Belediyeciler köprü’de halat çekerek yarıştı

Adana’da Büyükşehir ve merkez ilçe belediyeler arasında 15 Temmuz Şehitleri polis Ahmet ve Ahmet Oruç kardeşler anısına, isimlerinin verildiği köprü üzerinde, Halat Federasyonu İçanadolu bölge temsilciliği tarafından Büyükşehir, Karaisalı, Çukurova, Seyhan, Yüreğil belediyelerinden 12 takımın katılması ile ‘halat çekme yarışması’ yapıldı.

Halat çekme şampiyonasına İçanadolu bölge başkanı Özben Şimşek, bölge yönetim kurulu üyesi Yaşar Arısoy, antrenör İsrafil Cihan, Şeyma Yalçın’da katıldı. Yarışlarda, iki takımla katılan Karaisalı Belediye ekibi birinci ve üçüncü, Seyhan belediye ekibi ise ikinci oldu.

Özben Şimşek, halat çekmenin günümüzde okul şenlikleri, piknikler, festivaller, şenlikler ve etkinliklerin en büyük eğlence araçlarından biri olduğunu, tarihinde ise ‘Olimpik bir spor’ olmasına dikkat çekti. Şimşek, 5 ile 8’erli iki grup arasında yapılan halat çekme yarışmaları ile ilgili ‘Halat çekme yeniden olimpiyatlarda yer alması yoğunlaştı. Halat çekmeye, bir olimpik branş olması nedeniyle ilgi fazla. Kısa sürede sonuca ulaşılan, aksiyonu bol, güce dayalı bir branş. 2017’de kurulan Halat Çekme Federasyonu, antrenör, hakem, sporcu, eğitim ve şampiyonalarla sağlıklı olan herkesin yapacağı bir spor dalı. Herkesi halatı tutarak hayata tutunmaya davet ediyoruz.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor’da, yeni sezon formaları tanıtıldı

Yukatel Kayserispor’un 2021-2022 Süper Lig sezonunda giyeceği formalar kulüp tesisinde tanıtıldı. Törende Başkan Berna Gözbaşı …