Doğa Kampı’na yoğun ilgi, “Afet” Çalışmalarına Yönelik İş Birliği, lavanta hasadı

Doğa Kampı’na yoğun ilgi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından Sarımsaklı Barajı’nda ‘Doğa Seni Çağırıyor’ sloganıyla düzenlen doğa kampı, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Yaz boyu devam edecek doğa kampının ilkine 210 kişi katılırken, ebeveynler, çocukları ile eğlenip, doğanın keyfini çıkarttı.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından ‘Doğa Seni Çağırıyor’ sloganıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen doğa kampına Kayserililer yoğun ilgi gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta sonu başlayan doğa kampına 210 kişi katıldı.

2 gün süren doğa kampında, birinci gün canlı müzik, çocuk sineması, karaoke, tabu, bilgi yarışması gibi sahne oyunlarının yanı sıra gece çorbası veriliyor.

Etkinliğin ikinci günü ise doğa yürüyüşü, sabah sporu, kahvaltı ile kamp sona eriyor.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören doğa kampında aileler, çocukları ile birlikte keyifli vakit geçirmenin yanı sıra birbirinden farklı etkinliklere katılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından organize edilen kampta, aileler çocuklarıyla birlikte survivor parkuru, voleybol, okçuluk gibi oyun alanları, sabah sporu, kamp ateşi, canlı müzik, yarışmalar ve birçok etkinlikle doğanın keyfini doyasıya çıkardı.

Kayserililer, ayrıca hafta sonu oynanan Türkiye A Milli Takımın EURO 2024’te Hollanda ile karşılaştığı çeyrek final maçını da Doğa Kampı’nda izleme fırsatı buldu.

Kayserililer şehrin gürültüsünden uzak, doğa ile iç içe böylesi anlamlı bir etkinliği düzenleyen başta Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Öte yandan 13-14 Temmuz günlerinde gerçekleşecek olan Doğa Kampı kayıtları devam ediyor. Kayıtlar yalnızca Fizyospor Merkezi’nden yapılırken, 0352 222 87 50, 0549 695 00 38 ve 0549 696 00 38 nolu telefonlardan detaylı bilgi alınabiliyor.

Kayserilileri, Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı’nda birbirinden farklı oyun alanları, sabah ve akşam sporu, doğa yürüyüşü ve birçok etkinlikle doğanın keyfini doyasıya çıkaracağı muhteşem bir kamp bekliyor.

BÜYÜKŞEHİR, ÜNİVERSİTE İLE “AFET” ÇALIŞMALARINA YÖNELİK İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, afetlere yönelik eğitim, tatbikat ve engellilere yönelik afet çalışmalarına önemli bir katkı sunacak karara imza attı. Büyükşehir Belediyesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi arasında afet eğitimleri, tatbikatları ve engellilere yönelik yapılacak afet çalışmaları gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda kenti depreme daha dayanıklı hale getirmek için Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Kayseri’nin afetlere karşı daha dirençli hale gelmesi yönünde hummalı çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları ve STK’lar ile iş birliğine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 82 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda maddeler arasında bulunan ve afetlere yönelik eğitim, tatbikat ve engellilere yönelik afet çalışmalarına önemli bir katkı sunulmasına imkân tanıyacak talep de meclis üyelerince görüşüldü.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Kayseri’de yürütülecek olan afet eğitimleri, tatbikatları ve engellilere yönelik yapılacak afet çalışmaları ile ilgili Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi arasında protokol imzalamak üzere Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç veya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Av. Hüseyin Beyhan’a yetki verilmesi talebini görüşerek oy birliği ile karara bağladı.

Temmuz ayı meclis toplantısının ardından Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR KAYMEK VE ALO 153 İLETİŞİM MERKEZİ’NDEN ÇAĞRI MERKEZİ KURSU İŞ BİRLİĞİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından düzenlenen Çağrı Merkezi Kursu öğrencilerine Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesindeki Alo 153 İletişim Merkezi’nde uygulamalı eğitim verdi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetiminde insan odaklı yerel yönetim hizmetlerini etkin bir şekilde sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da bünyesindeki kuruluşlarla birimlerinin koordineli çalışması ile kente ve vatandaşlara değer katmaya devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç’ın eğitime ve öğrenmeye verdiği özel önem ve güçlü destek doğrultusunda mesleki eğitim ve kurslarını etkin bir şekilde sürdüren KAYMEK tarafından Çağrı Merkezi Kursu düzenlenirken, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesindeki Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa da kursa destek verdi.

On binlerce insana dokunan eğitim, kurs ve kültür sanat hizmetleri ile kentte 6’ncı üniversite olarak adından söz ettiren KAYMEK, örgün eğitim düzeyinin her aşamasında gençlere büyük katkı sağlayan kurslar düzenlerken diğer taraftan da vatandaşlara meslek edindiren eğitimler düzenliyor.

Alo 153 İletişim Merkezi’nden KAYMEK’e Uygulamalı Eğitim Desteği

Bu kapsamda, Çağrı Merkezi Operatörü Kursu düzenleyen KAYMEK’e, kursta öğrencilere aktarılan teorik eğitimlerinin ardından Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa birimi teknik donanımı ve personeliyle uygulamalı eğitim noktasında destek verdi.

KAYMEK Çağrı Merkezi Kursu’nda toplamda 544 saatlik teorik eğitimler alan 16 kursiyer, Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa biriminde Halka İlişkiler Şube Müdürü Ayten Özsoy koordinesinde uygulamalı eğitim verildi.

Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa birimlerini KAYMEK Çağrı Merkezi Kursu öğrencilerine tanıtan Halka İlişkiler Şube Müdürü Özsoy, birimlerin genel işleyişleri hakkında kursiyerleri bilgilendirdi. Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa birimlerinin ilgili sorumlularınca ise kursiyerlere birimlerin sorumluluk alanındaki konu başlıkları, vatandaşlara sunulan çözüm ve memnuniyet odaklı kaliteli hizmet misyonu tanıtılırken, kursiyerlerin öğrendiklerini uygulamalarına fırsat verildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile vatandaşlar arasında hızlı ve güvenli bir iletişim ağı kuran Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa birimlerinde KAYMEK Çağrı Merkezi Kursu’nda öğrendiklerini uygulayan kursiyerler teorik ve pratik eğitimleri büyük bir memnuniyetle tamamladı.

KAYMEK Çağrı Merkezi Kursu öğrencileri, kendilerine sunulan zengin içerikli eğitim fırsatlarından dolayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkürlerini ilettiler.

16 öğrenci bulunan kursta, eğitimini tamamlayan ve MEB onaylı belgesini almaya hak kazanan kursiyerler sadece çağrı merkezlerinde değil iletişimin olduğu her alanda istihdama hazır bilgilere sahip olma fırsatı yakaladı.

BÜYÜKŞEHİR, 160 BİN LAVANTANIN HASADINA BAŞLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 6 farklı bölgede bulunan 160 bin adet lavantanın hasadını yapmaya başladı. Hasat edilen lavantalardan ‘lavanta yağı’ elde edilecek.

Şehrin park ve bahçelerinin çiçeklerle donatılmasını, her geçen gün kentin güzelleşmesini sağlayan ve hizmetlerini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda şehrin farklı bölgelerinde dikimini yaptığı 160 bin lavanta ile görsel bir şölen oluşturdu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Mehmet Özhaseki Bulvarı, 30 Ağustos Bulvarı, İnönü Parkları, Alsancak Parkı ve Anadolu Harikalar Diyarı olmak üzere kentin 6 farklı bölgesine 160 bin adet lavanta ekti.

Adeta lavanta bahçesine dönüşen bölgelerde yetişen lavantalar, görsel şölenini tamamladıktan sonra Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekipleri tarafından hasat ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi, hem şehrin daha yeşil, daha renkli olması için hem de alternatif ürün çeşitliliğini arttırmak için gayret gösterirken, hasat edilen lavantalar, orijinal (has) lavanta yağı elde edilerek değerlendirilecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de İtfaiye, Kaplumbağayı Yangından Kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Eskişehir Bağları’nda çıkan arazi yangınında mahsur kalan kaplumbağayı kurtararak, su …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427