Fest etkinliği kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren takım ve öğrencilere madalyaları verildi.
Büyükşehir Belediyesi Bando Takımının güzel bir konserle renk kattığı May Fest etkinliği Meltem-Vave Konseri ile sona erdi.
Dorak Holding İnsan Kaynakları Temsilcileri ile Kapadokya Üniversitesi Öğrencileri Kariyer Buluşmasında Bir Araya Geldi
Kariyer Yönetimi ve Mezun İlişkileri Ofisimiz tarafından düzenlenen Kariyer Buluşması etkinlikleri kapsamında Kapadokya Üniversitesinin farklı bölümlerinden öğrencileri Dorak Holding İnsan Kaynakları Direktörü ve Temsilcileri ile bir araya geldi.
Kapadokya Üniversitesi Mustafapaşa Yerleşkesi Medrese Binası A1 Salonunda düzenlenen buluşmaya İngiliz Dili ve Edebiyatı, Turist Rehberliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İngilizce Mütercim Tercümanlık ve Turizm Rehberliği bölümlerinden katılan öğrenciler Dorak Holding İnsan Kaynakları temsilcisi Türkan Yalçın’ın sunumundan sonra staj ve iş fırsatları konusunda detaylı bilgi aldılar.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

KOCASİNAN ÇOCUK KULÜBÜ’NDEN DÖNEM SONU ETKİNLİĞİ

Kocasinan Akademi Çocuk Kulübü tarafından düzenlenen dönem sonu etkinliği, büyük ilgi gördü. Etkinlikte çocuklarla bir …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420