Antika günleri’ne yoğun ilgi ve başkandan hediye

Talas Belediyesi tarafından her ayın ikinci Pazar günü Harman Meydanında düzenlenen Antika Günleri’nin beşincisi 9 Şubat Pazar günü gerçekleşecek. “Harman Meydanı’nda Tarihe Yolculuk” sloganıyla başlatılan projeye vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

Kayseri’de ilk olma özelliği taşıyan ve Talas Belediyesi tarafından başlatılan Antika Günleri, Türkiye’nin dört bir yanından antika severleri bir araya getirmeye devam ediyor. Tarihi ve kültürel alanda birçok özelliği bünyesinde barındıran Talas’ta gerçekleşen etkinlikte şehir içinden ve şehir dışından çok sayıda meraklının buluşma noktası oluyor. Antika ev eşyalarından müzik aletlerine, taş plaklardan ahşap ürünlere kadar pek çok eşyanın sergilendiği antika pazarına vatandaşların yoğun ilgisi sürüyor.

9 Şubat Pazar günü beşinci kez meraklılarını ağırlayacak olan Antika Pazarı’na öncekilerde olduğu gibi rekor düzeyde katılım bekleniyor.

BAŞKAN YALÇIN BEYAZ MASA’DA KİTAP HEDİYE ETTİ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından başlatılan ve “Başkan Beyaz Masa’da” sloganı ile sürdürülen uygulama tüm hızıyla devam ediyor.

Her hafta çarşamba günü gerçekleşen ve vatandaşlarla direkt olarak görüşülen uygulamada gelen telefonları cevaplayan Başkan Yalçın, Beyaz Masa’ya gelen vatandaşları tek tek dinledi.

Belediye hizmet binası girişindeki Beyaz Masa biriminde vatandaşların görüşlerini ve taleplerini alan Başkan Yalçın’ın Beyaz Masa uygulaması her kesimin beğenisini topladı.  Başkan Yalçın, istekleri not alıp hazırlanan dilekçeleri anında başkan yardımcılarına iletirken, diğer yandan da vatandaşlarla yakından ilgilendi.

YALÇIN’DAN ÖĞRENCİLERE 3 CİLTLİK KİTAP HEDİYESİ

Beyaz Masa’ya gelerek Talas Belediye Başkanı ile görüşen Erciyes Üniversitesi’nde okuyan 2 Kırgız öğrenci Başkan Mustafa Yalçın’ı 3 Mart günü yapılacak olan Cengiz Aytmatov’u anma etkinliğine davet etti. Öğrencilerin daveti için teşekkür eden Başkan Yalçın, anma etkinliği kapsamında Cengiz Aytmatov’un kitaplarından oluşan 3 ciltlik set hediye sözü verdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Talas’tan ‘en sevgiliye’ özel muhteşem gece

Talas Belediyesi ve Cihannüma Kayseri Şubesi işbirliği ile Hz. Muhammed’i (s.a.v) anlatan muhteşem bir organizasyon …

%d blogcu bunu beğendi: