Bakan Selçuk’un katılımı ile 11 Okulun yapım işbirliği protokolü imzalandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Önceki Dönem Bakanlar Mustafa Elitaş ve Taner Yıldız,  Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Baki Ersoy ve İsmail Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, ilçe belediye başkanları, hayırseverler, STK temsilcileri ve davetlilerin katılması ile 11 okulun yapım işbirliği protokolü tek tek imzalandı. Başkan Büyükkılıç, “Büyükkılıç Ailesi” adına rahmetli anne ve babaları anısına Kazım Karabekir Mahallesi’nde yaptıracağı 24 derslikli ortaokulun protokolüne de imza koydu.

Bakan Ziya Selçuk Kayseri’nin hayırseverlikte örnek ve model  olduğunu belirterek, herkesin bu konuda  kendilerine destek olmasını istedi, eğitimde yapılan ve yapılacak olan  projelerden, değişimlerden örnekler verdi., Selçuk  yaptırılacak 11 okul, 120 derslik ve 114 kişilik pansiyon için Hunat Hatun Medresesi’nde düzenlenen protokol imza töreninde, “Türkiye’nin önümüzdeki süreçte ekonomik olarak da çok daha iyi konumlara geleceği bir süreci hep beraber yaşıyoruz. Bunun için her sektörde gayret sarf ediyoruz. İnşallah hep beraber sağlıklı, mutlu günlerde yeni projelerde beraber olacağız. Kayseri eğitimin önemini fazlasıyla içselleştirmiş bir şehir. Eğitim kurumlarına isim yazdırmak herkese nasip olmaz. Herkes hayır yapamaz. Parası olsa da yapamaz. Böylesi bir güzelliği bizlere yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Bizler Kayseri ile gurur duyuyoruz. Burada Kayseri gibi marka bir şehirde marka gibi isimlerle beraberiz. Kayseri’nin hayırseverliği dillere destan. Bunu hepimiz biliyoruz ve Kayseri’yle gurur duyuyoruz. Sizler hayırseverler olarak Kayseri’nin imkânlarını her türlü fırsatta öne çıkarıp okullar yapıp, birçok hayır tesisini hayata geçiriyorsunuz. Kayseri, eğitimin önemi konusunda Türkiye’nin övünç vesilesi haline gelmiş bir şehir. Bizde Milli Eğitim Bakanlığı olarak okul ve öğretmen ihtiyacını, çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak noktasında elimizden geleni yapacağımız konusunda burada sözünü veriyoruz”dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, Kayseri’nin hayırseverlerle anılması, bu yönüyle takdir toplamasının gurur verici olduğunu ifade ederek  “Hayırsever dostlarımızla birlikte hayırsever bir işe imza atmış bulunuyoruz. Cenabı Allah’a şükürler olsun. Kayseri’mizde gerek kamu binaları, gerek dini tesisler, gerek sağlık alanındaki yapılar, üniversitedeki binalarının yüzde 90 hayırseverlerimiz tarafından yapılmıştır. Her zaman helalinden kazanan ve helalinden harcayan Kayseri’mizin güzel insanlarına biz minnet duyuyor, teşekkür ediyoruz”

Kayseri’nin 16 ilçesiyle beraber el ele gönül gönüle olduklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’mizi seviyor, Kayseri’mizi daha iyi noktalara taşıma konusunda da gayret gösteriyoruz. Çok değerli bakanımızın da bu güzel çalışmalar yapılırken bizleri yalnız bırakmayıp, ayağının tozuyla gelip bu çalışmalara yer alması bizler için sevindiricidir ” dedi.

Başkan Büyükkılıç, daha sonra, “Büyükkılıç Ailesi” adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Kazım Karabekir Mahallesi’nde 24 derslikli ortaokulun yapımına ilişkin  protokole birlikte imza koydu. Büyükkılıç, “İstanbul’da emekli noter, değerli büyüğüm Abim, kıymetli ailesi ve bizlerin de desteğiyle birlikte yapılacak olan okulun onurunu yaşıyoruz. Kendisine ben teşekkür ediyor, dua ediyorum. Rahmetli annemizin ve babamızın anısına inşallah bu okul yapılacak. Gönlü geniş hayırseverlerimiz her zaman olduğu gibi elini taşın altına koyarak şehrimizin eğitimine katkı sağlıyorlar. Naçizane Büyükkılıç Ailesi olarak böyle bir güzelliğin içinde olmak bizleri fazlasıyla onurlandırdı. Rabbim emeği geçenlerden razı olsun” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, Başkan Büyükkılıç’a ve Büyükkılıç’a teşekkür ederek, Allah’tan hayırlarını kabul etmesi temennisinde bulundu.

Törende konuşma yapan  AK Parti Yerel Yönetimlerde Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, Kayserililerin hayırsever  özelliğinin çok fazla olduğunu belirterek  bu özelliğin son on yıldır belirgin bir şekilde ortaya çıktığını ve  Kayseri’nin hayırseverler şehri olarak anıldığını dile getirerek tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

KAYÜ, Gençlik Faaliyetlerine Yönelik İşbirliğine gidiyor

Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Faaliyetlerine Yönelik İşbirliğine Gidiyor Üniversitemiz ile Gençlik …