CHP’den ürünleri zarar gören çiftçilere ziyaret: Üreticimizin yanındayız

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık dolu yağışı nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Çiftçileri ve Felahiye Ziraat Odasını ziyaret eden CHP’liler, Türkiye’nin üretmekten başka şansının olmadığını belirterek, üreticilerinin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini, bu sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti.
CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP il yöneticileri, dolu yağışı  nedeniyle tarladaki ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. CHP’liler ilk olarak Felahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kuzugüden’i makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular. Zor durumda olan çiftçilerin dolu yağışı nedeniyle bir kez daha mağdur olduğunu belirten Felahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kuzugüden, üreticilerinin farklı nedenlerle sigorta yaptırmadığını, bu durumunda mağduriyeti artırdığını ifade etti. Sigorta kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirten Kuzugüden, üreticilerin borcu borç ile kapatmaya çalıştığını söyledi.
CHP Felahiye İlçe Başkanı Ali Özbay ile dolu yağışının zarar verdiği İsabey ve Kuruhüyük Mahallelerini ziyaret eden CHP’liler burada mahalle muhtarları ve üreticilerle görüşerek, zararın meydana geldiği tarlalarda incelemelerde bulundu.
ÖZER, “ÇİFTÇİNİN DEVLETTEN ALACAĞI VAR”
Türkiye’de küçük mutlu bir azınlık dışındaki tüm kesimlerin ekonomik olarak her geçen gün geriye gittiğini belirten CHP İl Başkanı Ümit Özer, gerçek üreticilerin bu durumdan en fazla zarar görenler olduğunu söyledi. Üreticilerin uğradığı zarar nedeniyle üzüntülerini dile getiren Özer, “Dolu yağışı zor durumdaki üreticilerimizi daha da zor duruma düşürmüştür. Ben sizlere geçmiş olsun diyorum. Biz burada sizlere geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve zararınızın karşılanması için sürecin takipçisi olacağımızı söylemeye geldik. Bugün çiftçilerimiz borcu borç ile kapatmaya çalışıyor. Aslında yasaların gereği yapılmış olsa, yasaların ön gördüğü destek verilmiş olsa çiftçimizin hiçbir sorunu kalmayacak. Bugün çiftçi borçlu görülüyor ama aslında çiftçimizin devletten alacağı var” diye konuştu.
ÜRETİCİLERDEN ARIK’A TEŞEKKÜR
TBMM’de yaptığı konuşmada Darılı, İsabey ve Kuruhüyük Mahallelerinde meydana gelen dolu yağışını gündeme taşımasından dolayı mahalle sakinleri CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a teşekkür etti. Halkın sorunlarının takipçisi olmanın kendilerinin görevi olduğunu belirten Arık da, “Öncelikle sizlere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sorunlarınızın takipçisi olmaya, çözüm için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Türkiye güçlü bir ülke ama ülkemizdeki en önemli sorun milletin parasının milletin ihtiyaç duyduğu konular için harcanmaması… Bakın geçtiğimiz haftalarda sadece Kayserimizde değil Türkiye’nin dört bir yanında üreticilerimiz sıcak farklılıkları yada dolu yağışı gibi nedenlerle zarara uğradı. Çiftçimiz böyle bir zorlukla karşı karşıya yetkililerden destek beklerken, ülkeyi
yönetenler pandemi sürecinde milletten SMS ile para toplayanlar, millet için harcanması gereken parayı seyircisiz konser adı altında birkaç şarkıcıya aktardı. Evet, sanatta, sanatçı da desteklenmeli ama bu şekilde olmamalı. Geçmediği köprünün, gitmediği hastanenin parasını ödeyen milletimiz izlemediği konserin de parasını ödüyor. Bu bir tercih meselesi. Ülkeyi yönetenler tercihini bu şekilde kullandığı için sorunlar yaşıyoruz. Ama bizim önceliğimiz her zaman halk, her zaman üreten oldu, olmaya da devam edecek” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

CHP’li Arık Çiftçilerin borçlarının faizinin silinmesi İçin kanun teklifi verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Türkiye’nin yeniden bir tarım ülkesi olabilmesi için borç …