ADD: Devrim Şehidi Ahmet Taner Kışlalı’da adını ölümsüzler listesine yazdırmıştır

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kayseri Şube Başkanı Kemal Ceylan; Devrim Şehidi Ahmet Taner Kışlalı’nında adını ölümsüzler listesine yazdırdığını belirterek bu konuda şu açıklamayı yaptı.

Devrim ve demokrasi şehidimizProf. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı21 Ekim 1999’da evinin önünde uğradığı hain bombalı saldırı sonucu kaybettik. Ahmet Taner KIŞLALI’yı aramızdan alanlar, düşüncelerini, söylemlerini ve eylemlerini unutturamadılar. Birlikte yürümemize engel olamadılar. O, Atatürk Devrimi’nin ışık saçanlarından biri olarak hala önümüzden yürüyor, yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

Kemalizm’in devrimci niteliğine sahip bir aydın olan, eylem ve söylemleriyle bunu kanıtlayanProf. Dr. Ahmet Taner Kışlalı; ülkemizin karşı devrimciler tarafından bir uçuruma sürüklendiğini gören ve bununla mücadele etmek için Prof.Dr. Muammer AKSOY tarafından kurulan derneğimizin de yöneticilerindendi.Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı önce Genel Başkan Yardımcımız sonrasında da Genel Yönetim Kurulu üyemizdi.

 Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı,“Kemalizm geçmişin bekçiliği değil geleceğin öncüllüğüdür… Slogan Atatürkçülüğüne karşıyım.” diyerek,toplumuzun bu savaşımda neler yapması gerektiğini açıkça ortaya koymuştur. Kendisi de bir arı gibi çalışmış, binlerce öğrenci yetiştirmiş, yüzlerce makale yazmış, onlarca kitap yayınlamıştır.

Cumhuriyet düşmanları tıpkı Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’dan, Doç. Dr. Bahriye Üçok’tan, Araştırmacı – Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’dan rahatsız oldukları gibiProf. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’dan rahatsız oldular.Onu da Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Uğur Mumcu gibi devletin ve toplumun gözleri önünde katlettiler.Faili bellidiğer cinayetler gibi bu cinayet de aydınlatılmadı… Daha doğrusu aydınlatılmak istenmedi.

Katledilen Ahmet Taner Kışlalı’da adı da ölümsüzler listesine yazıldı.  Çünkü,Atatürk Devrimi, demokrasi ve özgürlükler için; Cumhuriyetin temel niteliklerini korumak ve yaşatmak için yaşamlarını hiçe sayanlar bizce ölümsüzdür. Cumhuriyet Devrimi şehitlerimiz, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin varlık nedenidir, onurudur. Tarihimiz ve eylemlerimiz ölümlerin bizi yıldıramayacağını, korkutamayacağını, sindiremeyeceğini yazmış ve yazmaya devam edecektir…

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

İYİ Partili Ataş sordu: Kayseri’de 6.3 milyarlık yatırım nereye yapıldı?

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: KAYSERİ’DE 6 MİLYAR 346 MİLYON LİRALIK YATIRIM NEREYE YAPILDI? KAYSERİMİZE …