Develi, Melikgazi, Kocasinan belediye haberleri (25.05.2022)

KAYSERİ VALİSİ GÖKMEN ÇİÇEK ATA OCAĞI YUKARI DEVELİ MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son valiler kararnamesi ile Kayseri Valisi olan Gökmen Çiçek Develi’yi tanımak için yaptığı ziyarette ilk olarak ata ocağı Yukarı Develi Mahallesine uğrayarak Dev Ali Türbesi, Sivasitti Hatun Camii gibi ilçenin manevi mimarlarının mezar ve eserlerini ziyaret etti. Daha sonra belediyenin tamamlanan projeleri Çanakkale Şehitleri Anıt Parkı ve Çamlık Mesire Alanını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek ilçenin dokusuna ve tarihi yapısına uygun olarak tamamlanan projelerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a teşekkürlerini iletti.

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK’TEN SARAY HALI ÇİFTLİĞİNE ZİYARET

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek beraberindeki yardımcıları, Develi Kaymakamı Sinan Aslan ve Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’la birlikte ilçenin ekonomik çınalarlarından olan Saray Halı Çiftliğini ziyaret ederek hayırsever iş adamı Necati Kurmel’le bir süre sohbet etti. Şimdiye kadar Develi’ye yaptığı yatırımlardan dolayı Kayseri ve Develi adına teşekkürlerini ileten Vali Gökmen Çiçek “Develi’de binlerce hemşerimize ekmek kapısı olmuş Saray Halı gibi bir işletmeyi kuran Necati amcamıza hayırlı uzun ömürler diliyorum. Rabbim kendisinden razı olsun” dedi.

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK İLÇE PROTOKOLÜ VE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Gökmen Çiçek, Develi’ye yaptığı ziyaretinde kaymakamlık binasını ziyaret ederek ilçenin kurum amirleriyle tanıştı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Belediyeye ziyarette bulunan Vali Gökmen Çiçek yürütülen projeler hakkında bilgiler aldı. Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a misafirperverliği ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileten Vali Gökmen Çiçek daha sonra Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde  muhtarların sorunlarını ve isteklerini dinledi. Vali son olarak tarihi Develi Lisesesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerin de dertlerini dinleyip sohbet etti.

TÜFAD VE TFF ANTRENÖR EĞİTİM PROGRAMINA BAŞKAN PALANCIOĞLU’NUN İSMİ VERİLDİ

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, TÜFAD Kayseri Şubesi’nin kendi adını vermiş oldukları TFF-TÜFAD Dr. Mustafa Palancıoğlu Grassroots-c Antrenör Eğitim Programı’na katılarak yetkililere teşekkür etti.

Sporun ve sporcuların daima yanında olduklarını söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Öncelikle TÜFAD Kayseri Şubesi Başkanı Osman Yozgat Osman Bey’e, Meclis üyemiz Ahmet Yıldız Bey’e, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mutlu Önal’a futbola vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bizler bu destekleri veriyorsak sağ olsunlar kendilerinin talepleri ve bizi yönlendirmeleri sonucunda oluyor. Bizde elimizden geldiğince, imkânlarımız el verdiğince spora futbola destek olmaya çalışıyoruz. Bugün bizim adımıza da böyle bir eğitim programı düzenledikleri için teşekkür ediyorum. İnşallah Anadolu’dan çıkan çocuklarımızda yurtdışında başarıyla boy göstermesi bizi mutlu eder. Kayserispor’un perşembe günü maçı var, kendilerine başarılar diliyorum. İnşallah bu kupayı alırsak moral motivasyon çok artacaktır. Genç arkadaşlarımız şimdi teknik adam olma yoluna devam ediyorlar. Gönül ister ki futboldan para kazanan yabancılardan ziyade bizim kendi evlatlarımız olsun. Türkiye içerisinde bu para kalsın. TÜFAD’a vermiş oldukları eğitimden dolayı teşekkür ediyorum. Yurtdışında doktora eğitimi sırasında ben de futbol hakemliği yaptım. Yol almamız gereken konulardan bir tanesi disiplin ve profesyonelliktir. Bir işe ne kadar ciddi, disiplinli yaklaşırsak ve kendimizi verirsek başarı kaçınılmazdır. Bu sadece futbolda değil her işte böyle olmalıdır. ”  dedi.

Eğitim programına katılan TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, “İyi eğitim almış insanlara ihtiyacımız var. İdeallerinizde vazgeçmeyin. Yılmadan, ahlaklı, dürüst ve ülkemize faydalı olun. Sayın Mustafa başkanımıza burayı bize emanet ettiği için çok teşekkür ederiz. Bu emaneti en iyi şekilde taşımaya çalışacağız. Böyle başkanlar, böyle sahalar üretirsen bu ülkenin futbolunu bir tık daha ileriye götürürüz.” diye konuştu.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kayseri Şubesi Başkanı Osman Yozgat ise, “Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Bey TÜFAD’ın bu hala gelmesinde en büyük destekçimiz. Bize olan katkıları için kendilerine çok teşekkür ederiz.” dedi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, 50 YILLIK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDU

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yunusemre ve Yavuzlar Mahalle’si sakinleriyle bir araya geldi. Yavuzlar, Gaziosman ve Yunusemre Mahallelerine kesintisiz bağlantı sağlayan Karadeniz Caddesi’nin eksik kalan kısmını imar hareketiyle çözüme kavuşturduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, bölgeye kütüphane, spor merkezi, yeni parklar ve sosyal donatılar kazandıracaklarının da müjdesini verdi. Programda 12 yaşındaki Yiğit Özkan’ın temizlik aracı olan nilfisk ile gezme isteğini geri çevirmeyen Başkan Çolakbayrakdar, anında ilgili birime ileterek, çocuğun isteğini yerine getirdi.

Barbaros Mahallesi’ndeki bir apartmanın toplantı salonunda düzenlenen programa; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan ve bölge sakinleri katıldı.

Mülkiyet sıkıntıları nedeniyle uzun yıllar ulaşıma açılamamış birçok yeri, çözüme kavuşturarak,  vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, bölgenin ihtiyacına göre çözümler ürettiklerini vurguladı.

Kocasinan’ın dört bir yanında çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar , “Kocasinan Belediyesi olarak mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre çözüm üretiyor ve projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda Yavuzlar, Gaziosman ve Yunusemre Mahallelerimizin içinden geçen Karadeniz Caddesi’ndeki bu yol, bölgenin can damarı oldu. Yavuzlar Mahallesi’nde uzun süredir beklenen ve burada yaşayan vatandaşlarımızın 50 yıllık hayali olan Karadeniz Caddesi’ni hizmete sunduk. İmarsız yapıları yıkıp, gerekli alt yapı çalışmalarını başlatmıştık. Uzun süredir gözlediğimiz tabiri caizse her gün gelip, gidip çalışmalarını kontrol ettiğimiz, Karadeniz Caddesi’ndeki yolu, şimdi vatandaşlarımız yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Karadeniz Caddesi’nin eksik kalan kısmını da tamamlayacağız. Yolun üzerinde kalan gecekondulardan dolayı bir kısmı şuan eksik gözüküyor. Gecekondu olan yerlerde hem yolu hem de parkı yapamıyoruz. Çünkü, vatandaşlarımız gecekonduda oturuyorlar. Gecekondu olmayan yerlerinde arsa problemini çözdük nasipse park yapımına başlayacağız. Özellikle ilçede bulunan park sayısını 7 yılda iki katına çıkardık. Allah’ın izniyle bir o kadar da park yaparız. Önemli olan mahalleler içerisinde park alanının olmasıdır. Bir alanı park yapmak için öncelikle alanı bedelle kamulaştırıyoruz veya başka imar uygulaması gerçekleştiriyoruz. Karadeniz Caddesi’ni de bu şekilde yaptık. Öncelikle mülkiyetini oluşturduk. Nasipse Tayfun Caddesi’ni de açacağız. İmar hareketiyle Yunusemre ve Yavuzlar Mahallesi’ne ciddi manada parklar yapacağız. Ayrıca Yunusemre ’deki kentsel dönüşüm alanın yanına spor merkezi kazandıracağız. Bu bölgelerde 50 yıllık sorunları çözüme kavuşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan ise hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Programda 12 yaşındaki Yiğit Özkan’ın temizlik aracı olan nilfisk ile gezme isteğini geri çevirmeyen Başkan Çolakbayrakdar, anında ilgili birime ileterek, çocuğun isteğini yerine getirdi.

Vatandaşların görüşlerini, yazılı ve sözlü taleplerini alan Başkan Çolakbayrakdar, onlardan gelen soru ve talepleri de tek tek cevaplanmasıyla program sona erdi.

6 BLOK 236 DAİRELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN TEMELİ ATILDI

Anbar, Battalgazi, Kazım Karabekir Mahallelerine yaptığı dönüşümlerin ardından Yıldırım Beyazıt Mahallesinde de büyük dönüşüm projesine start veren Melikgazi Belediyesi 6 blok 236 dairenin yapımı için çalışmaların temelini attı.

Yıldırım Beyazıt’ta ilk defa bir kentsel dönüşüm projesinin temelini attıklarını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Burada ihaleyi alan 3 firmamız var. Bugün onlarla alanca inceleme yaptık. 6 adet kentsel dönüşüm bloklarını yapacaklar ve vatandaşlarımıza güzel daireleri sunmuş olacağız. Yıldırım Beyazıt’ta çok büyük dönüşüm yaşıyoruz. Sadece bu bulvarda kentsel dönüşümü yapacağımız alanda 100’ün üzerinde gecekonduyu yıkarak bu bölgeyi temizledik. Aynı zamanda inşaat enkazcıları vardı o esnaflarımızı da daha güzel bir site alanına taşıdık. 6 blok 236 dairelerimiz 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere farklı büyüklükte yapılacak. Önümüzdeki günlerde temel atma programını da yapacağız. Ben öncelikle çalışmayı yapan mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Rabbim kazasız belasız tamamlamayı ve vatandaşlarımıza da sağlık içerisinde oturmayı nasip etsin. Melikgazi’mizde bu tür büyük yatırımlar devam ediyor. Sadece Yıldırım Beyazıt’a değil Battalgazi ve Kazım Karabekir’de farklı alanlarda kentsel dönüşüm yapan Türkiye’nin en aktif belediyelerinden bir tanesiyiz. Rabbim daha güze işler yapmayı nasip etsin. Melikgazi’mize hayırlı olsun.” dedi.

KOCASİNAN İMZALI SPOR FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Spor Festivali’nin ödül törenine katıldı. Kocasinan’daki liseler arası dart, masa tenisi, satranç, futbol ve voleybol olmak üzere toplam 5 farklı branşta 92 takım ile 690 öğrencinin katıldığı Spor Festivali’nde derece giren öğrencilere ödüllerini veren Başkan Çolakbayrakdar, spor çatısı altında kardeşlik ve dostluğu paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Argıncık Spor Tesisleri’nde düzenlenen ödül törenine; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, öğrenci ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Birlik, beraberlik ve dostluğun vurgulandığı Spor Festivali’nde dereceye giren öğrencilere madalya ve kupasını veren Başkan Çolakbayrakdar,  “Öncelikle turnuvaya katılan bütün takımlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu turnuvada kazanan Türkiye’nin geleceği gençlerdir. Rabbim, başarılarını daim etsin. Farklı branşlarda dereceye giren gençlerimizi ödüllendiriyoruz. Amacımız, sporun çatısı altında birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek ve sporcu nesiller yetiştirmektir. Bu yıl, malum süreç nedeniyle kısa zamanda gerçekleştirdik. Gelecek yıl, daha yaygın hale getirmek için şimdiden çalışmalara başladık. Sizler, güçlenen, büyüyen Kayseri’nin ve Türkiye’nin istikbali olacaksınız. Büyük ve Güçlü Türkiye’nin geleceğini yetiştirmek için bu tur organizasyonları artırarak, devam edeceğiz. Hepinizi göstermiş olduğunuz üstün başarılardan ötürü tebrik ediyor, sizleri yetiştiren öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak her zaman eğitim, öğretim, spora ve sporcuya destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Takımlarına tribünden destek veren öğrenciler ise turnuvanın mimarisi Başkan Çolakbayrakdar’a hitaben ‘En büyük başkan bizim başkan’ şeklinde tezahürat yaptı. Spor Festivali’nde dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin dağıtılması ile program sona erdi.

FUTBOLDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR;

 1. Osman Ulubaş Fen Lisesi
 2. Kayseri İlahiyat Vakfı Anadolu İmam Hatip Lisesi
 3. Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi

VOLEYBOLDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR;

 1. Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi
 2. Sümer Fen Lisesi
 3. Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi
 4. Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Spor Lisesi

SATRANÇDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR;

1.Sümer Fen Lisesi

2.Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi

 1. Osman Ulubaş Fen Lisesi
 2. Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi

MASA TENİSİNDE KIZLARDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR;

1.Ahmet Eren Anadolu Lisesi

2.Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi

 1. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi

MASA TENİSİ’NDE ERKEKLERDE DERECEYE GİREN TAKIMLAR;

1.Ahmet Eren Anadolu Lisesi

 1. Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Spor Lisesi
 2. Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi
 3. Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi

DARTTA KIZLARDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR;

1.Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi

2.Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi

3.75.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi

 1. Ahmet Eren Anadolu Lisesi

DARTTA ERKEKLERDE DERECEYE GİREN TAKIMLAR;

 1. Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi
 2. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 3. Nuh Mehmet Yamaner Anadolu İmam Hatip Lisesi
 4. Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Yaz Dönemi Spor Şenliği, Hacılar ERVA Spor Okulu, yaz kursları ve esnaf ziyareti, Bilişim Akademisi, Kentsel dönüşüm, Kazan kazan modeli ev sahibi olma, MBB Encümen toplantısı,

BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN 500 KİŞİ İLE 1’İNCİ YAZ DÖNEMİ SPOR ŞENLİĞİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427