Devlet Övünç Madalyası töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri’deki 5 şehit ailesi ve 20 gaziye gönderilen “Devlet Övünç Madalyaları” düzenlenen tören ile hak sahiplerine Vali Şehmus Günaydın tarafından takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle eş zamanlı olarak ilimizde de Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni düzenlendi. Törene Vali Günaydın ve eşi Aysel Günaydın, Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Haldun Taşan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz katıldı.

Törende konuşan Vali Günaydın, “ Söz konusu vatanımız,bayrağımız, ezanımız, olunca kahraman evlatlarımız geri dönmeyi düşünmeden cepheye koşmuşlar ve mukaddes değerlerimiz için canlarını seve seve feda etmekten çekinmemişlerdir. Bugün şanlı bayrağımızın gölgesinde özgürce ve huzurlu bir şekilde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ve gazilerimiz Ülkemizin gerçek sahipleridir. Aynı zamanda şehitlerimizin çok değerli aileleri onların bizlere emanetidir.Bizim her zaman onların emrinde oluğumuzu ifade etmek istiyorum. Ne zaman bir sıkıntı ve ihtiyacınız olursa başta Valiniz olmak üzere bütün kurumlarımız emrinizdedir. Aynı zamanda gazilerimize de minnet borçluyuz. Onların istek ve arzuları bizim içim emirdir.”diye konuştu

Vatanımız ve milletimiz üzerinde hesabı olanlara tarihimizdeki kahramanlıkları hatırlatan Vali Günaydın, “Tarih boyunca Milletimiz ve vatanımız üzerinde hesabı olanlar hiç eksilmemiş bundan sonrada eksilmeyecektir. Ama bu hainlere, ülkemiz üzerinde hesabı olanlara bizler bu milletin kahraman evlatları olarak her zaman gereken cevabı verdik bundan sonrada aynı kararlılıkla onlara gereken cevabı vereceğiz.” dedi

Vali Günaydın, konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı adına “Devlet Övünç Madalyası’nı hak sahiplerine takdim etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Bakanlıktan, bir firmaya 9.4 milyarlık vergi istisnası iddiasına açıklaması

Ticaret Bakanlığı, bazı basın ve yayın organlarında; 9 milyar 449 milyon lira karşılığında yapım işi …