CHP’ye Kayseri’de büyük katılım

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’ın katıldığı törende Kayseri’den CHP’ ye büyük katılım oldu.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen törene Salıcı’nın yanı sıra, milletvekili Çetin Arık,  CHP YDK üyesi Gonca Yelda Orhan, Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcısı Eda Albayrak gibi bir çok önemli isimde katıldı. Törende konuşan  milletvekili Arık ‘Teşekkürler Kayseri… Halkın iktidarına giden yolda Genel Başkan Yardımcımız Sayın Oğuz Kaan Salıcı’nın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz üye katılım törenine yoğun ilgi gösteren kıymetli hemşehrilerime teşekkür ederim’ derken Salıcı’da, ülkenin sorunlarını bildiklerini, bunları ancak kendilerinin çözebileceğini iddia ederek Suriyeli ve benzeri misafirleri proğramı dahilinde göndereceklerini tekrarladı. ‘Rahatsızız, misafirlik süresi belli bir süre. Rahatsızız, bir an önce ülkelerine dönmelerini istiyoruz. Ekmeğimizi aşımızı paylaştık ama artık ülkelerinde iç savaşın bitmesini ve o insanların gitmesi için de gerekli politikaları Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Türkiye’nin uygulamasını ve bunların ülkelerine dönmesini istiyoruz’diyen Salıcı, parlamenter sistemin önemini vurguladı, şunları söyledi.

“Türkiye Büyük Millet Meclisinin daha güçlü olduğu bir yapıyla, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile Türkiye’yi ayağa kaldırmaya hazırız. 6’lı masada beraberiz. ‘Birbirine benzemeyenler bir araya geldiniz, aynı masaya oturuyorsunuz.’ deniyor. Zaten marifet birbirine benzemeyenleri aynı masada buluşturabilmek. Önemli olan farklı siyasi geleneklerden gelen, köklü siyasi geleneklerden gelen, geçmişte farklı politikalar izlemiş ama Türkiye’nin dirliği, düzeni için, Türkiye’nin normalleşmesi için bir araya gelme basiretini göstermiş siyasi partilerle, genel başkanlarla bundan sonraki süreci yönetbilmektir.”

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’e şöyle konuştu.

” Umutsuzluk yok.Çünkü çare var, çözüm var.Karanlığı aydınlatan, özgürlüğü haykıran, yıkmayan yapan, kırmayan onaran, ötekileştirmeyen birleştiren, sevgiyi, kardeşliği, barışı, huzuru, üretimi hedefleyen, sözümüz söz diyen, bu ülkenin Ulu çınarı Cumhuriyet Halk Partisi var. Üye katılım törenimizde hep birlikte haykırıyoruz! Geliyor gelmekte olan. Bu rozet haksızlığa boyun eğmemektir. Bu rozet hak, hukuk, adalet mücadelesidir.
Bu rozet Cumhuriyete, değerlerine sahip çıkmanın, üreten, hakça paylaşan Türkiye’nin işaretidir. Bu rozet sözde değil, özde yerli ve milli olmanın, meşalesidir. Bu rozet emperyalizme karşı duruşun simgesidir. Bu rozet Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, mirasına ve aydınlık Türkiye’ye sahip çıkmanın adresidir. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.Hep birlikte kuracağız halkın iktidarını.”

CHP Kayseri il Kadın kolları başkanı Mevludiye Kayabalı Sunu ‘Coşkun akan bir sel gibi geliyoruz. Emeğinin karşılığını alamayan işçinin alınterini silmeye, tarlasını süremeyen çiftçinin nasırlı elini tutmaya, eve ekmek götüremeyen babanın göz yaşını dindirmeye, umudunu yitirmiş gencimize umut olmaya, kadınımızın sofrasında ekmek, tuz, aş olmaya, çocukların yüzünde güzel bir gülümseme bırakmaya geliyoruz. Türkiyemizi birinci sınıf bir demokrasi yapmak için, özgürlükler ve hukuku sarsılmaz bir şekilde inşa etmek için, ekmeğimizi hakça bölüşüp, korkulardan, kaygılardan uzak geleceğe güvenle bakabilmek için geliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılını taçlandırmak, ülkemizi yeniden itibar sahibi ve sözü dinlenir bir ülke yapmak, Ata’nın kutlu mirasına sahip çıkmak için geliyoruz.İşçimiz kaldığı yerden doğrulsun, babaların başı dik analarımız sevinç içinde olsun. Çiftçimiz tarlasını sürsün, esnafımız dükkanını açsın, çocuğumuzun, gencimizin yüzü gülsün. Halkımız yüreğini ferah tutsun. Cumhuriyet Halk Partisi büyük iktidar yürüyüşüne geçti. Biz Halkın Partisi. Geliyoruz’paylaşımı yaptı.

KİGDER Genel Başkanı Sema Karaoğlu’da ‘CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Oğuz Kaan Salıcı’nın katılımı ile partimize yeni katılan üyelerin rozetleri takıldı. CHP Kayseri İl başkanlığımıza , başta sayın Ümit Özer olmak üzere yönetime ve CHP Kayseri Gençlik Kollarına emekleri için organizasyon için teşekkür ederiz. #geliyorgelmekteolan’ paylaşımında bulundu.

Daha sonra, bölgelerden gelen 38 kişiye temsilen CHP rozeti takıldı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri’deki Kooperatif Mağdurları AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile buluştu

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Kayseri’ye gelen …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420