Bakan eğitimde, sanal yarıyıl tatil zilini çaldı, il müdürü mesajlar verdi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her ilden bir ilkokul, bir ortaokul ve bir lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen video konferansta yarıyıl tatili zilini çaldı. Birinci dönemin değerlendirmesini yapan Bakan Selçuk, öğrencilerden aylardır çok vakit geçirdikleri ekran karşısından bu tatilde biraz uzak kalmalarını istedi. Selçuk, öğrencilere eğlenceli vakit geçirmek için yeni bir öneri sunarak farklı sınıf düzeylerine uygun hazırlanan her güne özel bir etkinliğin yer aldığı “Birlikte 23 Gün” çalışmasını tanıttı.
2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemi tamamlanırken Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’nin her yerindeki öğrencilerle dijital ortamda buluştu. 81 ilden birer ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisinin katıldığı video konferansta öğrencilerle sohbet eden Bakan Selçuk, birinci döneme ilişkin değerlendirmesini paylaştı.
Salgın nedeniyle eğitim, iş hayatı ve alışveriş gibi birçok şeyin dijital ortama taşındığı bir dönem yaşandığına dikkati çeken Ziya Öğretmen’in öğrencilere bir önerisi vardı, “Lütfen, bu tatilde ekrandan biraz uzak kalın.” dedi. Bunun için yapılan hazırlığı şu sözlerle anlattı: “Size ekrandan uzak kalın diyoruz ama sözü burada bırakmıyoruz. ‘Onun yerine ne yapalım?’ sorunuza cevap vermek için çok seveceğinizi umduğumuz bir hazırlık yaptık. 23 gün olan yarıyıl tatili süresince her güne özel ve birbirinden eğlenceli etkinlikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırladık.”
İlk ve ortaokul öğrencilerinin karnelerinin hayırlı olmasını dileyen Selçuk, “Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin tatilde güzel bir dinlenme dönemi yaşamalarını temenni ediyorum. Bizler bu dönemde de birbirimizle irtibatı kesmeyeceğiz. Buradan tüm çocuklarımıza sevgilerimi, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkürlerimi özellikle iletiyorum.” diye konuştu.
Birlikte 23 Gün’de neler var?
“Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri içeriğinde öğrencilerin harf, sayı, renk gibi farklı kavramlara farklı açıdan bakmalarını sağlayan “Resfebe” bölümü; Türk ve Dünya bilimi ve sanatı alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan şahsiyetlerin tanıtıldığı “Kim O” bölümü; bulmaca, sudoku, oyun, günün deneyi ve öğrencilerin yazma becerilerinin gelişimi için hikâye tamamlama etkinliklerinin bulunduğu bölümler yer alıyor.
“Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin tatil süreçlerini eğitim öğretim çerçevesinde planlamayı hedefleyerek öğrencilerin süreç içinde derslere olan tutum ve davranışlarındaki olumlu ivmenin süreklilik arz etmesi için sunuldu.
“Birlikte 23 Gün” etkinlikleri takvimi http://birlikte23gun.meb.gov.tr/index2.html adresinde erişime açıldı.
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandiroğlu’nun yarıyıl tatil mesajı
Değerli Meslektaşlarım!
Milli manevi değerlerine bağlı, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirip hayata hazırlamak bizim öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın döneminde gerek evlerinizden gerekse bulunduğunuz yerlerden, dijital ortamda hazırlamış olduğunuz dersler dünyada eşine benzer bir örneğinin olmadığını özverili çalışmanız göstermiştir. Bu bağlamda; hızla değişen ve gelişen bilgi çağında en değerli kaynak olan sizlerin, mesleki gelişiminizi en üst seviyeye çıkardığınıza ve başarılı çalışmalarınızı arttırarak devam ettireceğinize yürekten inanıyor ve iyi tatiller diliyorum.
Sevgili Öğrenciler!
Sizler milli manevi değerlerine bağlı, atalarının izinden giden ve başarının anahtarını elinde tutan nesiller; gelecekte yaşanabilir yarınlar sizin bugünkü başarılarınıza bağlıdır. Bunu da bu salgın döneminde sınıfın her yerde olduğunu, öğrenmenin ve bilgiye ulaşmanın gayreti içerisinde sizleri görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Öğretmenlerinizden ve okullarınızdan ayrı olsanızda, gayretlerinizden ve çalışmalarınızdan dolayı kutluyor, en kısa zamanda sınıflarınızda ve öğretmenlerinizle birlikte yüz yüze eğitimde buluşmak dileğiyle iyi tatiller diliyorum.
Kıymetli Veliler!
Bu yaşanan zorlu süreçte bizlere en büyük desteği veren sizlersiniz. Her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir seviyeye gelebilmek için, sizlerin de katkıları ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu zorlu süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.
Tatil dönemleri öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel dinlendikleri, sosyal ve kültürel açıdan kendilerini geliştirecekleri zaman dilimleri olmalıdır. Çocuklarımızın bu salgın döneminde özverili çalışmalarının karşılığında, ailecek birlikte eğlenceli ve sağlıklı bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

AGÜ Rektörü Prof.Dr. Sabuncuoğlu 8 yılını, ilkleri, başarıları, ödülleri ve hedeflerini anlattı

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu düzenlediği basın toplantısı ile, kurulduğu ve …