Büyükşehir’de yaz okulu kayıtları ve Büyükkılıç Bel sin pazarında esnafı dinledi

BÜYÜKŞEHİR’İN YAZ SPOR OKUL KAYITLARI BAŞLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, çocuklara hem tatil hem de eğitim imkanı sunan hizmetlerini her yaz olduğu gibi bu yaz da sürdürüyor. Bu kapsamda Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları kayıtları 9 Haziran Çarşamba günü itibariyle başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen birbirinden farklı 13 branşın yer aldığı Yaz Dönemi Spor Okulları 1. ve 2. dönem kayıtları başladı. Futbol, Basketbol, Okçuluk,  Tenis, Yüzme, Su Kayağı gibi birbirinden farklı kursların olduğu yaz okulunda, çocuklar yaz tatilini hem sporla geçirecek, hem de yeteneklerini geliştirmeye fırsat bulacak. Bu kapsamda birinci dönem kursları 3 Temmuz- 4 Ağustos tarihleri arasında faaliyet gösterirken,  ikinci dönem kursları ise 6 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

BRANŞ VE YAŞ ARALIKLARI

13 spor tesisi ve şehrin farklı lokasyonlarında bulunan dokuz parkta, birbirinden farklı branşlarla çocukların hem eğlenmesini, hem de yeteneklerini geliştirmesini sağlayacak kurslardan ve tesislerden çocuklar en üst seviyede istifade edecek. Kurslar ve yaş aralıkları şöyle sıralanıyor; Cimnastik 4-10 yaş, Yüzme 6-15 yaş, Futbol 7-15 yaş, Basketbol 7-15 yaş, Hentbol 7-15 yaş, Voleybol 7-15 yaş, Su Kayağı 11-15 yaş, Tenis 7-15 yaş, Masa Tenisi 7-15 yaş, Okçuluk 7-15 yaş, Buz Pateni 4-15 yaş, Taekwondo 7-15 yaş, Kick Boks 7-15 yaş.

DOKUZ PARKTA SPOR VE SOSYAL İÇERİKLİ EĞİTİMLER VERİLECEK

Kayseri’nin farklı lokasyonlarında bulunan dokuz parkta spor ve sosyal içerikli eğitimler de verilecek. Buna göre, Emek İnönü 1 Parkı başta olmak üzere; Beyazşehir Toki 2 Parkı, Tuna Parkı, Belsin Büyük Park , Hürriyet Elmaağaçlı Parkı, Danişment Parkı, İldem Parkı,  Yeşilırmak Parkı,  Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda çeşitli sporlar yapılacak.

Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları için detaylı bilgi almak ve kayıt olmak isteyenler www.sporaskayseri.com adresini ziyaret edebilecek.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BELSİN SEMT PAZARI’NDA ESNAF VE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Belsin Semt Pazarı’nı ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Esnafa hayırlı, bereketli işler dileyen Başkan Büyükkılıç, pazara gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç, Melikgazi ilçesinde bulunan Belsin Pazar Yeri’nde esnafları ziyaret ederek, pazardaki pandemi tedbirlerini yerinde denetledi ve kuralları hatırlattı. Öncelikle çevre esnafını gezen ve bereketli işler dileyen Başkan Büyükkılıç, esnaflara talep ve istekleri olup olmadığını sordu. Daha sonra Belsin Semt Pazarı’na geçen Büyükkılıç’ın, yetkililer tarafından ateş ölçer ile ateşi ölçüldü.

“HERKES KURALLARA AZAMİ DERECEDE UYMAYA GAYRET EDİYOR”

Belsin Semt Pazarı’nda esnaflara hayırlı işler dilerken, vatandaşlar ile sohbet eden Başkan Büyükkılıç burada yaptığı açıklamada, “Esnaflarımıza hayırlı işler dilerken, çaktırmadan maske, mesafe ile ilgili kurallara uyup uymadıklarına da nezaret ettik. Gördük ki çok şükür bir kültür, bir alışkanlık oluşmuş, herkes kurallara azami derecede uymaya gayret ediyor” dedi.

Büyükkılıç, pazarda fiyatların uygun olduğunu belirterek, “Fiyatlar uygun, mallarımız kaliteli, gerçekten çeşit bol, ürünler de bereketli. Esnaflarımıza hayırlı işler dilerken, sağduyulu hareket edip, kurallara uyup, pandemi sürecini daha hafif bir hasarla atlatma yönünde irade gösteren hemşehrilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” diye konuştu.

Fotoğraf çektirmek isteyen esnaf ve vatandaşları da kırmayan Başkan Büyükkılıç, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde vatandaşlarla hem öz çekim yaptı, hem de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Belediyelerden haberler (18.06.2021)

DEVELİ BELEDİYESİ VOLEYBOL TAKIMINDAN VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN’A ZİYARET Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 2020-2021 Voleybol …