Bedensel engelliler, ‘Keyfi muhabbet’te engelleri kaldırdı

Kayseri’nin en hareketli, sosyal, kültür ve sanat merkezi haline gelen Keyfi Muhabbet Çayevinde bir araya gelen  Bedensel Engelliler, yerel sanatçıların eşliğinde gönüllerince eğlendi ve stres attı.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Hunat mahallesinde bulunan  Keyfi Muhabbet Çayevi işletmecisi Leyla-Durmuş Ünlü ile görüştükten sonra, çoğu evli, çocuklu engelli arabası ve baston ile gelen  bedensel engelliler, burada çay içerek, sohbet etti. Daha sonra yerel sanatçılar ve saz ve söz ustaları  Veysel Kaya ve Muammer Buluz’un sazı eşliğinde birlikte türküler söylerken o an canlı yayın ile tüm sosyal medyadan, örnek olması açısından seyire izin verildi. Özellikle sevdikleri türküleri isteyerek eşlik eden  bedensel engelliler arasında solo olarak türkü söyleyip şiir okuyanlarda dikkat çekti.

Bedensel engelliler, kültür ve sanattada var olduklarını bir kez daha ortaya koyarken, sık sık Keyfi Muhabbet Çayevine gelerek bu tür  etkinliklere katılacaklarını belirterek evlerine gitti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ VE MESAJLAR

Kayseri Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyd Özdemir’in  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü …

OKAN BAYÜLGEN MODERATÖRLÜĞÜNDE “KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ” PANELİ

Panel, 25 Kasım, Cuma günü Ankara’da Bilkent Üniversitesi MSSF Konser Salonu’nda saat:18.30’da başlayacak.   Avrupa Birliği …