Çandıroğlu, önce basın toplantısı, sonra İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Çevrimiçi LGS toplantısı yaptı

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 6 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili 16 İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile çevrimiçi toplantıda bir araya geldi. Sınavla ilgili son değerlendirmeleri yaptı. İlçelerde alınan tedbirler hakkında bilgi aldı. Çevrimiçi yapılan toplantıda, Bölge Sınav Yürütme Komisyonu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ekrem Sabuncu ve Şemun Aman ile birlikte İl MEBBİS Yöneticileri de hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu bu arada  LGS hakkında basın mensuplarına yaptığı toplantıda bilgilendirmede bulundu.

Çandıroğlu yaptığı açıklamada ”Malumunuz üzere 6 Haziran Pazar günü Lise Geçiş Sınavı (LGS) yapılacak. Sınavımızın 1. oturumu 09.30’da, 2. Oturum ise 11. 30’da başlayacaktır. 1. oturumda öğrencilerimizi en geç saat 09.00’da okullarımıza bekliyoruz. Malum salgın ortamındayız. Pandemi tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kural ve koşullarına uygun olarak öğrencilerimizi okullarımıza alacağımız için zaman biraz uzayacaktır. En azından yarım saat öncesinden çocuklarımızın okullarda olması bu koşulları gerine getirmemiz açısından önem arz etmektedir. Sözel ve sayısal olarak 2 sınav söz konusu. 23 bin 145 öğrencimiz için kendi sınav giriş belgelerini masalarına koyacak şekilde okullarımızda sınav ortamı hazırlandı. Öğrencilerimizin sınava gelirken, geçerli kimlik belgeleri ile gelmeleri önemli. Kimliklerde fotoğraf bulunması zorunlu değil. Fotoğraf olmayan kimlik belgeleri ile de çocuklarımız sınavlara girebilecekler. Sınava gelirken yanlarında kendilerine ait sularını, kalem ve silgilerini getirirlerse iyi olacak diye düşünüyoruz. İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde Pazar günü kırtasiyelerinde açık olacağı belirtildi. İnşallah hayırlı ve huzurlu bir şekilde öğrencilerimiz ile sınavlarımızı yapıp, sonuçlandırırız diye düşünüyorum. Şu noktayı da belirtmemiz gerekiyor. Bu sınava öğrencilerimizin girmesi zorunlu değil. İsteyen öğrencilerimiz sınavlara girecekler. Bu sınavın inşallah ülkemize, şehrimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Göç Konuşmaları Toplantıları’nın ilki çevrim içi olarak yapıldı

Kapadokya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından Göç Konuşmaları Toplantıları’nın ilki yapıldı. Araş. Gör. …