Büyükşehir’den: Vali veda, Koramaz buluşması, KS’ye destek, Meclis, Özçelik iş, yağmur duası, Çanakkale gezisi

UZMAN HEKİMLERLE KORAMAZ VADİSİ’NDE BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği üyeleri ile Koramaz Vadisi’nde bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TUSYAD Kıkırdak ve Kalça Eklemi Kurulları Ortak Sempozyumu için Kayseri’ye gelen uzman hekimler ile değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Koramaz Vadisi, Ağırnas bölgesinde bulunan Koramaz Kafe Restoran’da buluştu.

Eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç’ın da eşlik ettiği programda konuşan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri kadim medeniyetler şehridir. Değişik medeniyetlere ev sahipliği yapılan en önemli bölgelerden birisi de şuanda Koramaz Vadisi bölgesi olarak bilinen, Mimar Sinan’ımızın doğduğu güzel beldemizdir” dedi.

Bilimsel çalışmaların yanında tarihi dokuyu ve kültürel çalışmaları da ön plana çıkarmayı amaçladıklarını ifade eden Büyükkılıç, Kayseri’nin 5 üniversitesi bulunmasının yanı sıra sağlık turizminin de önemli bir merkezi olduğunu anlattı.

Başkan Büyükkılıç, kentte 3 organize sanayi, 1 serbest bölge ve bin 800 civarında endüstri merkezi olduğunu, son süreçte tarım ve hayvancılık alanında büyük mesafe alındığını vurgulayarak, “Kayseri’yi bu yönde de belediye olarak teşvik etmeye çalışıyoruz. Amacımız kendi kendine yeten bir şehir olmasıdır. Çok şükür iyi noktadayız. Kayseri kimseye yük olmaz, en önemli özelliklerimizden birisi de hayırseverler ile anılan bir şehir olmasıdır. Üniversitelerde, sağlık kuruluşlarında, eğitim kuruluşlarında ya da bir dini tesiste bir hayırseverin ismi yazar. Böylece şehrimiz kazanıyor, insanlık kazanıyor. Her şehrin bir anılma boyutu vardır, bizim ki de böyle anılır” diye konuştu.

Erciyes Kayak Merkezi’nin hem kış hem de yaz aylarında önemli bir merkez olduğunun altını çizen Büyükkılıç, “Erciyes Kayak Merkezi şehrimizin değil, dünyanın önemli kayak merkezlerinden bir tanesidir. 19 mekanik tesis, 40’a yakın kayak pisti, 130 kilometreden fazla kayak pist uzunluğu olan tesisimizdir” diyerek, Yüksek İrtifa Merkezi’nin de önemli bir kamp merkezi olarak kullanıldığını ifade etti.

“KAYSERİ, HOŞGÖRÜLÜ, HAYIRSEVER, MİSAFİRPERVER ÖZELLİKLERİ OLAN BİR ŞEHİR”

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin hoşgörülü, hayırsever, misafirperver özellikleri olan devletine, milletine bağlı olan güzel bir şehir olduğunu belirterek, “Bir doktor ağabeyiniz olarak bu şehre hizmet etmekten, bu şehrin hizmetkârı olmaktan, fedakâr mesai arkadaşlarımla bizi seven, güvenen hemşehrilerimize layık olmak için gayret göstermekten keyif alıyoruz” şeklinde konuştu.

“YAPILAN ÇALIŞMALARIN KAYSERİ’Yİ ÇOK İLERİ GÖTÜRDÜĞÜNÜ GÖRDÜK”

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) Başkanı Prof. Dr. Cem Nuri Aktekin de Kayseri’nin gelişmesinde büyük katkısı olan Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Belediyecilik anlayışı ile yapılan çalışmaların Kayseri’yi çok ileri götürdüğünü gördük. Bu anlamda başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ancak şehirler bu şekilde yapılan bu işlerle bir yere geliyor, hakikaten eskiden geldiğimiz şehrin çok daha güzel yere geldiğini görmek bizi ayrıca mutlu etti. Ev sahipliğinden dolayı hem Fatih hocamıza hem de sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Kayseri’yi bu hale getirdiği için tekrar minnettar olduğumuzu söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Program sonunda misafirlere, Koramaz Vadisi’nin tarihini anlatan ‘Osmanlı’dan Günümüze Koramaz Vadisi Tarihi’ adlı kitap hediye edildi.

Öte yandan program öncesi ayağı burkulan Eren Deniz isimli çocuğa programda bulunan bir uzman hekim tarafından ilk müdahale yapıldı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ÇANAKKALE’DEN TEŞEKKÜR

Kayseri Tacettin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, tarihin ve destanın yazıldığı Çanakkale’den,  Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a seslendi. Öğrenciler, Başkan Büyükkılıç’ın talimatlarıyla düzenlenen Çanakkale gezisi için video çekimi yaparak, Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla, “Kayseri’nin Evlatları, Ecdadının Huzurunda Projesi” kapsamında lise öğrencilerine Çanakkale gezisi düzenledi. Ziyaretten memnun olduklarını ve Çanakkale Zaferi’nin elde edildiği yerleri gezen öğrenciler, kültürel mirasa, milli değerlere sahip çıkarak daima gençlerin yanında olan Başkan Büyükkılıç’a, Çanakkale’den video çekimi yaparak, teşekkür ettiler.

“SİZLERİ SEVİYORUZ”

Videoda öğrenciler, “Kayseri’nin Evlatları Ecdadın Huzurunda Projesiyle bizleri Çanakkale şehitliğine gönderen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a, Tacettin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ailesi olarak teşekkür ediyor, sizleri seviyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen gezide, lise öğrencileri 4 gün boyunca tarihin en büyük zaferlerinden birinin yaşandığı, Çanakkale’yi geziyor.

“Kayseri’nin Evlatları, Ecdadının Huzurunda” Çanakkale gezisi mayıs ayı boyunca devam edecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDEN KAYSERİSPOR’A DESTEK ÇAĞRISI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 58 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, Başkan Büyükkılıç, 26 Mayıs’ta oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçında Yukatel Kayserispor’a destek için tüm üyelere çağrıda bulunarak, “2008 ruhuyla kupa Kayseri’ye yakışır diyoruz. Var mısınız?” dedi.

Meclis toplantısı öncesi, Büyükşehir Belediyesi Mustafa Kumlu Uluçınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde ulu çınarları tarafından el emeği, göz nuru hazırlanan eserlerin yer aldığı ‘Çınarların Elinden El Sanatları Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

19 MAYIS’TA GENÇLERE ÖZEL KONSERE DAVET

Gündem maddelerine geçmeden önce Başkan Büyükkılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anarken, gençlerin bayramlarını tebrik etti. İnşallah Kasseria’dan Cumhuriyet Meydanı’na meşaleler ile yürüyeceğiz, sonrasında da gençlerimize sanatçı arkadaşımız Özgün konser verecek. O günün ruhuna uygun şekliyle Spor A.Ş.’miz ve Spor İl Müdürlüğümüz ile işbirliği halinde çalışmalarını yapacaklar. Her aşamasında bulunmanızı öneririz” dedi.

Kayseri’de 4 yıla yakın hizmet eden Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın Çarşamba günü resmi görevinden ayrılacağını belirterek, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, Kayseri’ye atanan Gökmen Çiçek’in de dayanışma içerisinde çalışmaların en güzel örneklerini vereceğini belirterek, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundu.

KAYSERİSPOR’A DESTEK ÇAĞRISI

26 Mayıs’ta oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçında Sivasspor ile karşılaşacak olan Yukatel Kayserispor’a destek için tüm üyelere çağrıda bulunan Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“26 Mayıs’ta hep beraber tek yürek oluyoruz. İlçe belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz de üzerine düşeni yapma yolunda dayanışma içerisinde gayretlerini sürdürüyor. Passolig’i olan herkesi o maçta görmek istiyoruz. İlçe belediyelerimiz üzerine düşeni yapıyor, meclis üyelerimizi İstanbul’a taşıyor, biz de oraya geleceğiz. Hep beraber o maçta bulunacağız ve inşallah birlik, beraberlik ve centilmenlik anlayışı içerisinde şehrimize, spor onuruna yakışır şekilde kupayı Kayseri’ye taşıyacağız. 2008 ruhuyla kupa Kayseri’ye yakışır diyoruz. Hep beraber bu kupa Kayseri’ye yakışır diyoruz, var mısınız? Meclisin ruhuna yakışsın.”

Daha sonra 35 asıl, 23 ek olmak üzere 58 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

ŞEHİDİN İSMİ O SOKAKTA YAŞATILACAK

Gündem maddeleri arasında yer alan, Develi ilçesi, Sindelhöyük Fatih Mahallesi Aydınlıkevler Sokağı isminin Şehit Mücahit Sınırtepe Sokağı ismi ile değiştirilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon Raporu görüşüldü. Rapor, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Başkan Büyükkılıç, bu vesile ile aziz şehitlere bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın ardından Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) Mayıs ayı genel kurul toplantısı da gerçekleştirildi ve gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

BÜYÜKKILIÇ: “FİNAL MAÇINA GİTMEK İSTEYEN HİÇBİR TARAFTAR KAYSERİ’DE KALMAZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 26 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçında Passolig kartı olup da maça gitmek isteyen hiçbir taraftarın Kayseri’de kalmayacağını belirterek, “Taraftarımızın Passolig kartı olsun ve ‘ben maça gideceğim’ desin, o bizim başımızın tacıdır” dedi.

Yukatel Kayserispor ile Demir Grup Sivasspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finali, 26 Mayıs Perşembe günü saat 20.45’te İstanbul Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yukatel Kayserispor’u İstanbul’da desteklemek için ‘tek yürek’ olmaya devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç, belediye başkanları, sanayi, ticaret, borsa temsilcileri ve spor camiasının yer aldığı Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde büyük bir toplantı gerçekleştirirken, ilk etapta 100 otobüs ayarlandı. Daha sonra video konferans yöntemiyle Kayseri dışındaki derneklerle Yukatel Kayserispor’un Ziraat Türkiye Kupası final maçı için istişarede bulunan Başkan Büyükkılıç, örnek bir tutum sergilemeye devam ediyor.

“KAYSERİ TEK YÜREK OLUYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, final maçı için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Kupa maçı için Berna başkanımız ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Belediye başkanlarımıza, oda başkanlarımıza, Erciyes Anadolu Holding’imize, Şeker Fabrikamıza, borsamıza, ticaret, sanayi odalarımız ve organize sanayi odalarımıza teşekkür ediyoruz. Saymakla bitmez, Kayseri tek yürek oluyor” dedi.

Yukatel Kayserispor’u İstanbul’da yalnız bırakmayacaklarını vurgulayan Büyükkılıç, “İlk etapta 100 otobüsü ayarladık, çalışmalarımız sürüyor. Kayserispor’umuzu orada yalnız bırakmayacağız. Ayrıca 60 civarında dernekle video konferans yoluyla toplantı yaptık. Adana, İzmir, İstanbul, Denizli, Ankara ve yurt dışından kardeşlerimizi de 26 Mayıs’taki kupa maçında bir arada olmak için onları da motive ettik” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, kupayı Kayseri’ye kazandıracaklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kupa ile ziyaret etmeyi hedeflediklerini belirterek, “İnşallah kupa, Kayseri’mize yakışır. Teknik heyete, futbolculara, yönetime ve taraftarımıza güveniyoruz. O güzelliği buraya taşıyacağız, kupamızı alıp, Sayın Cumhurbaşkanımızı kupamız ve formamızla ziyaret ederek, Kayseri’mizi olumlu şekilde gündemde tutmak için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

“TARAFTARIMIZ BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR”

Final maçında Passolig kartı olup da maça gitmek isteyen hiç kimsenin Kayseri’de kalmayacağını söyleyen Büyükkılıç, sözlerine şöyle devam etti:

“Passolig kartı olup maça gitmek isteyen hiç kimse Kayseri’de kalmaz, maça kesin götürürüz. Biz bir oldukça, beraber oldukça, el ele verdikçe bu şehrin gücüne güç katar. Taraftarımızın yeter ki Passolig kartı olsun ve taraftarımız ‘ben maça gideceğim’ desin, o bizim başımızın tacıdır, biz onu İstanbul’a ulaştırır, birlikte maçı takip ederiz.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ŞÜKÜR VE YAĞMUR DUASINA KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kırsal mahallelerde yıllardan bu yana devam eden ve güzel bir gelenek olarak yaşatılan yağmur ve şükür duası için Kızık Mahallesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan ilçesi Kızık Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, bereketli yağmurlar için şükür duasına katıldı. Yapılan etkinliğe, Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan,  Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Uzun, Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş, Kızık Muhtarı Ahmet Cengiz ve vatandaşlar katıldı.

Kızık Mahallesi’nde Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Uzun’un öncülüğünde dualar edildi. Dua sonrası konuşan Başkan Büyükkılıç, “Cenabı Allah’a şükrediyoruz. Muhterem hocamızın nasihatleri ardından eda ettiğimiz namaz, yapılan duaların yüzü suyu hürmetine, Mevla’mın rahmetini de üzerimizden esirgememesini temenni ediyoruz. Rahmet, mağfiret, bereket ayı olarak Ramazan ayını geride bıraktık. Şimdi Şevval ayındayız. Allah’a kul, peygamberimize ümmet olduğumuz sürece Mevla’m zaten bizlere rahmetini de esirgemez, bereketini de esirgemez” dedi.

Birliğin ve beraberliğin bereket olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Cenabı Allah bu birliğimizi, bereketimizi elimizden almasın” diyerek, şunları kaydetti:

“Rabbim, Ay yıldızlı Türk Bayrağımızı, ezanımızı elimizden, gönlümüzden aldırmasın. Bizleri, vatanımıza, milletimize, devletimize, ailemize, beldemize sahip çıkanlardan eylesin. Bu anlayış içerisinde 16 ilçe belediye başkanı kardeşimi bağrıma basıyorum. Her yerde dualar var. Bugün nasip oldu buraya gelebildik. Başka yerlerden dua için davet edenler vardı. Mevla’m bizleri bağışlasın, merhametini esirgemesin. İnşallah ürünlerimiz bereketli olsun.”

“TARIMA VE HAYVANCILIĞA GEREKEN DESTEĞİMİZİ ESİRGEMİYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak, tarım ve hayvancılık sektörüne önemli katkılar sağlayacaklarını ve daima üreten bir şehir olmayı hedeflediklerini ifade etti. Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti:

“Değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Ne zaman gündeme gelse, Kızık Mahallesi’nde bereket konuşulur. Kızık’ta üretilen ürünler konuşulur. Bizler de belediyeler olarak, tarıma ve hayvancılığa gereken desteğimizi esirgemiyoruz. Bu konuda yaptığımız çalışmalarla sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Çünkü gördük ki, pandemide de, cereyan eden savaşlarda da, ülke olarak, şehir olarak, mahalle olarak kendi kendimize yetmemiz lazım. Bu anlayış içerisinde üreten olacağız. Bu anlayış içerisinde istihdam sağlayan olacağız. İnşallah ihraç eden olacağız. Hepinize sevgiler, sunuyorum. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Hepinize, dualarınızı bekleyerek, hürmetlerimizi arz ediyorum. Sağ olun var olun. Allah’a emanet olun.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A KONFETİLİ VE TEZAHÜRATLI KARŞILAMA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, davetli olarak katıldığı Özçelik İş Sendikası 9. Olağan Genel Kurulu’nda konfeti ve tezahüratlarla karşılandı. Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Başkan Büyükkılıç’ı, “Kayseri’ye hizmet eden, 30 yılda beraber yürüdüğümüz, gönlümüzde taht kurmuş, Kayseri’mizin atom karıncası” diye nitelendirdi.

Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Özçelik İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Celalettin Korkmazyürek ve sendika üyelerinin katıldığı Sendika Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, önemli ve anlamlı sendika çalışmasından dolayı sendika yönetimi ve üyelerini tebrik etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Anadolu insanına yakışan, Müslüman Türk insanına yakışan, inandıkları hak yolda seslerini, mesajlarını sunan ve sahiplenen anlayış içerisinde nezih bir genel kurul yapıldığını ifade ederek, “Allah sayılarınızı arttırsın” dedi.

Büyükkılıç, sendika üyeleri tarafından büyük tezahürat aldı.

“SİZİN MESAJINIZA İNSANLIĞIN İHTİYACI VAR”

Salt bir ücret sendikacılığı ile bir yere varılamayacağını ifade eden ve insanlığın sendikacıların mesajına ihtiyacı olduğuna değinen Büyükkılıç, “Salt bir ücret sendikacılığı ile bir yere varılmayacağını hep beraber gözlemliyoruz. O açıdan birbirimize sahip çıkacağız, felsefemize sahip çıkacağız, anlayışımıza sahip çıkacağız. Ülkemizi, sadece ülkemizde yaşayan insanların ümidi olmaktan öte, dünya insanlığının, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve liderliğinde, adeta ihtiyacının olduğu bir anlayış içerisinde sunmaya çalışacağız ve devam edeceğiz. Çünkü buna ihtiyaç var. Sizin mesajınıza insanlığın ihtiyacı var. Biz olayı böyle görüyoruz. O açıdan kuru kuruya bir sendikacılık sevdası olarak ya da davası olarak görmediğimizi buradan ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“BİRİMİZ HEPİMİZ DİYORUZ, HEPİMİZ BİRİMİZ DİYORUZ”

Herkesin şehrini, ülkesini sevdiğini, bunun fıtrî olduğunu belirten Büyükkılıç, Kayseri’de “Birimiz hepimiz diyoruz, hepimiz birimiz diyoruz” ifadesinde bulunarak, “Makarr-ı ulema ve makarr-ı evliya olarak bilinen âlimler ve veliler şehri olan Kayseri’mizin elbetteki yeri ayrıdır. Şehrimizi seviyoruz. İnşallah ona layık olma yönünde hep beraber gayret göstermemiz gerektiğini buradan paylaşıyoruz. Birliğimizin, beraberliğimizin bereket olduğunu, birbirimize sahip çıkmamız gerektiğini buradan ifade etmek istiyorum. İşte bu anlayış içerisinde 16 ilçe belediye başkanı kardeşimizle, bir ağabey anlayışı içerisinde el ele, gönül gönüle vermek suretiyle Kayseri’mizde 17-0 Cumhur İttifakı anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz diyoruz” şeklinde konuştu.

“EMEKÇİ KARDEŞİMİZİN ALIN TERİ İLE BU ŞEHRİ DAHA İYİ NOKTAYA GETİRMEYE ÇALIŞMALIYIZ”

Büyükkılıç, Kayseri’yi daha iyi noktalara taşımak için gayret göstereceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Kayseri’mizi daha da yaşanılabilir, herkesin rahatlıkla ‘işte benim şehrim’, ‘işte benim yöneticilerim’, ‘işte ülkemizin Anadolu’daki cazibe merkezi’ diyecek konuma getirmek için çabalıyoruz. Çok şükür iyi bir noktadayız. Yeter mi yetmez. Daha fazlasını bu şehirde yaşayan canlarımız, kardeşlerimiz hak ediyor mu, hak ediyor. İşte 80 bin civarındaki üniversite öğrencisi ile yine bir o kadar çalışan emekçi kardeşimizin alın teri ile bu şehri daha iyi noktaya getirmeye çalışmalıyız. Bu ülkeyi daha iyi noktaya taşımalıyız. Bunun için de hep beraber çaba göstermeliyiz. Biz sendikacılığı çok çok önemsiyoruz. Örgütlü teşkilatların önemini asla göz ardı etmiyoruz. Biz biriz, beraberiz, hep beraber Kayseri’yiz, hep beraber Türkiye’yiz. Bizleri seven, seçen, güvenen canlarımız olarak yıllardır değişik konum ve durumlarda sizlerin hizmetkârı olduk.”

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ise genel kuruldaki konuşmasında “Kayseri’ye hizmet eden, 30 yılda beraber yürüdüğümüz, gönlümüzde taht kurmuş, Kayseri’mizin atom karıncası” diye nitelendirdiği Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KAYMEK SERGİSİNİ AÇAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A SÜRPRİZ HEDİYE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK tarafından hazırlanan “Yazıdan Ruha Ulaşan Hat, Hüsn-i …