Bünyan, Kocasinan, Melikgazi, Develi, Kahramankazan belediye haberleri (26.05.2023)

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR; “ANADOLU’DA ‘DİJİTAL BİR FİDAN’ DİKTİK. GAYRETLE BÜYÜYECEK”

-GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNE HAZIRLANAN KOCAFEST’in YILDIZLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kocasinan Belediyesi’nin Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği Kocasinan Teknoloji Festivali’nin (KOCAFEST) ödül töreni, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştirildi. KOCAFEST, TEKNOFEST’in Kayseri ayağı olduğunu belirten Özhaseki’nin projelerinden dolayı övgüyle bahsettiği ve tebrik ettiği Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise Anadolu’nun ortasında dijital bir fidan diktiklerini vurgulayarak; “Anadolu’nun ortasında ‘Dijital bir Fidan’ diktik. Bu fidanı akıl, bilgi ve gayretle büyütmenin çabası içerisindeyiz” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar’ın ev sahipliğinde Zümrüt Mahallesi’ndeki Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi Salon’unda düzenlenen ödül törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa  Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekilli Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Göllüoğlu, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Selçuk Melekoğlu, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, belediye meclis üyeleri,  muhtarlar, vatandaşlar,  öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek; “Gençlerimizi görünce içimiz ümitle doluyor. Geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Bu ortamları sağlayan değerli belediye başkanımız Ahmet Bey’e teşekkür ediyorum. O güzel bir kapı açtı. İnşallah bundan sonra Kayseri’de de o güzle açılan kapı, daha güzel günlere doğru yol alacak diye düşünüyorum. İnşallah gençlerimiz, her şeyin en iyisini yapar ve en iyisi olurlar. Değerli Başkanım Ahmet Bey’i huzurlarınızda tebrik ederken, yürekten kutluyorum. Çünkü bu KOCAFEST, aslında İstanbul’da yapılan TEKNOFEST’in Kayseri ayağıdır. Nihayetinde TEKNOFEST’e hayallerimizin gerçekleştiğini gördük” ifadelerini yer verdi.

Gençlere müjdeler veren AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa  Elitaş ise; “Teknoloji çağında yaşıyoruz. Bunu en iyi bilenlerden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen günlerde açıkladığı, öğrenci ve gençlere yönelik 10 GB internet ücretsiz olacak ve alacağınız ilk telefon ile tablette özel tüketim vergisi alınmayacak. Çünkü teknolojiden faydalanabilmek için her zaman sizlerin yanındayız. Hayırlı uğurlu olsun. TEKNOFEST’in yolu Kocasinan Belediyesi’nin yapmış olduğu KOCAFEST’ ten geçtiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar’ı tebrik ediyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anadolu’nun ortasında bir dijital fidan diktiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar da; “Geçtiğimiz yıl, başlatmış olduğumuz ve bu senede ikincisini tamamlamaya nasip olduğu KOCAFEST etkinliğine ilgi gittikçe artıyor. Geçen yıl, 102 takım varken bu yıl 204 takım, 17 farklı kategoride yarıştı. Burada yarışan kardeşlerimin alınlarından öpüyor, gelecekte başarılar diliyorum. Teknolojinin ve bilginin hızlıca artığı bir çağda yaşıyoruz. Hatta gelecekte bu çağ ile ilgili tanımlama yapılacaksa herhalde ‘Hız Çağı’ denilecektir. Çünkü bir gün öncesindeki teknoloji ve bilgi, bir gün sonra yenilenmeye muhtaç hala gelebiliyor. Bizler de bu noktada gençlerin bilgiye ve teknolojiye ulaşmaları için Kocasinan Akademi, Gençlik Merkezi, Generalemir Uzay ve havacılık Merkezi ve üretken proje takımıyla yanlarında oluyoruz ve destek veriyoruz. Geçen yıl, KOCAFEST’ten TEKNOFEST’e uzanan bir yol demiştik ve bu yolu çizdik. TEKNOFEST’e yarışan evlatlarımız başarılarla döndüler. Geleceğimiz, istikbalimiz ve evlatlarımız; Büyük ve Güçlü Türkiye’nin ne kadar emin ellerde olduğunu burada bir kez daha gösteriyorlar.  Gençlerimiz, yeter ki çalışsın üretsin biz her zaman yanında ve destekçisiyiz. Anadolu’nun ortasında ‘Dijital bir Fidan’ diktik. Bu fidanı akıl, bilgi ve gayretle büyütmenin çabası içerisindeyiz. KOCAFEST gelecekte çok daha iyi işler yapacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından KOCAFEST’e katılan 204 takımın 17 farklı kategoride yarıştığı yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 204 takım; Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, Tasarla- Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Çözen (Temel Seviye), Labirent Çözen (İleri Seviye, Tozkoparan Robot (Temel  Seviye), Hackhaton, LEGO, Mini Sumo, Oyun tasarlama (scratch3), NFT, İHA (Ortaokul ve Lise) olmak üzere toplam 17 kategoride yarıştı.

YARIN MELİKGAZİ BELEDİYESİ YAŞAM ALANINDA HAYAT BAŞLIYOR

Teknik ekibiyle beraber Kahramanmaraş’ta kısa sürede yapılarak 63 ailenin barınacağı Melikgazi Belediyesi Yaşam Alanı’nı inceleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yarın depremzedelerin alanda yaşamaya başlayacağını hatırlattı.

63 Depremzede Aileye Umut Oldu

Melikgazi personelinin gece gündüz çalışarak kısa sürede yaşam alanını tamamladığını söyleyen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bugün Kahramanmaraş’tayız. Deprem anından itibaren çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Maraş’ta önce Çadırkent yapmıştık şimdi burada da konteyner kenti tamamladık.  İnşallah yarından itibaren buraya hak sahipleri AFAD tarafından yerleştirilmeye başlanacak. Tam 63 tane çok özel içinde buzdolabından, klimasından, televizyonundan, ebeveyn yatak odasından, tuvaletine, banyosuna kadar A’dan Z’ye sağ olsun arkadaşlarımız çok güzel bir ortam hazırladı. Burası güzel bir yaşam alanı oldu. Asfaltını bizzat Kayseri’den getirdiğimiz asfalt finişherimiz ile kendimiz yaptık. Kilit parkelerinden, altyapısına kadar Melikgazi Belediyesi personelimizin emeği var. Tamamını biz yaptık, şimdi AFAD’a devrediyoruz. Buraya engelli, yaşlı, mağdur olanlar vatandaşlarımız yerleşecek. Kalıcı konutları yapılana kadar burada kalacaklar.” dedi.

İkinci Konteyner Kentinde Çalışması Devam Ediyor

Konteyner kentin hemen arkasına ikinci bir konteyner kentin çalışmasına da başladıklarını hatırlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Dulkadiroğlu Kaymakamımız Fatih Çelikkaya, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi genel sekreterimiz ile görüştük. Maraş’ın en nadide, en güzel yaşam alanı ortaya çıktı. Şu anda ikinci yaşam alanın da çalışması devam ediyor. Kayseri olarak, Melikgazi olarak biz deprem bölgesine yardımlarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Yeni yaptığımız yaşam alanımız hayırlı olsun.” diye konuştu.

KOCASİNAN’DA VERGİ MESAİSİ

Kocasinan Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergi Ödemelerinin 1.Taksitinin 31 Mayıs Çarşamba günü sona erecek olmasından dolayı vatandaşların vergi ödemelerini rahatlıkla yapabilmesi için çalışma saatlerinde düzenleme yaptı.

Vergi ödemelerinde her türlü ödeme kolaylığı sunan Kocasinan Belediyesi; Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam vergilerini ödemek isteyen mükellefler için hafta sonu  27 Mayıs Cumartesi ve 28 Mayıs Pazar günü saat 09:00 ile 16:00 saatleri arası, hafta içi ise 29-30-31 Mayıs Çarşamba Günü saat 08:30 ile 19:00 saatleri arası veznelerin açık olacağı duyuruldu.

TALAS’TA KURBAN HAZIRLIKLARI ERKEN BAŞLADI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi eski Reşadiye stadındaki kurban pazarında yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

Vatandaşların temiz ve hijyenik bir ortamda alış verişini yaparak kurban ibadetini en güzel şekilde yerine getirmesini amaçladıklarını belirten Başkan Yalçın, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Burada çalışan personelle sohbet eden Başkan Yalçın, Kurban Bayramı öncesi hazırlıkların hummalı şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Başkan Yalçın, konuyla ilgili yaptığı kısa değerlendirmede, “Belediye hizmetleri sabahtan akşama, doğumdan ölüme hayatımızın her anında. Şimdi de Kurban Bayramı hazırlıklarına başladık. Hemşehrilerimizin en uygun ve sıhhi ortamlarda kurban alış verişi yapabilmesi ve kurbanlarını kesebilmesi için her yıl olduğu gibi Reşadiye eski futbol sahasında düzenlemeler yapıyoruz.” diye konuştu.

KOCAFEST, TÜRKİYE ÇAPINDA BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

-TEKNOLOJİNİN KALBİ YİNE KOCASİNAN’DA ATTI

Kocasinan Belediyesi’nin gençlere yönelik düzenlediği Kocasinan Teknoloji Festivali (KOCAFEST) ile TEKNOFEST gibi teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturdu. Açılışını Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptığı kapanışını ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştiği KOCAFEST, yerel ve ulusal basının yanı sıra sosyal medyada da gündem oluşturdu. KOCAFEST festivali hakkında açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, festival ile Büyük ve Güçlü Türkiye Yüzyıl’ının inşasına büyük katkı sağlayacaklarını vurguladı.

Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini üreten bireyler yetiştirilmesi hedeflenen KOCAFEST ile Türkiye çapında büyük ses getirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar; “Kocasinan Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerinin en iyisini yaparak, hemşehrilerimizin huzuru, mutluluğu ve refahını artırmak için çalışıyoruz. Modern dünyada belediyecilik adına neler yapılıyor ise bizde aynısını hatta daha fazlasını Kocasinan da uygulamanın gayreti içerisindeyiz. Şükür Allah’a her geçen gün bir önceki günden daha iyisini yaparak ve bu azim ile çalışarak hemşehrilerimizin memnuniyetini kazanıyoruz. Kurmuş olduğumuz Kocasinan Akademi çatısı altında genç, yaşlı, kadın, erkek demeden herkesin kişisel donanımlarını artırmak, saklı kalmış yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak için eğitim faaliyetlerini yürütüyoruz. Biz biliyoruz ki teknoloji noktasında teknoloji üreten, teknolojiden istifade eden yerli ve milli ürünlerle bunu yapabilirsek o kadar başarılı oluruz. Biz, bugün gençlere destek veriyoruz, biliyoruz ki yarın onlar da bu necip milleti gururlandıracaklar. Gençlerimiz, yeter ki çalışsın üretsin biz her zaman yanında ve destekçisiyiz. Anadolu’nun ortasında ‘Dijital bir Fidan’ diktik. Bu fidanı akıl, bilgi ve gayretle büyütmenin çabası içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

KOCAFEST’e katılan öğrenciler ise; “Burası bize güzel deneyim sağladı. Teknoloji alanında kendimiz geliştirme noktasında KOCAFEST, bize çok şey öğretti. Önemli olan başarılı olmak değil, deneyim ve birçok şey öğrenmemizdir. Bu yarışmalar, ufkumuzu açıyor ve farklı alanlardan bakma imkanı sunuyor. TEKNOFEST’e katılamayanlar için burası bulunmaz imkânlara sahip ve TEKNOFEST’e hazırlıkta güzel bir deneyim imkanı sağlıyor. Hem burada güzel çalışmalar gördük hem de kendimizi bir dahaki sefere geliştirmek için arkadaşlıklar edindik. Bize bu imkânları sağlayan Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

KOCASİNAN’IN ÖZEL SPORCUSU, MİLLİ TAKIMDA

-BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR; “ÖZEL ÇOCUKLARIN BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK! ”

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Down Futsal Takımı Kalecisi Hacı Ömer Arslantürk, elde ettiği başarılarla Milli Takım kadrosuna dahil edildi. Arslantürk’ü tebrik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, özel çocukların başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını vurguladı.

Eğitimden sanata, spordan kültüre hayatın her alanında engelli vatandaşlara destek olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar; “Öncelikle başta Arslantürk olmak üzere bütün oyuncuları yürekten kutluyor, Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli Takım ve Antrenörümüz Uğur Arı’yı da tebrik ediyorum. Kocasinan Spor Kulübü’nde özel çocuklarımızın sahip oldukları yetenekleri ortaya çıkarma konusunda da onlara önderlik ediyoruz. Hizmetlerimizle özel çocuklarımız, büyük bir başarı hikayesi yazıyor. Özel çocukların başaramayacağı hiçbir şey yok. Onların hayatını kolaylaştırmak için desteklerimizi artırarak devam ettireceğiz. Kocasinan Belediyesi olarak elimizden geldiğince sporun farklı branşlarında destekler veriyoruz. Bireysel spor, futbol ve diğer alanlarda destekler devam ediyor. Engelli kardeşlerimizin, hayatlarını renklendirmek ve spora yönlendirebilme noktasında katkılarımız devam ediyor. Sadece bu alanda değil, birçok alanda engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarındayız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kocasinan sporcu olmak isteyenlerin Barbaros Spor Kulübü binasına başvurmaları veya Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli Takım ve Kocasinan Spor Kulübü Antrenörü  Uğur Arı’dan 0(352) 337 69 41 ve Kocasinan Belediyesi Spor İşleri Antrenörü Sedat Bulut’dan 0(352) 222 70 00 / 2574 numaralı telefonlardan da ayrıntılı bilgi alınabileceği öğrenildi.

MELİKGAZİ ‘DE ALPARSLAN TÜRKEŞ SOSYAL YAŞAM VE KÜLTÜR MERKEZİ’NİN TANITIMI YAPILDI

İçeriği Dopdolu Bir Tesis Melikgazi’nin Hizmetinde

İlçeye birçok sosyal tesis kazandıran Melikgazi Belediyesi, TOKİ Demokrasi Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nin tanıtım töreni gerçekleştirdi.

Tanıtım törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Murat Cahit Cıngı, Bayar Özsoy, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, MHP İl Başkanı Ahmet Bağçovan, meclis üyeleri, muhtarlar ve davetliler katıldı.

 “TÜRKİYE YÜZYILI AYNI ZAMANDA ‘MELİKGAZİ YÜZYILI’ DA OLACAK

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçeye yeni ve nitelikli sosyal tesisler kazandırmaya devam ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “TOKİ Demokrasi Mahallemizde yapımını tamamladığımız Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezimizin tanıtım törenini gerçekleştirdik. Yepyeni projelerimizle ilçemizi geliştiriyor, eğitimden kültüre, spordan sosyal faaliyetlere kadar vatandaşlarımıza birçok alanda hizmet veriyoruz. İçerisinde akıl küpü kütüphanesi, MELMEK atölyeleri, çocuk oyun alanları, kafeterya, fitness salonu bulunan tesisimiz mahallede birçok ihtiyaca cevap verecek. Buradaki sosyal tesisimize çok büyük ihtiyaç vardı. Burada bir de söz vermiştik. Yukarı TOKİ’ye bir sağlık ocağı da yapacağız. Türkiye yüzyılı aynı zamanda “Melikgazi Yüzyılı” da olacak. Yeni hizmetlerimizin açılışlarını ardı ardına yapacağız. Rahmetli Alparslan Türkeş büyük liderlik vasfıyla ülkemize birçok hizmet yapmış. Geçmişimizi hatırlamamız lazım. Bizde Cumhur İttifakına yakışır şekilde buranın ismini Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi verdik. Bu vesileyle rahmetli Alparslan Türkeş’i de rahmetle anıyorum. Mekânı cennet olsun.” dedi.

Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı ise, “Bu güzel eser için Sayın Mustafa Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Avrupa’da gördüğümüz çok değerli kütüphaneler, sosyal tesisler artık Kayserimizde ve Melikgazi’mizin her köşesinde giderek yaygınlaşıyor. Sosyal hayata ve kültüre önem veren belediye başkanları bizim göğsümüzü kabartıyor. Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezimizin hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

“BAŞBUĞUMUZUN İSMİNİN BURADA YAŞATILMASI BİZLERİ GURULANDIRMIŞTIR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Sayın İsmail Özdemir de, “ Partimizin kurucusu ömrünü milletine adamış Türkiye’nin daha da gelişmesi ve büyümesi noktasında üstün gayretler sunan başbuğ rahmetli Alparslan Türkeş beyefendinin isminin böylesine güzide bir yerde bir eserde yaşayacak olması bizi gururlandırmıştır. Bu kapsamda Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Demokrasi Mahalle Muhtarı Hatun Kekeç de, “Bu tesisi mahallemize kazandıran Mustafa Başkanımıza şahsım ve mahallem adına teşekkür ederim. Bu güzel eserin Mahallemize hayırlı olmasını temenni ederim.” diye ifade etti.

BAŞKAN YALÇIN MEKİK DOKUYOR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, son bir hafta içerisinde şehirdeki sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, dernek ve odalarla bir araya gelerek görüş alış verişinde bulundu. Başkan Yalçın ayrıca Talas’taki yurtlarda kalan depremzedeleri de sık sık ziyaret ederek hem gönüllerini aldı hem de ihtiyaçlarını karşıladı.

Haftaya muhtar toplantısı ile başlayan Başkan Yalçın, hafta boyunca da Talas’taki kafe işletmecileri, klinik veteriner hekimler ve yamaç paraşütçüleri ile bir araya gelerek mesleki konularda görüş alış verişinde bulundu. Ayrıca Dadaloğlu Derneğinde Avşar Dernekleri Başkanları ile bir araya gelen Başkan Yalçın, Uzunyayla Derneği’nde de Çerkeslerle buluştu.

HER AKŞAM BİR YURTTA DEPREMZEDELERLE

Öte yandan Başkan Yalçın, depremin ilk gününden beri depremzedelerle kurduğu bağı hiç kopartmıyor. Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ile birlikte her akşam Talas’taki bir yurda giderek burada kalan depremzedelerle sohbet eden Başkan Yalçın, her zaman yanlarında oldukları mesajını veriyor. Çocuklarla da özel olarak ilgilenen Başkan Yalçın, yaşlıların gönüllerini almayı da ihmal etmiyor.

BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ DENEME SINAVI

Kahramankazan Belediyesi, öğrencilere destek olmak amacıyla ilçe genelindeki okullarda deneme sınavı düzenledi.

Kahramankazan Belediyesi, Kahramankazan’ın geleceğine yönelik yaptığı vizyon projelerinin yanı sıra eğitim çerçevesinde yürüttüğü yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyor. Kahramankazan Belediyesi ve Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ilçedeki tüm okullarda eş zamanlı gerçekleştirilen sınava 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Deneme sınavı ile öğrenciler kendilerini ölçme, değerlendirme imkanı elde ederken sınav streslerinin yatışmasına yönelik katkı da sağlanmış oldu.

Kahramankazan’da eğitim çıtasını yükseltmek için üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız diyen Başkan Oğuz: “Bu sınav sonucunda öğrencilerimizin eksik oldukları konular ortaya çıkmış olacak. Evlatlarımız da buna dönük planlamalarını yapacakları için bu tarz denemelerin son derece faydalı olacağını düşünüyoruz. Kahramankazan Belediyesi olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Geçtiğimiz yıllarda da deneme sınavları yapmıştık. Aldığımız olumlu geri dönüşler ve öğrencilerimizin başarılarında sağlanan fayda nedeniyle bu çalışmamızı sürdürüyoruz. Amacımız, daha başarılı ve nitelikli nesiller yetiştirebilmek. Bu evlatlarımız, gün gelecek kendi otomobilimizin geliştirme süreçlerinde yer alacak, gün gelecek tüm dünyaya faydası olacak bir ilacın formülünü geliştirecek, gün gelecek ilimde ve tüm alanlarda söz sahibi olacak. Bizlere düşen büyük ve güçlü Türkiyemizin cevherlerine, elimizden geldiğince parlama imkanı sunmaktır” dedi.

MELİKGAZİ, KENSTEL DÖNÜŞÜM ALANINA 2 OKUL BİRDEN KAZANDIRDI

Gençliğe ve eğitime değer veren projelerle adından çokça bahsettiren Melikgazi Belediyesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi kentsel dönüşüm alanında 1 yıl gibi kısa bir sürede 2 okul birden yaptı.

20 Okul En Çok Okul Yapan Belediye Ünvanı

Türkiye’de en çok okul yapan belediye olduklarını belirten Başkan Dr. Palancıoğlu, “Yıldırım Beyazıt Mahallemizde geçen sene başlamış olduğumuz Keriman Erkan İlkokulu ve Rasim Erkan Anaokulu’nun inşaatı tamamlandı. Okullarımızda inceleme yaptık. Şimdi peyzaj çalışmasına, bahçe düzenlemesine geçiyoruz. Bu okullarımız Yıldırım Beyazıt’ta kentsel dönüşüm bloklarımızın yarı başında bulunuyor. İnşallah gelecek seneye kentsel dönüşüm blokları da bittiğinde burası yeni bir yaşam alanı olacak. Okullarımız gayet modern ve yüksek katlı olmayacak şekilde planlandı ve tamamlandı. İnşallah Eylül’de yeni eğitim öğretim döneminde bu okullarımızı da bitireceğiz. Şu anda 20 tane okul yapıyoruz. Türkiye’de en çok okul yapan belediyeyiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim için önemli. İnşallah eğitim konusunda en önemli işleri yapan belediyelerden biri olarak anılmayı arzu ediyoruz. Hayırlı olsun. Cenabı Allah çocuklarımıza zihin açıklığı versin, onlara güzel gelecek yazsın.” dedi.

ÇAYIRÖZÜ İLKOKUL VE ORTAOKULUNDA BAHAR COŞKUSU

Çayırözü İlkokul ve Ortaokulu öğrencileri öğretmenlerinin desteği ile türküler, halk oyunları, gösteriler, sergi ve çeşitli etkinliklerle baharın coşkusunu yaşadılar.

Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, şube müdürleri ve mahalle sakinlerinin de katıldığı etkinlikte herkes çocukların bahar coşkusuna ortak oldu. Kendileri küçük yürekleri büyük öğrencilerin deprem bölgesindeki çocuklar için topladıkları bağışlar da büyük beğeni topladı. Etkinli sonunda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler veren Cabbar Başkan “Birbirinden güzel etkinlik hazırlayıp bahar coşkularına bizleri de ortak ettikleri için yavrularımızı ve onları yetiştiren öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

TALAS BELEDİYESİ’NDE VERGİ MESAİSİ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın emlak, çevre temizlik ve reklam ilan vergisinin son ödemesinin 31 Mayıs’ta sona ereceğini belirterek, mükelleflerin cezai işleme maruz kalmamaları hatırlatmasında bulundu. Başkan Yalçın, vatandaşların zorda kalmamaları için vezne çalışma saatlerini yeniden düzenlediklerini dile getirdi.

2023 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin birinci taksit ödemeleri devam ediyor. 31 Mayıs Çarşamba Günü’nün ödemeler için son tarih olduğunu hatırlatan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, vatandaşlara ödemelerini son güne bırakmama çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Başkan Yalçın, vergi ödemelerinin hem internet üzerinden hem de belediye hizmet binasında bulunan veznelerden yapılabileceğini söyledi.

Vezneden nakit veya kredi kartıyla yapılabilecek olan ödemelerin internet üzerinden de gerçekleştirilebileceğini ifade eden Başkan Yalçın, mükelleflerin www.talas.bel.tr adresinden giriş yaparak ‘ödeme işlemleri’ menüsünü tıklamaları gerektiğini dile getirdi.

Başkan Yalçın, şu ana kadar vergilerini ödeyen Talaslı mükelleflere teşekkür etti.

VEZNELERDE HAFTASONU MESAİSİ

Ödemede yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için her türlü hazırlığı yaptıklarını belirten Başkan Yalçın, bu kapsamda veznelerin çalışma saatlerinde düzenlemeye gittiklerini ve kapsamda hafta sonu da açık olacağını ifade etti.

Buna göre, hafta içi 8.30-19.00 saatleri arası açık olacak vezneler, 27 Mayıs Cumartesi ile 28 Mayıs Pazar günleri 10.00-16.00 arasında hizmet verecek.

BÜYÜK YAPILANDIRMADA SÜRE UZATILDI

Öte yandan 31 Aralık 2022 tarihine kadar olan borçları kapsayan son yılların en büyük yapılandırma kanunundan yararlanmak isteyenler için süre 30 Haziran’a kadar uzatıldı.

BAŞKAN PALANCIOĞLU ENGELLİ VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Melikgazi Belediyesi Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri AK Parti Milletvekili Bayar Özsoy ile birlikte engelli vatandaşlar ile kahvaltı programında bir araya geldi.

“Sadece bir gün değil her gün engellilerin yanındayız”

Programda bir konuşma yapan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Bugün tüm engelli kardeşlerimiz ile bir araya geldik, taleplerini dinledik. Engellerine rağmen tüm engelli kardeşlerimizin yüzünün gülmesi, mutlu olması ne güzel. Önemli olan gönüllerin engelli olmaması. Tüm engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını elimizden geldiğince gidermeye çalışıyoruz. Farkındayız ve biz engellilerin yanındayız, sadece bir gün değil, her gün onların rahatça yaşayabilmeleri için gerekenleri yapmak üzere çalışıyoruz.  Birlikte olacağız, yan yana olacağız ve bu süreci kardeşçe, dostça birbirimizi çok iyi anlayarak, birbirimize destek olarak yaşayacağımızı umut ediyorum. Programımıza katılımları için tüm engelli kardeşlerime teşekkür ederim.” dedi.

Kayseri AK Parti Milletvekili Bayar Özsoy ise, “Büyükşehir Belediyelerimiz ve diğer tüm belediyelerimiz engelli kardeşlerimiz için çok büyük işler yapıyorlar. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda bizde inşallah üzerimize ne düşerse yapacağız. İnşallah sizlerin Ankara’daki gözünüz, kulağınız, sesiniz olacağız. Programımıza katıldığınız için tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli, “Müzeler Haftası” ve ücretsiz müzelere ziyaret, TBB Meclis Üyesi Seçimleri, Değerlendirme Toplantısı, Arıcılığa destek, Enerji tasarrufu, Sanat Galerisi’ne tam not

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI’ PANELİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420