AGÜ Creative Hub Merkezi Online töreni ve Develi ziyareti

Merkezde, girişimci gençleri, yaratıcı ve yenilikçi düşünmeye teşvik etmek amacıyla eğitimler, atölye çalışmaları ve yarışmalar düzenlenecek.

Abdullah Gül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (AGÜ TTO), farklı disiplinlerden girişimcilerin bir arada çalışmasına olanak sağlayacak olan Sümer Kampüsü’ndeki “Creative Hub” merkezi, düzenlenen online törenle açıldı.

Online açılış törenine AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinden Deniz Gursan, Öğretim Üyeleri ve TTO yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Creative Hub merkezinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Rektör Sabuncuoğlu, AGÜ olarak girişimciliğe, yenilikçiliğe, yaratıcılığa büyük önem verdiklerini, bu nedenle Creative Hub merkezini oluşturduklarını söyledi. Merkezin, girişimci gençleri, yaratıcı ve yenilikçi düşünmeye teşvik edeceğini belirten Sabuncuoğlu, burada farklı disiplinlerden girişimcilerin birlikte çalışma fırsatı bulacaklarını anlattı.

Toplantıda ABD Büyükelçiliği’nden Deniz Gursan ise Creative Hub projesinin AGÜ TTO Ofisi ekibi tarafından hazırlandığını ve Büyükelçiliğin hibe programı tarafından desteklendiğini anımsattı. Gursan, ABD Büyükelçiliği’nin, girişimcilik alanında yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan AGÜ Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Burak Asiliskender, dünyadaki Creative Hub’ları ve onların çalışma yöntemlerini anlattı.

Dr. Öğr. Üyesi Elif Bengü ise Creative Hub’lardaki yaratıcılık ve disiplinlerarası çalışmalardan bahsederken, Dr. Öğr. Üyesi Harika Süklün de kültürlerarası öğrenmenin Creative Hub’lardaki rolü ile ilgili bilgiler verdi.

Sümer Kampüsü’nde kurulan Creative Hub merkezinde, disiplinlerarası çalışmaları ve iş birliğini teşvik edecek eğitimler verilecek, atölye çalışmaları ve yarışmalar düzenlenecek.

AGÜ MİMARLIK BÖLÜMÜNDEN CABBAR BAŞKANA ZİYARET

Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Burak Asiliskender beraberindeki Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Buket Metin ve Araştırma Görevlisi Özlem Kevseroğlu ile birlikte Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret etti.

Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Bölümü hocaları ve öğrencilerinin Develi Evleri ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında Cabbar Başkana bilgilendirmede bulunan akademisyenler Develi evlerinin mimari özelliklerinin muhafazası için üniversite bünyesinde çalışmalara destek vereceklerini belirttiler. Develi’nin kültürel anlamda bünyesinde büyük zenginlikler barındırdığını bunun mimariye de çok güzel bir şekilde yansıdığını belirten Cabbar Başkan “Develimizi çalışma alanı olarak belirleyen ve Develimizin mimari hayatına olumlu katkı sağlayacak olan hocalarımıza ve öğrencilerimize gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizler de Develi Belediyesi olarak Develi evlerinin orijinalliğinin devamı için yapılacak her türlü çalışmaya canı gönülden destek vermeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Ekonomi-Teknoloji-eğitim haberleri (17.01.2021)

“İKİNCİ EL SATIŞLARI 2021’DE EN AZ YÜZDE 10 ARTAR” İkinci el otomobil pazarı, 2020 yılını …