Develi’de Vefaya vefa belgesi ve Kaymakam Duru’dan duygusal paylaşım

Develi Kaymakamı Murat Duru, ilçede görev yapan vefa gruplarına teşekkür belgesi verdi. Duru, doğum günü nedeniyle kendisine çeşitli şekillerde  kutlamada bulunanlara ise ‘duygusal’ paylaşım ile yanıt verdi.
VEFAYA VEFA
Duru, Vefa  çalışma gruplarına belge verdikten sonra ‘ Koronavürüs ( COVİD-19) ile mücadele sürecimizde T.C. İçişleri Bakanlığımızın talimatları ile Develi Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturduğunuz “vefa destek gurubumuz” vasıtası ile Develimize ve Develili hemşerilerime verdiğimiz hizmetlere destek veren 96 polis memurumuzu bugün başarı belgesi ile ödüllendirdik.Türk Polisi Teşkilatı ve mensupları 176 yıldır “dosta güven düşmana koru vererek” gece gündüz demeden her konuda milletimizin yanında yer almış ve milletimizin hizmetinde oluştur. Devletimizin böylesi çok önemli güzide teşkilatının Develi ölçeğinde cefakarca görev yapan polis müdür ve memurlarımızın vefalarına amirleri olarak bizlerde onlara her zaman olduğu gibi bu gün de vefa göstermeye çalıştık.Bir de atalarımızın dediği gibi marifeti olanlar mutlaka iltifata tabi tutulmalıdır. Bu gerçeklikten yola çıkarak fedakarca hizmet eden polis amir ve memurlarımızı iltifata tabi tuttuk. Değerli polis müdür ve memurlarımızı tebrik ediyorum’ dedi.
Öte yandan, ilçe Kaymakamı Murat duru, doğum günü nedeniyle çeşitli şekillerde kutlamada bulunanlar için duygusal şu paylaşımda bulundu.

ALLAH RAZI OLSUN
Sevgili dostlarım,kardeşlerim ve Develimizin Güzel insanları hemşehirlilerim; Mülki idare amirliği mesleği oldukça meşakkatli olmakla birlikte milletimize hizmet yolunda çok ama çok şerefli ve kutsal bir meslektir. 3 yılı kaymakam adaylığı olmak üzere toplam 22 yıllık görev sürecimizde aşk düzeyinde bağlı olduğum Müslüman Necip Büyük Türk Milletine ve onun parçası olan insanlarımıza çok sıkıntılar da yaşayarak alaveresiz dalaveresiz, riyasız, çıkarsız ve samimi bir şekilde hizmet etme şerefine nail oldum. Bu şerefi bizlere bahşeden bizleri hiç mahçup etmeyen Mevlam’a şükürler olsun. Mevlam bundan sonra da yalan Dünyada yaşayacağımız her saniye için millete hizmet yolunda haktan, adaletten, doğruluktan, dürüstlükten ve samimiyetten ayırmasın inşallah. 22 yıllık meslek sürecimizde Trabzon-Düzköy, Tunceli- Pertek, Malatya-Arapgir, Nevşehir-Derinkuyu, Sakarya-Karasu, Kırklareli-Vize, Ankara-Kahramankazan ilçelerimizde görev yaptım. Şu anda da Develimizde görev yapıyorum. Görev yaptığım bütün ilçelerimizde hizmetkarı olduğum halkımız beni her zaman bağrına bastı sevgileri ile her daim gücüme güç kattı. Bana dostlarım çok hareketlisin hiç yorulmaz mısın dur durak bilmez misin derler ve bu enerjiyi nereden bulursun diye sorarlar. Ben de onlara görev yaptığım yerlerdeki halkımızın güzel insanlarımızın sevgisi beni bu kadar enerjik yapıyor dermi. Ruhumun ve Rabbim’in emaneti bedenimin yegane gıdası olan ve beni sürekli yenileyen halk sevgisini 5 Ocak ad günümde derinden doya doya hissetim. Sosyal medyadan, Messenger’dan, WhatsApp’tan , mesajdan ve telofola arayıp ad günümü kutlayarak benim tarifsiz duygular yaşamama vesile olan bütün dost ve kardeşlerime çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
İyi ki Müslüman Necip Büyük Türk Millet’inin hizmetkarıyım. Mevlam bizleri halkın ve hakkın yolundan ayırmasın İnşallah…’

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Yeşilhisar’ın turizm açısından önemi üzerine yoğunlaşılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Yeşilhisar Belediye …