2020 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 9,11

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Tebliğle, 2020 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 521), 28 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tebliğde, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun mükerrer 298 inci maddesinin (B) fıkrasına göre, yeniden değerleme oranının, yeniden değerleme yapılacak yılın Ekim ayında (Ekim ayı dâhil) bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artış oranı olduğu ve bu oranın Hazine ve Maliye Bakanlığınca Resmî Gazete ile ilan edilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Bu hüküm uyarınca yeniden değerleme oranı 2020 yılı için % 9,11 (dokuz virgül on bir) olarak tespit edildi.Bu oranın, aynı zamanda 2020 yılına ait son geçici vergi dönemi için de uygulanacağı belirtilen Tebliğde, bu konuda daha önce yayımlanmış olan tebliğlerin de yürürlükte bulunduğu kaydedildi.Vergi Usul Kanunu gereği her yıl için belirlenen yeniden değerleme oranı, devlet tarafından vergi, ceza ve harçlar için uygulanan otomatik artış oranı anlamına geliyor. (Kaynak: Gıda hattı)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Ekonomi-teknoloji, medya, kültür-sanat haberleri (Kurumsal-firma)

Kargo bekleme dönemi bitti; artık kargocunuz sizi bekliyor Kargoda randevulu teslimat dönemi başladı; zamandan çalan …