Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde İnceleme, El sanatları sergisi, İldem Sosyal Yaşam Merkezi YKS’ye Giren Öğrencilere “Acil Destek”, Doğa Harikası Koramaz Vadisi’ne Davet, ‘Sabah Sporlarında Buluşalım’ Etkinliği, KASKİ ‘Su Tasarrufu’ İçin Hacılar ve Develi’de

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Avrupa Spor Şehri Kayseri’de spor camiasına kazandırdığı 1850 metre yükseklikte hizmet veren Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ni ziyaret ederek, burada incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, “Burayı farklı branşlarda profesyonel sporun ve sporcunun önemli bir merkezi haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hem yapmış olduğu koordinasyon toplantıları hem de teknik gezilerle projeleri yakından takip etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, profesyonel ve amatör sporun yeni gözdesi olma potansiyeline sahip Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Büyükkılıç’a, gezi esnasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Ali Hasdal, Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş ve daire başkanları da eşlik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada yaptığı değerlendirmelerde Erciyes’i 12 ay sporun merkezi haline getirme yolunda büyük gayret sarf ettiklerini ve bu kapsamda sporun ve sporcunun önemli bir merkezi haline getirmeye çalıştıkları Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin yapılan yatırımlarla adeta cazibe merkezi olduğunu kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’miz uluslararası boyutta, takımlarımızın yurt dışına gitmek zorunda olmadan Erciyes’imizde kamp yapabileceği ve konaklayabileceği her türlü imkânı sunan bir tesis. Burayı sporun ve sporcunun önemli bir merkezi haline getirmeye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda 6 tane FIFA standartlarına uygun sahamız söz konusu. Aynı zamanda yüzme havuzumuz ve çok amaçlı spor salonumuzla birlikte adeta takımların kamp yapacağı ve tercih edeceği döneme eriştik. Otellerle de görüşme sonrasında, yaz döneminde otellerinde açık olması suretiyle herhangi bir sorun olmadan inşallah Süper Lig takımlar başta olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından takımların buraya gelip, gerekli imkânları gördükten sonra bir başkasına da önereceği anlayış içerisinde çalışmalar sürdüreceğini biliyoruz.”

Şu ana Kadar 10 Takımla Anlaşma Sağlandı

Erciyes’in her boyutuyla yaz ve kış sezonu sporlarına hazır olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Şu ana kadar 5 takımla anlaşma yapıldı, 5 tane de bayan futbol takımı olmak üzere 10 tane takım sözleşmesini imzaladı. Diğerleriyle de ilgili görüşmeler devam ediyor. Bizim amacımız kaynaklarımızın özellikle bu tasarruf döneminde yurt dışında harcanmaması, yurt içinde bu tür Yüksek İrtifa Merkezlerin Kayseri’miz gibi, Erzurum gibi değerlendirilmesini buralardan yararlanılmasını sporun ve sporcunun dostu bu şehirlerin gündem de kalmasını sağlanmasını önemsiyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Emeğe geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR KAYMEK’TEN HAYAT BOYU ÖĞRENME EL SANATLARI SERGİSİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından hazırlanan “Hayat Boyu Öğrenme El Sanatları” isimli sergi KAYMEK Akademi’de açıldı.

Eğitimi destekleyen, öğrenci ve genç dostu hizmet vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini yürüten Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. bu alanda önemli sergileri de sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

KAYMEK, el sanatlarının gelişimine katkı sağlamak amacı ile kursiyerlerin ve eğitmenlerin ürettikleri eserlerle sergi faaliyetleri yaparak insanların ruhuna dokunuyor.

Kayseri’de mesleki eğitim ve kültüre yönelik faaliyetleri gerçekleştiren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.’nin tarafından KAYMEK Akademi’de el sanatları sergisi açıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK, Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisinin açılışına Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, KAYMEK Müdürü Denizhan Burhan Çanakpınar ve Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Tatlı, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergiyi ilgiyle gezen davetliler, her birinin ayrı bir değer, ayrı bir emek olduğunu, el emeği, göz nuru ürünler olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

KAYMEK Akademi’de açılan sergi, saat 09.00 ile 17.00 arasında Salı gününe kadar sanatseverlerin beğenisine sunulmaya devam edecek.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLDEM SOSYAL YAŞAM MERKEZİ’NDE SONA YAKLAŞILDIĞINI AÇIKLADI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sona yaklaşan İldem Sosyal Yaşam Merkezi Projesi’nde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Vatandaşlarımız bu hizmetleri hak ediyor. Bizleri seven, güvenen hemşehrilerimize layık olma yolunda durmak yok, koşmaya devam diyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘150. Yılda 150 Proje’leri kapsamında kentin 3 farklı bölgesinde çalışmaları devam eden sosyal yaşam merkezi projesinden biri olan İldem Sosyal Yaşam Merkezi’nde hummalı çalışmalar aralıksız sürüyor.

Başkan Büyükkılıç, Melikgazi ilçesi İldem bölgesine hitap edecek ve mahalle sakinleri ile bölgeye canlılık katacak olan toplam 4 bin 400 metrekare inşaat alanına Kayseri Büyükşehir Belediyesi İldem Sosyal Yaşam Merkezi’nin çalışmalarını yerinde inceledi.

İldem Sosyal Yaşam Merkezi incelemesinde Büyükkılıç’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Ali Hasdal, daire başkanları ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Hummalı çalışmaları hızla devam eden projede çalışmalar hakkında yetkililerden detaylı bilgi alan ve inşaat alanında incelemelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, projede gelinen son durumu değerlendirdi.

Büyükkılıç, İldem bölgesinin kentin en çok gelişen semtlerinden olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“İldem bizim en çok gelişen ve büyük bir nüfus potansiyelinin olduğu önemli bir semtimiz. Buradaki vatandaşlarımızın özellikle hanımlar ve gençlerimizin özel beklentisi vardı. Hem spor yapalım hem eğitim bağlamında kendimizi daha donanımlı hale getirelim şeklinde. Ayrıca gençlerimizin kütüphane ihtiyaçları, bu konuları içeren bir anlayış içerisinde hem hanımefendilere hem beylere hitap eden yüzme havuzlarımız, spor alanlarımız ve tabi ki en önemlisi gençlerimizin donanımlı, dijital boyutuyla aynı zamanda kitap donanımıyla zengin olan kütüphanemiz ile hizmete sunuyoruz.”

“Vatandaşlarımız Buradan Rahatlıkla Dört Dörtlük Hizmetini Alır”

Projenin bitme aşamasına yaklaştığını kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Yaklaşık bir ay sonra inşallah toparlanır ve bitmiş olur. Çevre düzeniyle birlikte büyük olasılıkla Ağustos ayına vatandaşlarımız buradan rahatlıkla dört dörtlük hizmetini alır bir konuma gelmiş durumda. Gerçekten önemli bir merkezimize, önemli büyüklükte bir havuzumuz ve sosyal, kültürel yönüyle zengin olacak bir tesis var. Toplamda 4 bin 400 metrekare inşaat alanını içeren önemli bir merkez. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Yüklenici firmamıza özellikle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşlarımız Bu Hizmetleri Hak Ediyor”

Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğini vurgulayarak, “Vatandaşlarımız bu hizmetleri hak ediyor. Malum Talas’ımızda, Altınoluk bölgemizde yine aynı şekilde Ziya Gökalp Mahallemizde bu tür tesislerimizi, beklentilere cevap verme bağlamında sürdürüyoruz” dedi.

“Birlikte Daha Güçlüyüz”

İlçelerde de benzer çalışmaların ilçe belediye başkanları tarafından hayata geçirilmekte olduğunu hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Aynı zamanda çok değerli ilçe belediye başkanlarımız da yine o bölgedeki insanların ihtiyaçlarına cevap verme mantığı içerisinde çalışmalar yapıyorlar. Birlikte daha güçlüyüz. Bu anlayış içerisinde de ilçe belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Bizleri seven, güvenen hemşehrilerimize layık olma yolunda durmak yok, koşmaya devam diyoruz” diye konuştu.

İldem Sosyal Yaşam Merkezi içerisinde, Bay ve Bayan Yüzme Havuzu, Fitness Salonları, Stüdyolar, Sauna ve Buhar Odaları, Eğitim ve Sosyal Faaliyetlere Hizmet Edecek Çalışma Odası, Bilgisayar Odası, Kütüphane, Kafeterya bulunacak.

Ayrıca çocuklar için de çocuk kütüphane salonu ve çocuk oyun alanı yer alacak olan projede, yapı genelinde tüm bu işlevlere hizmet eden yarı açık ve açık alanlar da mevcut olacak.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN YKS’YE GİREN ÖĞRENCİLERE “ACİL DESTEK”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi,  Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) sınavına girecek öğrenciler için örnek bir duyarlılık sergiledi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş., Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi’nin yeni yerini yanlış anlayan 8 öğrenciyi sınava yetiştirdi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi bugün yapılırken, Kayseri’de de 56 bin aday, sınav heyecanı yaşıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) sınavına girecek öğrenciler için örnek bir duyarlılık sergiledi. “Alo 153” hattına gelen bir ihbar üzerine harekete geçen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi’nin yeni yerinin yanlış anlaşılmasından kaynaklanan sorunu hızla çözdü.

Haritalardaki konum, eski yeri Alpaslan Mahallesi olarak gösterdiği için o bölgeye gelen 8 öğrenci, okulun Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne taşındığını öğrendi.

Öğrenciler tarafından Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na bağlı ALO 153 İletişim Merkezi’ni arayarak otobüs takviyesi istenmesi üzerine, bölgeye yakın olan otobüs işletme amiri Kadir Akpınar, takviye talep edilecek otobüsün geç gelebileceğini düşünerek hizmet aracıyla öğrencileri hızlı bir şekilde Yıldırım Beyazıt mahallesindeki yeni okul binasına ulaştırdı.

Bu hızlı müdahale sayesinde öğrenciler YKS sınavına zamanında yetişti. Öğrenciler ve aileleri, gösterilen bu hızlı ve etkili çözüm için Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne, Kayseri Ulaşım A.Ş ve amiri Kadir Akpınar’a teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN DOĞA HARİKASI KORAMAZ VADİSİ’NE DAVET

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yerli ve yabancı turistleri, Kayseri’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan doğa harikası Koramaz Vadisi’ne davet etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın büyük önem verdiği ve gayretleri ile UNESCO’nun geçici dünya mirası listesine giren Koramaz Vadisi yerli yabancı pek çok doğaseverin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, hem kente ziyarete gelen yerli ve yabancı turistleri hem de Kayserilileri doğudan batıya doğru kıvrılan, 12 kilometre uzunluğundaki UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan eşsiz doğa harikası Koramaz Vadisi’ne davet etti.

“Koramaz Vadisi, Doğal Güzelliğiyle Ziyaretçilerini Bekliyor”

Büyük Bürüngüz, Subaşı, Küçük Bürüngüz, Ağırnas, Turan, Vekse ile Bağpınar mahallelerini içine alan Koramaz Vadisi’nin adeta oksijen yuvası olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, “Koramaz Vadisi, 7 beldeyi bağrında barındıran, yeraltı şehirleri ile kaya kiliseleriyle, değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasıyla, sivil mimari örnekleri ve dini eserleriyle, en önemlisi doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor” dedi.

Büyükkılıç, Koramaz Vadisi’ne gelen vatandaşların, dünyaca ünlü Ağırnaslı Mimar Sinan’ın doğduğu evi de ziyaret edebileceğini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, 6 bin yıllık tarihi ve 7,5 milyon doğa tarihi, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim kent Kayseri’nin zenginliklerine sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi’nin Koramaz Vadisi’nde bulunan Koramaz Kafe Restoran’da hizmetlerini sürdürdüğünü de hatırlattı.

Büyükkılıç, vatandaşların doğa ile iç içe keyifli zaman geçirebilecekleri, çocuklar için özel oyun alanlarının bulunduğu muhteşem şehir manzarasına sahip, Kayseri Turizm Eğitim Kültür Ticaret A.Ş. (KAYTUR) bünyesinde faaliyet gösteren Koramaz Kafe Restoran’a da uğramalarını tavsiye etti.

Kayseri’deki zengin turizm değerlerini turizme kazandırmakta kararlı olduklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin adeta bir açık hava müzesi niteliğinde olduğunu söyledi.

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘SABAH SPORLARINDA BULUŞALIM’ ETKİNLİĞİNDEN KADINLAR ÇOK MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, sporun ve sporcunun en büyük destekçisi Spor A.Ş. ‘Haydi Kayseri! Sabah Sporlarında Buluşalım’ sloganıyla her yıl olduğu gibi bu yaz ayında da şehrin farklı noktalarında bir araya getiriyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Florya Parkı’nda düzenlenen etkinliğe kadınlar ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, sporun ve sporcunun en büyük destekçisi Spor A.Ş. yaptığı faaliyetlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin sporda lokomotif kuruluşu Spor A.Ş. eğitmenleri, kadınlarla ‘Haydi Kayseri! Sabah Sporlarında Buluşalım’ sloganıyla sabah sporu yapıyor.

Kayserili kadınlar, alanında uzman eğitmenler eşliğinde hafta içi ve cumartesi günleri her sabah saat 07.15-08.15 saatleri arasında sabah sporlarında güne zinde başlıyor.

Ücretsiz katılımın olduğu sabah sporu yapılan parklar, Kadir Has Kültür Parkı, Alparslan Parkı, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, İnönü 2 Parkı, Florya Parkı, Mustafa Cemiloğlu Parkı, Gül Parkı, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Belsin İsa Yusuf Alptekin Büyük Park olarak belirlendi.

Öte yandan Kocasinan ilçesi Beyazşehir Mahallesi’ndeki Florya Parkı’nda kadınlar Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ‘nin düzenlediği etkinlikten çok memnun olduklarını ifade ettiler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkürlerini ileten kadınlar, etkinliği dört gözle beklediklerini kaydetti.

“Büyükşehir Belediyesi İle Daha da Gençleştim”

Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen etkinlik için teşekkürlerini ileten Fatma Çankenar, “Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinliği dört gözle bekledik. Çok mutluyuz. Birlik, beraberlik içerisindeyiz. Güzel dostluklar kurabiliyoruz. Parkımız da çok güzel. Dostluğu pekiştirdik. Bu spor beni gençleştirdi. Bu spor çok çok iyi geldi. 76 yaşında sporla daha da gençleştim” dedi.

Fatma Oğuzhan ise, “Hareketlerimizi yapıyoruz. Sağlıklı olmak için çok güzel bir etkinlik. Çok teşekkür ediyoruz”  ifadelerini kullanırken, Esme Atay da, “Bu etkinlikle mutluyum. Büyükşehir Belediyesi’nin bu etkinliğinden çok memnunuz” dedi.

Solmaz Erdem, “Büyükşehir Belediyesi kadınları düşünüyor. Çok güzel yapıyor bu etkinlikleri” derken, Hatice Dayan ise, “Bu parklarımız çok güzel. Çok mutlu oluyoruz. Sosyalleşiyoruz. Bir araya geliyoruz. Büyükşehir Belediyemizin bu faaliyetleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KASKİ ‘SU TASARRUFU’ İÇİN HACILAR VE DEVELİ’DE

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü,  ‘Su Tasarrufu ve Suyun Serüveni’ projesi kapsamında Hacılar ve Develi ilçelerinde öğrencilere su tasarrufu ve su bilincini anlattı.

KASKİ Genel Müdürlüğü-Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ve su konusunda bilinçli nesiller yetiştirmek için başlatılan ‘Su Tasarrufu ve Suyun Serüveni’ projesi kapsamında eğitimler devam ediyor.

Su kaynaklarının korunması ve su tasarrufu konusunda toplumun her kesimini bilgilendirme amacıyla farkındalık çalışmalarına devam eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Hacılar İlçesi İstiklal İlkokulu ve Develi İlçesi Seyrani İlkokulu’nda öğrencilere suyun önemi anlatıldı.

KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikler kapsamında, suyun canlı hayatındaki etkisi, bilinçli su tüketimi, su kaynaklarının korunması, suyun evlere ulaşma serüveni, su tasarrufu, küresel ısınma ile ortaya çıkan iklim değişikliği gibi konularda bilgi verildi. Ayrıca suyun tasarruflu kullanımının gelecekteki canlı yaşamı için büyük önem arz ettiğine değinilerek, evlerde, okullarda, işyerlerinde ve hayatın her alanında suyu israf etmeden bilinçli tüketmenin önemine vurgu yapıldı.

Eğlenceli materyallerle suyun önemi ve tasarruf yöntemlerinin anlatıldığı, çeşitli animasyonlarla desteklenen eğitim sonrasında, öğrenciler dağıtılan hediyeler ile suyun korunmasının önemi konusunda bilinçlendirildiler.

Etkinlikler kapsamında el yüz yıkarken ve diş fırçalarken dikkat edilmesi gereken hususlar uygulamalı olarak anlatılarak su kullanım kültürünün oluşmasına katkı sağlanmış oldu. Diğer yandan eğitimin sonunda öğrenciler su israfını önlemek için su gönüllüsü’ oldular.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Bünyan, Kocasinan,Melikgazi, MBB belediye haberleri

TALAS’TA STRATEJİK PLANLAMA İÇİN ANKET Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hizmet üreten Talas Belediyesi, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420