Çamaşır Yıkama Merkezi’nin Kapasitesi Genişletildi, vizyon projede anahtar teslimi, İlmiye-Ahmet Büyükkılıç İlkokulu’nda Miniklerin Heyecanı

GENÇ DOSTU BÜYÜKŞEHİR’İN ÖRNEK HİZMETİ ÇAMAŞIR YIKAMA MERKEZİ’NİN KAPASİTESİ GENİŞLETİLDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla, öğrenci ve genç dostu anlayışı ile kentte hizmetlerde bulunmaya devam ediyor. Bu hizmetlerin başında gelen ve öğrencilere büyük kolaylık sağlayan Büyükşehir Belediyesi Çamaşır Yıkama Merkezine yeni çamaşır makineleri eklenerek kapasitesi arttırıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte öğrenim gören üniversite öğrencilerinin sosyal yaşamlarına katkı sağlamak, derslerine daha fazla zaman ayırmalarına destek olmak amacıyla hayata geçirilen Çamaşır Yıkama Merkezi’nin kapasitesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla artırıldı. Ayrıca yeni çamaşır makineleri eklenen merkezde ücretsiz olarak yeni eğitim öğretim yılında da öğrencilerin çamaşırlarını yıkamaya devam edilecek.

“BU ARTIŞLA BERABER ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZE GECE GÜNDÜZ ŞEKİLDE ÇAMAŞIRHANE HİZMET VERECEK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 3 yılda 5 bin 500 öğrenciye hizmet verirken, bunu daha fazla artırdıklarını ve kapasiteyi genişlettiklerini ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Teknik Onarım Şube Müdürü Vedat Kılıç, “Şu anda Kayseri Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu çamaşırhanedeyiz. Ara ara Memduh başkanımız ziyaret ediyor ve öğrencilerimizle hasbihal ediyordu. Öğrencilerimizin talebi üzerine, Memduh Başkanım talimatlarıyla 5 bin 500 öğrenciye hizmet verirken, bunu daha fazla arttırdık” dedi.

4 günlük kısa sürede ekipleriyle birlikte gece gündüz çalışarak çamaşırhanenin kapasitesini 40 metrekare alandan 180 metrekare alana çıkardıklarını vurgulayan Kılıç, “Makinelerimizi genişlettik, büyüttük ve ekstradan da şu anda bir sanayi tipi makine koyacağımız şekilde alt yapısını, elektriğini ve mekaniğini hazırladık ve tesisimize kazandırdık. Sanayi tipi makine de geldikten sonra buranın kapasitesi yüzde 80 gibi bir artış meydana geldi. Bu artışla beraber üniversite öğrencilerimize gece gündüz şekilde çamaşırhane hizmet verecek diye düşünüyorum. Bu konuda da başkanıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KAYMEK Akademi Tesis ve Çamaşırhane Yıkama Merkezi Sorumlusu Yasemin Görücü ise, tesisin büyütülüp, ek çamaşır makineleriyle daha fazla hizmet vereceğini ifade ederek,  2019 yılında başlayan çamaşır yıkama hizmetinin kapasitesinin genişletilerek devam ettiğini ve sanayi tipi makinelerle daha da büyüyeceğini dile getirdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

“2019’da başlayan çamaşırhane hizmetinin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Görücü, şöyle konuştu:

“3 yıl içerisinde 5 bin 500 öğrenciye hizmet verdik. Pandemi sürecinde zaten kapalı tesisimiz, o sürecin dışında verdiğimiz hizmet bu. Şu ana kadar da 138 bin çamaşır yıkandı burada. Bundan sonraki aşamalarda da tesisimizin biraz daha büyütülerek ek çamaşır makineleriyle daha fazla hizmet vermeye gayret edeceğiz. Sanayi tipi makinemiz geldiğinde de çocuklarımız en azından yorgan, battaniye gibi şeyler de yıkamamızı istiyorlar. O da gelirse hizmet alanımız daha da büyüyecek, genişleyecek inşallah. Burada Memduh Başkanıma son derece müteşekkirler öğrencilerimiz. İnşallah da çok daha güzel hizmetlerle biz Kayseri öğrencilerine hizmet vermek için buradayız. Çok teşekkür ederiz.”

“ÇOK İYİ HİZMET”

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz çamaşır yıkama hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getiren gençler de, bir öğrenci için çok gerekli olan bu uygulama nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Erciyes Üniversitesi Uçak Gövde Motor Bakım 3’üncü sınıf öğrencisi olan Özkan Buğra Atçı, Kredi Yurtlar Kurumu’nda kaldığını ve yurtta kıyafet kaybolma, yıkama derdi, asma derdi sıkıntılı olduğu için sürekli çamaşır yıkama merkezini kullandığını kaydederek, “Arkadaşların tavsiyeleriyle beraber burayı öğrendim. Çamaşırı veriyorum, bir gün içinde yıkanıp, kurulanıp, tertemiz bana bırakılıyor. Çok çok iyi hizmet bence ki evde kalan fark etmez, yurtta kalan fark etmez herkes için yararlı bir hizmet. Bir de ücretsiz olduğu için çok daha yararlı ve iyi. Burayı çok beğeniyorum. Bence böyle devam etmesi lazım. Kayseri, öğrenci şehri. Buradan başkan beye teşekkürlerimi sunuyorum.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLMİYE-AHMET NURİ BÜYÜKKILIÇ İLKOKULU’NDA MİNİKLERİN HEYECANINA ORTAK OLDU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İlmiye-Ahmet Nuri Büyükkılıç İlkokulu’nu ziyaret ederek, yeni eğitim-öğretim döneminde minik öğrencileri yalnız bırakmadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hayırsever Büyükkılıç ailesi tarafından yaptırılan ve 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına başlayan İlmiye-Ahmet Nuri Büyükkılıç İlkokulu’nu ziyaret etti.

İlk olarak öğretmenlerle bir araya gelen ve yeni eğitim öğretim döneminde tüm eğitimcilere kolaylıklar dileyen Başkan Büyükkılıç, ardından sınıfları gezdi.

Öğrencilerle sohbet eden ve eğitim, öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Büyükkılıç, öğrencilere başarılar dileyerek, istekleri olup olmadığını sordu.

Minik öğrenciler ve öğretmenler de hayırsever Büyükkılıç ailesine bir kez daha bu okulu kazandırdıkları için teşekkür ettiler.

Başkan Büyükkılıç, “Okullar açıldı, sınıflar öğrencilerine, öğrenciler öğretmenlerine kavuştu. Ben de İlmiye-Ahmet Nuri Büyükkılıç İlkokulu’nu ziyaret ederek, minik yavrularımızın ve öğretmenlerimizin heyecanlarına ortak olmak istedim. Tüm eğitim camiamızın yeni eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, VİZYON PROJEDE 126 DAİRE VE 9 İŞ YERİNİN ANAHTAR TESLİMİNİ YAPTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentsel dönüşümde prestijli projelerden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 126 daire ve 9 iş yerinin bulunduğu E Blok Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden, Kayseri’nin ve Türkiye’nin vizyon projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi hızla yükseliyor.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tamamı 510 bin metrekarelik bir dönüşüm alanında, 624 adet binada, 3 bin 800 adet konut, bin 620 adet iş yeri, 400 adet depo, dernek gibi diğer nitelikteki bağımsız bölüm olmak üzere, toplam 5 bin 820 adet bağımsız bölümün dönüşümü söz konusu olurken, bu kapsamda 126 daire ve 9 iş yerinin anahtar teslimi yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen E Blok Anahtar Teslim Töreni’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk ve Ali Hasdal, daire başkanları, genel müdürler ile hak sahipleri katıldı.

Başkan Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, “Kayseri’mizi Kayseri yapan bu güzel ekibe teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak hepsinden razı olsun, biz birlikte bir aile anlayışı içerisinde ekip halinde bu çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Kayseri’nin şehircilik açısından geçmişten beri takdir edildiğini belirten Büyükkılıç, her geçen gün daha güzel, daha modern, günün koşullarına uygun bir şehir ortaya çıktığını ifade ederek, “Amacımız insanın konforu, amacımız insanımızın huzuru ve bu şehrin sahiplenme duygusudur. Bu şehir hep güzelliklerle anılmış ve konuşulmuştur. Biz eser bırakan, iz bırakan anlayışı içerisinde çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de son depremler sonrası kentsel dönüşümün şehircilik açısından daha önem arz ettiğini, bu alanda Afet İşleri Daire Başkanlığı kurduklarını, yapılan ve yapılacak olan çalışmaları gözden geçireceklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, Fas’ta yaşanan deprem afeti sonrası hayatını kaybedenlere baş sağlığı da diledi.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projes’inin etap etap hayata geçirildiğine dikkat çeken Büyükkılıç, “Önemli olan birbirimizi anlamak, niyetimizi anlamak, samimi olarak niyetimizi hayata geçirmektir. Bu şehir hep beraber bir anlam ifade eder. O açıdan biz insanımızın elinden tutacak bir yaklaşım içerişinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sahabiye projesi etap etap hayata geçiriliyor” ifadelerinde bulundu.

“MAHALLEYİ YEŞİLİ İLE SOSYAL DONATISIYLA, OTOPARKIYLA YAŞANABİLİR BİR HALE GETİRME”

Başkan Büyükkılıç, Sahabiye’de 510 bin metrekarelik bir dönüşüm alanı olduğunu kaydederek, “Bunun tamamı riskli alan olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmış, depremle birlikte de hakikaten bu konu çok daha önem arz etmiştir. 624 binada 3 bin 800 konut, 1620 iş yeri, 400 tane de değişik özellikteki yapı olma üzere toplam 5 bin 820 bağımsız bölümün dönüşümünden söz ediyoruz. Bu yapıların yaklaşık inşaat alanı da 650 bin metrekaredir. Yeşili yetersiz, otoparkı yetersiz dolayısıyla sosyal donatısı yetersiz bir mahalleyi yeşili ile sosyal donatısıyla, otoparkıyla yaşanabilir bir hale getiriyoruz. Mevzuata uygun yapıyı yaptıktan sonra hiçbir sıkıntının olmadığını hep beraber gözlemledik. Kayseri depremden etkilendi ama can kaybının olmaması hepimiz için teselli vesilesi oldu. Bundan sonra bizim daha dikkatli, daha donanımlı, daha gayretli çalışmaları sürdürmemiz lazım” şeklinde konuştu.

“BİZ SİZLERİN EVLATLARIYIZ, BİZ SİZLERİN TEMSİLCİLERİYİZ, SİZLERİN HİZMETKÂRLARIYIZ”

Kayserililerin temsilcileri ve hizmetkârları olduklarına vurgu yapan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Etapları takip ediyorsunuz, daha önce anahtarları verildi. Şimdi geldik E Blok anahtar teslim törenine. Şuanda E Blok’ta 126 konut ve 9 işyeri bulunuyor, yapısı tamamlandı. Hak sahiplerinin anahtarını burada vereceğiz. Ağız tadıyla otursunlar diye de dua edeceğiz, bizler de sizlerden dua bekleyeceğiz. Biz sizlerin evlatlarıyız, biz sizlerin temsilcileriyiz, sizlerin hizmetkârlarıyız. Onun dışında başka bir şey yok, hükmeden değil hizmet edeniz. Ekibimizi kutluyorum, ekibimize teşekkür ediyorum. İnşallah diğer kısımların da tamamlanması yönünde irade göstererek yolumuza devam diye buradan paylaşıyoruz. Hak sahiplerine hayırlı uğurlu olsun. Ağız tadıyla, huzurla evlerinizde oturun diye dua ediyoruz.”

HAK SAHİPLERİNE SECCADE HEDİYE ETTİ, DUA İSTEDİ

Başkan Büyükkılıç, anahtar teslim törenine özel olarak 126 dairenin hak sahiplerine anahtarları ile birlikte 126 tane seccade hediye etti. Büyükkılıç, “Namaz kıldıkça bizleri de unutmasınlar, bu milleti unutmasınlar, Kayseri’mizin güzel insanlarını, başta manevi mimarımız Seyyid Burhaneddin Hazretleri, tabi ki Mimar Sinan’ımız, Hunat Hatun, Gevher Nesibe Sultan gibi güzel insanlar olmak üzere bizleri de duadan unutmasınlar” dedi.

Başkan Büyükkılıç, daha sonra hak sahiplerine evlerinin anahtarlarını takdim etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen törende Büyükkılıç, vatandaşlarla sohbet ederken, hak sahipleri de Başkan Büyükkılıç’a hem dua hem de teşekkür ettiler.

Sahabiye, değişim ile birlikte güvenli ve huzurlu bir çevre sunan, modern ve estetik yapısıyla bir cazibe merkezi olan parkları ve yeşil alanlarıyla insanına nefes aldıran, iş dünyası için cazibe merkezi olacak ve otoparklarıyla hayatı kolaylaştıran, engelsiz, insana ve çevreye duyarlı, tarihi ve kültürel mirasıyla turizme can katan bir bölge haline gelecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Âşık Sanatı Sempozyumu, Alev Alatlı Proje Anadolu Liseleri Açıldı, Iv. Mednıght’tan Masallar’ın Bir Parçası Olma Zamanı

Kapadokya Üniversitesinin Dördüncüsünü Düzenlediği Âşık Sanatı Sempozyumunda Bu Yıl Erzurum Konuşuldu Kapadokya Üniversitesi Türk Dili …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420