Davutoğlu’ndan teşkilatlara: ‘’Seçimler için seferberlik ilan ediyorum’’

Partisinin 23. İl Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “kibirli” olmakla itham etti.

“Bu ne kindir?” diye soran Davutoğlu, “Sayın Erdoğan’ı kendi kibri bitirecek. Bayramlaşalım dedik ‘olmaz’ dediler. Bize selam vermeyenler. İsrail yetkilileri ile bir araya geliyor’’ şeklinde konuştu.

‘’Önemli Olan Bu Ülkeyi Nasıl Bir Zihniyetle yöneteceğimiz’’

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna değinen Davutoğlu, “Biz sistem kuracağız. Yeni cumhurbaşkanı ya 6 liderden biri olur ya da dışarıdan birisi olur. İster 6 liderden biri olsun ister dışarıdan birisi olsun üzerinde mutabık kalacağımız birisi olacak. Bu ülkeyi nasıl bir zihniyet ile yöneteceğiz? Ortak aday kim aday olursa olsun Türkiye’yi 6 liderin ortak görüşleri yönetecek. Geçmiş dönemde en yakın çalışma arkadaşlarımızın nasıl bozulduğunu görmüş biri olarak bundan sonra bu ülkenin tek bir kişinin iki dudağı tarafından yönetilmesine izin vermeyiz” dedi.

‘’Cahil Zihniyete Karşı Mücadele Etmeye Hazırız’’

Ekonomi eleştirisinde de bulunan Gelecek Partisi lideri, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yüklendi:

“Para politikasını yok eden cahil bir zihniyete karşı mücadele etmeye hazırız. Senin gözündeki ışıltı bizi ne ilgilendirir? Türk lirasını pul değeri bile olmayan para durumuna düşürdünüz.”

‘’Sanki Yardımları Kendi Cebinden Yapıyor’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal yardımları koz olarak kullandığını belirterek, “Erdoğan’ın ağır ithamlarda bulunup anlaşamadığı kimse olmadı. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Asla korkmayın. AK Parti iktidarı ‘Biz gidersek sosyal yardımlar kesilecek’ diyor. Sayın Erdoğan sanki bu yardımları kendi cebinden veriyor” dedi.

Toplantının basına açık kısmının sona ermesi ardından, Davutoğlu, parti yetkilileri ve il başkanları kapalı oturumla çalışmalarına devam ettiler.

Gelecek Partisi’nde Birim Başkanlık Toplantıları Doludizgin

6’lı Muhalefet buluşmalarında kilit rol oynayan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi, bugünlerde ardı ardına il birim başkanlıklarının toplantılarına ev sahipliği yapıyor. Düzenlenen birim başkanlığı toplantıları bugün olduğu gibi bir bölümü birlikte de icra edilebiliyor.

Gelecek Partisi İletişim Başkanı Mustafa Mente ile Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün riyasetinde illerin iletişim başkanları ve seçim ve hukuki işler birim başkanları Gelecek Partisi genel merkez toplantı salonunda oturumun ilk ayağını birlikte gerçekleştirdiler. Toplantıya bu iki Genel Başkan Yardımcısının yanı sıra Siyasi İşler Başkanı Nedim Yamalı ve Parti Sözcüsü Serkan Özcan da katılarak başta ekonomi olmak üzere  6’lı masa toplantıları ve diğer güncel gelişmeler hakkında katılımcılara önemli bilgiler verdiler.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun görüntülü tele konferans sistemiyle katılarak yaptığı konuşmada ‘’bu son yaz’’ vurgusu dikkat çekti. Davutoğlu birim başkanlarına ‘’seçim seferberliği’’ çağrısını yineledi ve gerek erken gerekse zamanında yapılabilecek seçimler için önümüzdeki yaz mevsiminin son derece dolu geçirilmesi yönünde tavsiye ve talimatta bulundu.

Toplantının öğleden önceki ilk bölümünün tamamlanması ardından birim başkanları öğleden sonra ayrı salonlara geçti.. İletişim Başkanı Mustafa Mente Gelecek Partisinin ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun sosyal medya performansları hakkında karşılaştırmalı bilgiler vermesi ardından bu konuda yapılması gereken atılımlarla ilgili bir sunum yaptı. İl İletişim Başkanlarının tek tek söz alması ardından toplantı sona erdi.

Seçim ve Hukuk İşleri il başkanlarının toplantısında ise Ayhan Sefer Üstün sandık müşahitliği ve üyelik çalışmalarının önemi konusunda katılımcılara bir tebliğ sundu. İller bazında tek tek seçim hazırlıklarının da ele alındığı toplantıda hedefler yeniden gözden geçirildi. Katılımcıların söz alması ardından son eren toplantılarda heyecanın üst derecede olduğu gözlerden kaçmadı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Gürer:Silinen borçların miktarı ve mükellef sayısı açıklandı: 4 milyar TL’yi aştı. Borç silinse de borçlu sayısı azalmıyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 1 Ocak 2023 tarihi öncesi asli ve feri toplamı …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427